Tłumaczenie: Marta Koral
Wydawnictwo: Quello
25 grammi di felicità. Come un piccolo riccio può cambiarti la vita
literatura piękna
Ag2S

Historia kolczastego stworzenia, które skruszyło ludzkie serce Osierocony przez matkę kilkudniowy jeż zostaje przyniesiony do kliniki weterynaryjnej. Waży zaledwie 25 gramów. Głodny i mocno wyziębiony, jest bliski śmierci. Kiedy weterynarz Massimo Vacchetta zaczyna zajmować się małym pacjentem, rodzi się między nimi specjalna więź. Lekarz poświęca każdą chwilę, by uratować kolczaste...

Historia kolczastego stworzenia, które skruszyło ludzkie serce

Kiedy weterynarz Massimo Vacchetta zaczyna zajmować się małym pacjentem, rodzi się między nimi specjalna więź. Lekarz poświęca każdą chwilę, by uratować kolczaste stworzenie przed pewną śmiercią. Ciekawska i figlarna samiczka jeża, którą Massimo nazywa Ninną, w końcu odzyskuje siły i stopniowo wywraca życie weterynarza do góry nogami.

Czy przywiązany do zwierzątka weterynarz będzie potrafił wypuścić je na wolność? Nie od początku Massimo zdaje sobie sprawę z tego, że to dopiero początek jego przygody z jeżami.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Aga_love_books | 2019-09-17
Przeczytana: 12 września 2019

"Nie przeżyjesz w pełni każdego dnia, jeśli nie zrobisz czegoś dla kogoś, kto nigdy nie będzie mógł ci za to zapłacić."
Tak uroczej książki to ja jeszcze nie czytałam. Rozczuliła mnie ogromnie. Jeże, choć tak malutkie wzbudzają wielkie uczucia. To było niesamowite. Śmiało mogę powiedzieć, że to jedna z piękniejszych historii czytanych przeze mnie w tym roku. To było wręcz takie słodkie, ale nie przesłodzone. Wiecie o co chodzi. :)
Jak tak sobie myślę o tej książce, to sama bym chciała mieć takiego jeżyka w domu. :) Niby takie maleńkie stworzonko, a skruszy nie jedno twarde serducho.
Nie pozostaje mi nic innego jak polecić powieść. Jest przecudowna!

książek: 2043
dorotbook | 2019-08-24
Przeczytana: 21 sierpnia 2019

„Nie przeżyjesz w pełni każdego dnia, jeśli nie zrobisz czegoś dla kogoś, kto nigdy nie będzie mógł ci za to zapłacić.”
Taki piękny cytat możemy znaleźć w książce „25 gramów szczęścia. Historia kolczastego stworzenia, które skruszyło ludzkie serce”. I muszę Wam od razu na wstępie napisać, że te urocze stworzonko poruszyło moje serce. Lubię czytać książki o zwierzętach, najczęściej wybieram książki o psach, bo sama od 14 lat mam takiego czworonożnego przyjaciela. I choć zawsze sobie obiecuje, że na pewno tym razem się nie rozkleję, to nie daję rady dotrzymać danej obietnicy i pojawiają się łzy wzruszenia. Jeże fascynują mnie od zawsze i jako mała dziewczynka zazdrościłam mojej mamie, która dawno temu w domu rodzinnym na wsi zawsze zimą opiekowała się jeżami. Skuszona piękną okładką oraz chęcią dowiedzenia się czegoś więcej o tych uroczych stworzonkach sięgnęłam po książkę i tego nie żałuję.

„25 gramów szczęścia” została spisana przez Antonellę Tomaselli, która wysłuchała opowieści...

zetbasia | 2019-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2019

Do młodego weterynarza trafia malutki jeżyk. Wyziębiony i odwodniony ma niewielkie szanse na przeżycie, ale zafascynowany nim Massimo postanawia zrobić wszystko by go ocalić i udaje się. Maleństwo wyrasta na piękną i mądrą "jeżynkę" a jej opiekun traci dla niej głowę. Postanawia otworzyć klinikę dla jeży, ratuje życie i zdrowie osieroconym, rannym, chorym, kolczastym zwierzątkom. Całkowicie poświęca się pracy zapominając trochę o własnych potrzebach . Kocham jeże więc musiałam przeczytać tę książkę. To lektura na jeden wieczór.

Beata | 2019-07-20
Na półkach: Przeczytane, Inne
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

Przeurocza książka. Do przeczytania w jedno popołudnie.

Kosz_z_Książkami | 2019-05-11

Uwielbiam jeże. Te małe kolczaste stworzenia od dawna skradły moje serce, dlatego gdy zobaczyłam pierwsze informacje o książce ,,25 gramów szczęścia” wiedziałam, że będę musiała się z nią zapoznać. Tym bardziej iż nie kojarzę innych pozycji skierowanych do starszego czytelnika dotyczących tych uroczych zwierząt. Dlatego dziś zapraszam do poznania historii Massimo Vacchetta i jego jeży.

Pewne spotkania odmieniają życie człowieka. Tak było w przypadku weterynarza Massimo Vacchetta, któremu ewidentnie brakowało czegoś w życiu, przez co nie mógł w pełni się z niego cieszyć, a przynajmniej tak było do czasu aż jego losy złączyły się z życiem małej samiczki jeża – zaledwie 25 gramowej, bliskiej śmierci Ninny. To drobne, bliskie śmierci zwierze od tej pory staje się całym jego światem, a jak się szybko okazuje Ninna będzie dopiero początkiem jego przygody z jeżami.

Przyznam szczerze, że sięgając po ,,25 gramów szczęścia” nie spodziewałam się niczego więcej ponad lekką, pokrzepiającą...

Aleks | 2019-05-11

Wysunęła ciekawie pyszczek ze swojego domku. Chwilę powęszyła, po czym skryła się znów w kartonie. Tu było jej gniazdko, które sama zrobiła z otrzymanego od weterynarza siania. Tu czuła się dobrze i bezpiecznie. Jednak wolność i las wzywały ją do siebie.

Ninna trafiła do kliniki weterynaryjnej, ważąc zaledwie tytułowe 25 gramów. Była wychudzona, wyziębiona i osierocona. Nie miała już domu czy rodziny. Została sama na świecie. Świecie pełnym niebezpieczeństw — szczególnie dla tak młodego jeża. Jednak jej los szybko się zmienił. Ze stanu krytycznego przeszła do stabilnego w momencie, gdy spotkała pewnego weterynarza. Od tej pory jej życie zmieniło się na lepsze.

25 gramów szczęścia jest historią opowiedzianą przez Massimego Vacchettę i spisaną przez Antonellę Tomaselli. Opowiada o weterynarzu, Massimonie, na którego drodze staje pewien jeżyk, którego potem będzie nazywał Ninna. W chwili ich spotkania mężczyzna nie ma zielonego pojęcia o tym, jak zająć się takim stworzonkiem i...

toptangram | 2019-04-29

Massimo Vacchetta Antonella Tomaselli 25 gramów szczęścia, tym razem historia weterynarza i malutkiego uratowanego jeżyka Ninny, która przewraca dotychczasowe życie Massimo do góry nogami. Pełna miłości do zwierząt, ciepła i oddania malutkim kolczakom. Lektura dla starszych i młodszych miłośników wzruszeń.

sqiki | 2019-04-28
Przeczytana: 26 kwietnia 2019

Jedna z najbardziej uroczych i wzruszających książek dla dorosłych. Krótka, o prostym, pełnym dobroci i miłości przesłaniu. O ratowaniu stworzeń niewinnych, przed zniszczeniem, chorobą i światem jaki ludzie im "zgotowali". Miłość lekarza do jeży jest nieograniczona i bezinteresowna. Jednak jest też destrukcyjna dla jego zdrowia fizycznego i psychicznego oraz relacji z bliskimi. Uważam, że jest zbyt wielka. Massimo traktuje jeże jak jedyny sens życia, myśli tylko o nich, jest w stanie poświęcić dla nich wszystko. Czasami miałam ochotę nim potrząsnąć, żeby zachowywał się bardziej racjonalnie. Jednak przy takim zaangażowaniu, on na nic innego niż jeże nie zwracał uwagi.

ejotek | 2019-04-20
Przeczytana: kwiecień 2019

Najlepszym przyjacielem człowieka jest zwierzę, najczęściej pies. Oczywiście naszymi pieszczochami bywają koty, chomiki czy papużki, ale przyjaźń i niesamowita więź wywiązuje się również między nami a innymi gatunkami... We Włoszech zrodziła się dość kolczasta relacja, którą miałam okazję poznać na kartach książki "25 gramów szczęścia".

"Ninna obudziła we mnie pragnienie niesienia pomocy słabszym, tym, o których nikt nie pamięta. Właśnie dlatego, że wszyscy o nich zapominają. A przecież każde stworzenie, nawet najmniejsze, jest ważne. Jest przejawem życia, częścią całości, bez niego świat nie mógłby istnieć." *

Massimo Vacchetta to człowiek wrażliwy i podążający za marzeniami, który od dziecka pomagał zwierzętom. Jest weterynarzem a dokładniej ginekologiem położnikiem od bydła, jednak kiedy podjął pracę w klinice dla małych zwierząt poznał osieroconego, na oko trzydniowego jeżyka. Ważący dwadzieścia pięć gramów maluch skradł jego serce a Massimo sam wtedy nie zdawał sobie sprawy,...

Oliwia | 2019-04-13
Na półkach: Rok 2019, Przeczytane