Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje

Elkhonon Goldberg Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN popularnonaukowa
The Wisdom Paradox: How Your Mind Can Grow Stronger As Your Brain Grows Older
Wydawnictwo Naukowe PWN
psychologia rozwoju psychologia poznawcza psychoterapia kognitywistyka umysł neuron mózg myślenie psychiatria
The Wisdom Paradox: How Your Mind Can Grow Stronger As Your Brain Grows Older
popularnonaukowa
2014-01-01

Bardzo dobra książka, dużo informacji przydatnych dla psychologów klinicznych. A rozdziały dot. pobudki mózgu i poranka czy np. oglądania tv genialne :)

Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje, Elkhonon Goldberg. Bardzo ciekawa i bardzo nierówna książka.

Zacznę od tego co mi się bardzo podobało w tej książce. Przede wszystkim punkt startowy. Neurobiolog o ogromnej wiedzy dotyczącej procesów starzenia się mózgu dzieli się swoimi wątpliwościami dotyczącymi potencjalnej własnej diagnozy.

Z rozmów z całkiem sporą...

Książka porusza zagadnienie szeroko pojętego mózgu.
Autor analizuje jak rosnący wiek może pozytywnie wpłynąć na zdolności mózgu.

Książka niewątpliwie zawiera mnóstwo cennych informacji, aczkolwiek autor chyba sam próbował sobie udowodnić, że nie jest w nim wcale tak źle. Widać, że pisał to starszy niż młodszy pan, choćby ze względu na częste powtarzanie się. Czyta się łatwo i przyjemnie do któregoś momentu, potem rzuca się okiem na początek zdania i omija od razu cały akapit, bo wiadomo co w nim...

Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje to pozycja z obszaru neuronauki dla ludu. Nie jest to absolutnie zarzut. Wręcz przeciwnie. Uważam, że autor naprawdę umiejętnie przedstawia solidną dawkę wiedzy z tego obszaru, nie upraszczając i nie uogólniając niczego. Jednocześnie jego przekaz jest dostępny dla przeciętnego słuchacza, oczywiście o ile jest on nastawiony na...

• Audiobook
  • Psychologia
  • 2015
  • Chcę w prezencie
  • Rozwój
  • Przeczytane naukowe
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje