Koleje Małe i Duże 1-2/2018(36)

Okładka książki Koleje Małe i Duże 1-2/2018(36)
Kolegium redakcyjne Wydawnictwo: APLAND Andrzej Wilk hobby
112 str. 1 godz. 52 min.
Kategoria:
hobby
Wydawnictwo:
APLAND Andrzej Wilk
Data wydania:
2018-12-20
Data 1. wyd. pol.:
2018-12-20
Liczba stron:
112
Czas czytania
1 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
1641117X
Średnia ocen

                8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1160
938

Na półkach: , ,

"Okazjonalnik"
Koleje Małe i Duże ukazują się z różną częstotliwością. Ostatnio jest to tak rzadko, że położyłem krzyżyk na gazecie. Uczyniłem to ze smutkiem, gdyż moim zdaniem KMiD były (są) jednym z lepszych czasopism o tej tematyce w kraju. Wieści o ukazaniu się nowego numeru były miłym zaskoczeniem na święta. Wielu moich znajomych nie dowierzało: "to jeszcze żyje?!". Jeden z nich ze względu na ilość wychodzących numerów w roku nazwał pismo "Okazjonalnikiem".
Jak prezentują się najnowsze KMiD? Ocenimy metodą średniej, która najlepiej sprawdza się przy czasopismach. Więc zajrzyjmy do środka:
1. Jaka piękna katastrofa. Artykuł ciekawie i dogłębnie prowadzi nas przez arkana pociągów prowadzonych trakcją spalinową naszego narodowego przewoźnika IC. Analiza kuriozalnej sytuacji dokonywana jest na słynnym już pociągu "Kociewie" znanym z ogromnej niepunktualności. Jego "sława" była tak wielka, że na portalach społecznościowych powstał "fanpage" - "Gdzie jest Kociewie". Tam ku uciesze gawiedzi (mnie również) można było śledzić codzienny stopień opóźnienia tego pociągu i komentować sytuację. Artykuł również wspomina o tej działalności. 8/10.
2. "Parowozownia Wolsztyn znów... "jedyna taka"!". Kolejny obszerny felieton prezentujący trudne funkcjonowanie naszej "perełki" jaką jest niewątpliwie jedyna czynna w Polsce Parowozownia prowadząca ruch planowy parowozami. 8/10.
3. Hallo Tu Bw Hemnitz... - czyli jak to robią Niemcy. Stojący w opozycji do felietonu o Wolsztynie artykuł opisujący właściwe wykorzystanie potencjału "czarnych smoków". 8/10.
4. Stowarzyszenie "Stacja Chrzanów"- artykuł opisujący działalność w/w stowarzyszenia. Przeczytałem, ale bez zbytniego entuzjazmu. 6/10.
5. "kopalnia piasku..."- piękne ogromne zdjęcie ilustrujące krótki tekst o imprezie na kolejach piaskowych. Sam tekst nieco przykrótki. 7/10.
6. "pożegnanie z SA101"- rewelacyjny opis mogący stanowić wstęp do monografii tych pojazdów. Przekrój historii eksploatacji. 8/10.
7. "Parowóz osobowy..." Arcyciekawa monografia parowozu Om101. Gwóźdź numeru. 10/10 (oceniam razem z częścią o grafice 3D)
8. "okruchy przeszłości..." potraktowałem jako uzupełnienie wydanej książki. Artykuł osobno może być troszeczkę za suchy. 6/10
9. Linia 209 - piękny felieton przedstawiający stan obecny linii 209. Gdyby tylko te PLK-owkie "pseudo plany" stacyjne zastąpić profesjonalnymi. 7/10
Część modelarska czasopisma była bardzo zróżnicowana.
10. Cysterny robo- krótka recenzja wagonu. 6/10.
11. PIKO uber...-peany na cześć producenta. Wszystko to już wiedziałem wcześniej, dlatego przejrzałem i zgodziłem się z autorem. 6/10.
12. Zmarnowany potencjał...- opis porównawczy modeli lokomotyw ST43. Niby recenzja ale trochę koślawo zilustrowana. Ciężko osobie nieobeznanej określić który model ma wady a który nie... 5/10.
13. Waloryzacja... - nie waloryzuję ale przeczytałem. Szkoda że autor nie pokusił się o łopatologiczne pokazanie szczegółów. 5/10
14. Detale- osobna ocena bo artykuł jest lepszy niż reszta działu waloryzacja. Tak się powinno pisać 8/10.
15. Opisy imprez - trochę bezpłciowe. Wymieniono elementy zabrakło lepszego materiału ilustrującego szczegóły. Ot zaliczano zadanie domowe. 4/10.
Za samą treść 6,8 co daje 7 gwiazdek.
Teraz wydanie. Format A4 papier cieńszy kredowy. Za takie luksusy dokładamy gwiazdkę.
Podsumowując KMiD trzymają formę. Nadal pozostają najbardziej wartościowym czasopismem o tematyce kolejowej na rynku. Pozostaje czekać na następny numer.

"Okazjonalnik"
Koleje Małe i Duże ukazują się z różną częstotliwością. Ostatnio jest to tak rzadko, że położyłem krzyżyk na gazecie. Uczyniłem to ze smutkiem, gdyż moim zdaniem KMiD były (są) jednym z lepszych czasopism o tej tematyce w kraju. Wieści o ukazaniu się nowego numeru były miłym zaskoczeniem na święta. Wielu moich znajomych nie dowierzało: "to jeszcze...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Kolej
    1
  • Przeczytane
    1
  • Prasa kolejowa
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Koleje Małe i Duże 1-2/2018(36)


Podobne książki

Przeczytaj także