Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Psychoskok
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788381192767
aleqsia

„Gniewomir nasz jarl zuchwały i niezwyciężony, rozmiłowany w niewiastach i niepohańbiony. Niegardzący mocnym piwem i szlachetnym winem. Wypiął tyłek Odynowi, by stać się chrześcijaninem” Taki opis naszego walecznego bohatera znajdziemy na samym początku drugiej części przygód Oliego Egilssona. Po raz kolejny autor przenosi nas do odległych krain i czasów na tereny słowiańskie XI wieku. W pierwszej części poznajemy pierwsze lata życia wojownika, tutaj już spotykamy dojrzałego mężczyznę, który wielokrotnie dowiedzie swojej siły i męstwa. Jego dotychczasowe rodzinne i sielankowe życie u boku ukochane zostanie zachwiane po przybyciu tajemniczego handlarza. Niebezpieczna wyprawa i nagłe zmiany wydarzeń zachwieją ułożone życie naszego bohatera. A porwanie i uwięzienie na wyspie piratów jego żony jeszcze bardziej to spotęguje. Gniewomir po raz kolejny będzie musiał po ra udowodnić jak wielkim jest wojownikiem i odzyskać ukochaną, a nie będzie to na pewno łatwe.
Ta pełna niespotykanych przygód i trzymająca w napięciu opowieść poprowadzi nas przez bezkres oceanów i mórz, a fikcja literacka połączy się tutaj z prawdziwymi wydarzeniami historycznymi.

źródło opisu: Psychoskok

źródło okładki: Psychoskok

ampH | 2019-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2019

Nie jest to pierwsza książka Piotra Skupnika, którą czytałem – wcześniej miałem okazję zapoznać się z jego poprzednią książką, będącą pierwszą częścią przygód tytułowego Gniewomira. Miałem z nią pewien problem, jednak sama historia, którą stworzył autor, była na tyle interesująca, że bez długich rozmyślań sięgnąłem po drugą część, kiedy tylko nadarzyła się okazja. Pamiętałem, żeby nie nastawiać się na majstersztyk, który całą swoją treścią powali na kolana, chociaż liczyłem na poprawę tych elementów, które były niedociągnięte. Obawiam się, że nie doczekałem tego, chociaż wbrew wszystkiemu po raz kolejny ciężko mi było się oderwać od lektury.

Gniewomir podjął służbę u księcia Bolesława i dzięki swojej reputacji otrzymał w nadaniu ziemię nad morzem Bałtów. Rozpoczął żmudny proces budowy grodu oraz stworzenia drużyny, która miała patrolować brzegi domeny Bolesława. Niestety plany te pokrzyżowało porwanie jego ukochanej, Welewitki, która ostatecznie trafiła do dalekich krain, o...

Sławek | 2019-01-25
Lyv | 2019-01-21