F**k plastik. 101 sposobów jak uwolnić się od plastiku i uratować świat

Okładka książki F**k plastik. 101 sposobów jak uwolnić się od plastiku i uratować świat praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Prószyński i S-ka poradniki
poradniki
F**k plastic
Prószyński i S-ka
2019-01-15
2019-01-15
Magda Witkowska

Wyczytuję stosy. Jednak serio? Tak książka jest świetna. Niby człowiek w temacie ekologii wie dużo jednak niektóre fakty mnie zaskoczyły. Znaczników mam mnóstwo, a to dlatego, że będę przemycać te informacje uczniom. Tytuł książki jest rewelacyjny. Mam y tutaj 101podpowiedzi na to jak uniknąć plastiku. I uwierzcie mi nawet ja dzięki tej książce zauważyłam ile błędów popełniam. Nawet zwykła szczoteczka do zębów jest z plastiku, który nie ulega recyklingowi. Dlatego teraz będę kupować drewniane. Książka wydana rewelacyjnie.

Swietna pozycja dla samoedukacji-zbior pomyslow i to na tyle fajnych, ze czuje sie zainspirowana. Bardzo podobaja mi sie koncepcje: mleczarza, orzechow pioracych, wegla drzewnego jako filtra, asta do zebow w kostce czy sloiku, jedwabna noc dentystyczna, dezodorant w proszku, eukaliptus w lazience (wow!),grzebien afrykanski, groszek hodowlany w domu, tasma papierowa, filtry bez oksybenzonu i oktinoksatu, plogging.
Wczesniej o tych rozwiazaniach nie pomyslalam.

Niewielka książeczka zawierająca zwarte sugestie w jaki sposób ograniczyć zużycie plastiku w naszym życiu. Zamysł dobry jednak treść na tyle krótka, niewyrazista, że szybko ulatuje. Dla osób nie lubiących czytać a chcących zapoznać się z ideą "zero waste".

Książka o tym jak ograniczyć plastik w codziennym życiu, szybko się czyta. Niestety przeznaczona jest raczej dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze zmniejszaniem ilości używanego plastiku niż dla "starych wyjadaczy". Nie wzbogaciła mojej ekologicznej wiedzy.

Szybki poradnik z rozwiązaniami ograniczającymi zużycie plastiku w naszym życiu. Niektóre pomysły ciekawe, choć większość przeciętnych, znanych ludziom, choć trochę zainteresowanych ochroną środowiska. Duży plus za zastosowanie materiałów z recyklingu do wydania pozycji :)

Pozycja dobra dla osób, które dopiero wchodzą w temat. No i jak zwykle rady spisane z internetu, wydane i sprzedane...

krotka i przecietna. nie wszystko da sie tak latwo zmienic. jak promowanie sklepu ktory ma biodegradowalne opakowania itp a znajduja sie na 2 koncu swiata. brak wlasnych przykladow sklepowych czy firm ktore cos dzialaja...

Uważam, że książka jest na tyle krótka i konkretna, że może zachęcić osoby nie wgłębione w temat do ograniczania plastiku. Do części rad warto wracać, po prostu by je sobie przypomnieć.

Jak już wspomniało wiele osób, nic odkrywczego, nie ze wszystkim się zgadzam nawet.... ale czasami warto sobie przyswoić pewne kwestie. Małe wydanie, szybko się czyta.

Ciekawe i prosto wytłumaczone rady, jak można zredukować używanie plastiku w codziennym życiu.
Na plus, że okładka została zrobiona z kartonu. Po raz pierwszy zdarzyło mi się taką zobaczyć.

• Poradniki