Hejt i inne bangery

źródło opisu: http://www.ha.art.pl

źródło okładki: http://www.ha.art.pl

neuromance | 2018-12-25
Przeczytana: 19 grudnia 2018

Bezsprzecznie najlepszy debiut poetycki tego roku.

gallowdance | 2019-04-03
Na półkach: 2019, 2018, Przeczytane, Moje własne
Przeczytana: 22 grudnia 2018

„Będzie o brudzie, typie” – mówi podmiotka i zapowiada: pękające serduszka, bezrobocie, papierosy i skręty, skręty i papierosy, hasztagi, hasztagi, wojna. „Natchnieni poeci niech raczej zamilkną wraz z mizoginami” – jak głosi Kira Pietrek w blurbie, Kulikowska nie przeprasza. Podmiotka zebranych w debiutanckim tomie utworów urodzonej w Szczuczynie pisarki również tego nie robi. Bezwstydnie opisuje zabielone speedem blaty, mimochodem wspomina o przemocy domowej i hard porno. „Niech nie pierdolą / że kobiecie nie przystoi”.

Hejt i inne bangery Justyny Kulikowskiej to kolejna pozycja wydana przez Korporację Ha!art w Serii Poetyckiej pod redakcją Mai Staśko. Seria ta „prezentuje wiersze poetów i poetek, które działają. Zabierają głos, zajmują stanowisko, wkurwiają i krzyczą. Są zaangażowane, są zaangażowani: feministycznie, ekologicznie, pracowniczo, antykapitalistycznie. Walczą o lepszy...

papisotoromek | 2018-12-27

#_(PO)ST(KO)MUNA - proszę mi uwierzyć, że co drugie słowo w tym tomie, posiada właśnie taki zapis graficzny. Najgorsze jest jednak to, że po lekturze tej książki nie mam o niej nic więcej do powiedzenia.

Piotr_Jemioło | 2018-12-29

Jest moc, są wiersze jak pociski.

Elliot_L | 2019-01-23
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Dziwne, momentami wulgarne i drażniące, ale z drugiej strony subtelne. Ciekawa fraza, lekko "przylepiająca" się do czytelnika. Książka jest poetycko kontrowersyjna - może się podobać bardzo lub wcale. Mnie się podoba, ta maniera przekonała.

+1 gwiazdka za wiersz o spliffie.

nangnak | 2019-04-24
Na półkach: Poezja, Przeczytane
Przeczytana: 24 kwietnia 2019

Nie wiem jak to ocenić - random, zupełnie nic we mnie nie zostało po lekturze tego

kosa1333 | 2018-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2018

tylko 9/10, bo jest skuter, ale rikiego martina nie ma.

annie warhol | 2018-12-29
Na półkach: 2018, Przeczytane

no jest to bardzo złe, szkoda strzępić ryja

ttt | 2019-04-27
Pod Naporem | 2019-03-20