poezja polska

Tadeusz | 2019-01-17

Świetna poezja!

annie warhol | 2018-05-04
Na półkach: Przeczytane, 2018

bardzo mi się podobało (o dziwo)

melanzyczek | 2017-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2017

Zmysłowa poezja miasta, ruchliwych ulic i szybkiego życia. Ma swoje walory, ale do mnie nie trafia.

Zgłoszenia do XII edycji Nagrody Literackiej Gdynia

Można już zgłaszać propozycje tytułów wydanych w roku 2016 do XII edycji ogólnopolskiego konkursu Nagroda Literacka GDYNIA dla najlepszych książek ubiegłego roku w czterech kategoriach: proza, poezja, eseistyka, przekład na język polski. Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia.

Książki nagrodzone w 2016 roku

Koniec roku to czas podsumowań. Na fali uniesień i wzruszeń typu „było, minęło” przypominamy również, jakie książki zostały wyróżnione w tym roku najważniejszymi polskimi nagrodami literackimi. Co już przeczytaliście, a jakich tytułów na pewno nie dopiszecie do swojej niekończącej się listy „do przeczytania”? Jacy twórcy zostali wyróżnieni w tym roku?