Mózg. Podręcznik użytkownika

Okładka książki Mózg. Podręcznik użytkownika Marco Magrini
Okładka książki Mózg. Podręcznik użytkownika
Marco Magrini Wydawnictwo: Feeria Science popularnonaukowa
popularnonaukowa
Cervello. Manuale dell'utente: Guida semplificata alla macchina più complessa del mondo
Feeria Science
2019-01-16
2019-01-16
Natalia Mętrak-Ruda

Książka jest zbiorem ciekawostek z zakresu anatomii, fizjologii, psychologii, psychiatrii oraz rozwoju inteligencji (zarówno ludzkiej, jak i informatycznej i medycznej).

Nie jest to na pewno literatura bardzo wnikliwa, stricte naukowa (ale też nie próbuje taka być),może posłużyć raczej do dowiadywania się nowych interesujących rzeczy, ale nadal w dość płytki sposób. Pozytywnie zaskoczył mnie fakt, że początek wydał mi się bardziej nudny i nużący, niż kolejne rozdziały (najciekawsze były dla mnie chyba te ostatnie),a zazwyczaj z książkami tego typu mam na odwrót. Także nie zrażajcie się długimi opisami anatomii i ośrodków czynnościowych mózgu, bo dalej robi się dużo bardziej "życiowo" i różnorodnie.

Fajna lektura do czytania przed snem (lekki, pozytywny język, krótkie podrozdziały - łatwo da się "dawkować" czytanie bez tracenia wątku),albo do zabicia czasu w trakcie podróży metrem/pociągiem.

Jeśli ktoś interesuje się ludzką biologią lub samorozwojem - na pewno będzie to fajna propozycja książkowa.

To moja pierwsza i raczej ostatnia przygoda z tego rodzaju ksiazka. Bardzo ładnie i wyczerpująco opisany proces pracy mózgu oraz budowy. Poporstu nie sprawiła mi przyjemności i marzyłam tylko żeby ją skończyć.

Autor poprzez ciągłe porównywanie mózgu do komputera, użycie prostego języka i wielu metafor potrafi trafić do wyobraźni czytelnika. Popieram każdy sposób, dzięki któremu popularnonaukowa publikacja jest skuteczna i przyjemna, a ta jest. Przyswajaniu wiedzy pomaga lekki humor.

Mamy m.in. takie zagadnienia:
„Ogólny przegląd techniczny”, „Elementy składowe”, „Topografia”, „Podstawowe cechy produktu”, „Instalacja”, „Opis działania”, „Panel sterowania”, „Modele”, „Częste problemy”, „Żywotność”, „Rozszerzenie”, „Przyszłe wersje”, „Aneks”, „Gwarancja”, „Rozwiązywanie problemów” czy „Noty prawne”.

Warto. Należy jednak pamiętać, że jest to wiedza podstawowa, bazowa.

Mamy m.in. takie zagadnienia:
„Ogólny przegląd techniczny”, „Elementy składowe”, „Topografia”,...

Skondensowana wiedza przekazana w przystępny sposób z nutą humoru. Szybko się czyta. Może zwrócić na uwagę na pewne aspekty, które mogą chcieć później zgłębić ci bardziej ciekawi tematu. Na pewno nie jest przeznaczona dla znawców tematu. Dobra w celu poszerzenia czy ugruntowania pewnej wiedzy ogólnej.

Dobrze się czyta i dostarczyć naprawdę sporo ciekawej wiedzy.
Polecam pasjonatom pozycji popularnonaukowych.

Dobrze się czyta i dostarczyć naprawdę sporo ciekawej wiedzy.
Polecam pasjonatom pozycji popularnonaukowych.

Mózg. podręcznik użytkownika autorstwa Marco Magrinieco, to bardzo przystępnie napisana książka o najbardziej skomplikowanym organie świata czyli o mózgu.

Książka ta jest napisana prostym i humorystycznym językiem - nie trzeba być studentem medycyny aby jej zrozumieć. Autor bardzo jasno opisuje rzeczy związane z mózgiem. choć czasami przydałoby się większe pogłębienie pewnych kwestii - czasami jest zbyt ogólnie a czasami zbyt "nudno i schematyczne". W każdym razie książka zdecydowanie na plus +.

PS. to niesamowite jakie zdolności ma nasz mózg ; )

W bardzo przystępny sposób opisane jak działa ludzki mózg. Autor wybrał przyjemny sposób z czytelnikiem .
Jeśli chcesz zrozumieć jak działamy i co dzieje się w naszej głowie polecam lekturę tej książki .

super jest

super jest

Bardzo przystępna książka o mózgu. Podana w lekki, dowcipny sposób - jako instrukcja obsługi:) Polecam dla każdego.

Kompendium mózgu - podane w ciekawej formie instrukcji obsługi. Powoduje to że jest tu wszystko, ale tak naprawdę tylko wspomniane, a po szczegóły trzeba zajrzeć do innych książek. Osobno poczytać o pamięci, błędach poznawczych, mnemotechnikach, śnie, hormonach, psychiatrii, przypadkach funkcjonowania ludzi po uszkodzeniach danych części mózgu, pułapkach myślenia, uzależnieniach - można ciągnąć w nieskończoność. Tu mamy wszystkiego po trochu. co jest zaletą (poręczne vademecum) i wadą - dochodzimy do interesujących nas zagadnień, a tu tylko krótka notka nie wyczerpująca tematu.

• Popularnonaukowe
  • Psychologia