Oko Horusa. Kobieta, która została faraonem #2

Okładka książki Oko Horusa. Kobieta, która została faraonem #2 Chie Inudoh
Okładka książki Oko Horusa. Kobieta, która została faraonem #2
Chie Inudoh Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Oko Horusa. Kobieta, która została faraonem (tom 2) Seria: Exclusive komiksy
komiksy
Oko Horusa. Kobieta, która została faraonem (tom 2)
Exclusive
碧いホルスの瞳 -男装の女王の物語- (Aoi Horus no Hitomi - Dansou no Joou no Monogatari)
Studio JG
2018-12-28
2018-12-28
Paulina Ślusarczyk-Bryła
starożytny egipt historyczna seinen manga

Bardzo dobra kontynuacja historii. Królowa Hatszepsut powoli rozpoczyna swoją walkę o tron faraona, jednocześnie zmagają się z dworskimi intrygami, zarozumiałymi i rządnymi władzy kapłanami oraz bezdusznym i nieprzejednanym bratem - mężem. Kreska jest cudowna, bardzo szczegółowa i przemyślana, uwielbiam jak autorka oddaje hołd egipskiej symbolice.

Bardzo ciekawe zderzenie ze sobą dwóch ideałów władzy: pacyfistycznej i opartej na współpracy z innymi krajami oraz dyplomacji wizji Hatszepsut z przemocą i strachem przed potęgą faraona, sianym przez jej brata Totmesa. Uwielbiam powolne zmiany w charakterze głównej bohaterki, która po zderzeniu ze ścianą w postaci patriarchatu zaczyna szukać najlepszego rozwiązania - rozbiera mur kawałek po kawałku, cierpliwie budując swoją pozycje i tworząc dworskie sojusze.

Zakochałam się w świecie wykreowanym przez autorkę <3

Bardzo ciekawe zderzenie...

Nie dość, że utrzymała poziom poprzednika to jeszcze wprowadziła do świata nowe, intrygujące postacie.
Oko Horusa coraz bardziej przypomina starożytną Grę o Tron, a każdy kolejny tom obnaża nowe intrygi na dworze królewskim. Trzyma wysoki kunszt artystyczny, literacki i zachęca do sięgnięcia po następne tomy.

8/10

8/10

Czy to jednak miłość?

Stęskniłam się bardzo za tą historią i stwierdzam, że częściej muszę kupować tę mangę.

Mimo dłuższej przerwy i tak doskonale mogłam wczuć się w akcję i nie poczułam, że zostałam wrzucona na głęboką wodę. Historia zachwyca równie jak przy pierwszym tomie, jednym co mi przeszkadzało to sztywność Senmouta, był strasznym drewnem .

Z chęcią sięgnę po kolejne tomiki.

Czy to jednak miłość?

Z chęcią sięgnę po...

Kolejny bardzo dobry tom. Trochę smutny, jednak końcówka daje nadzieję, że kolejny będzie szczęśliwszy.

1931

Wreszcie w moich łapkach 2 tom. I ten zapach świeżo z drukarni.
W mandze odkrywamy kolejne sekrety codzienności starożytnego Egiptu. Co mi się nie podobało? To że nasza Hatszepsut, nie potrafiła podjąć ważnej decyzji. Co mnie zastanawia, to jej oczy na okładce. Za pierwszym razem myślałam że to taki cień, ale za drugim razem to samo?

Wreszcie w moich łapkach 2 tom. I ten zapach świeżo z drukarni.

• Manga
  • Mangi