Oko Horusa. Kobieta, która została faraonem #1

Cykl: Oko Horusa. Kobieta, która została faraonem (tom 1) | Seria: Exclusive
Wydawnictwo: Studio JG
碧いホルスの瞳 -男装の女王の物語- (Aoi Horus no Hitomi - Dansou no Joou no Monogatari)
komiksy
Dejikos

Hatszepsut już jako dziewczynka odwagą przewyższała wielu mężczyzn – pragnęła podbijać obce kraje i sprawiedliwie władać państwem. Nieustraszonej księżniczce przypomniano jednak, że kobietom nie wolno ani rządzić, ani walczyć. Nie godzi się im nawet myśleć o podobnych sprawach. Gdy więc przyszło jej stać się żoną władcy Egiptu, postanowiła, że nie pozostanie bierna, ale będzie królową jakiej jeszcze świat nie widział. Oto historia pięknej i mądrej Hatszepsut – kobiety, która została faraonem.

źródło opisu: Studio JG, 2018

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Anezka | 2018-09-18
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 18 września 2018

Manga nawet fajna. Poznajemy starożytny Egipt i królową-faraon, którą następca chciał usunąć z kart historii. Bardziej bym chciała pochwalić wydanie, gruba oprawa, powiększony format i piękna obwoluta. Chciała bym zobaczyć "Sailor Moon" w takim wydaniu. Ach marzenia.

Rachel3 | 2018-09-20
Na półkach: Przeczytane, Manga

Sięgając po tę pozycję obawiałam się, że zobaczę historię przepełnioną feminizmem w dodatku zaserwowanym całkowicie niestrawnie, z pogwałceniem wszelkich zasad storytellingu jak i zwykłej logiki. Coś ala "The Last Jedi", można rzecz. Na szczęście, tym razem zostałam przyjemnie zaskoczona. Historia okazała się poprowadzona wiarygodnie, postacie - ciekawe, zmagające się z różnymi przeciwnościami, a do tego kreska - przepiękna.

Czy jest to pozycja idealna? Raczej nie. Zdarzają się momenty, gdy postacie zachowują się w typowy dla mangi, przerysowany sposób, co o ile nie przeszkadza mi w fantasy rodzaju "Akatsuki no Yony", to jednak w opowieści opartej o historyczne fakty nieco mnie razi. Ponadto znajdzie się część postaci, głównie antagonistów, którzy zostali scharakteryzowani w wyjątkowo płaski sposób. Nie przeszkadza to jednak aż tak bardzo, bo choć dwuwymiarowi, pozostają groźni, a to już przecież coś.

Ostatecznie - zdecydowanie polecam. Może manga ta nie znajdzie u mnie...

LaurieJanuary | 2018-09-20
zandam | 2018-09-19