F**k plastik. 101 sposobów jak uwolnić się od plastiku i uratować świat

Prószyński i S-ka
F**k plastic
poradniki
Magda Witkowska

Jeżeli ktoś totalnie nie jest w temacie ekologii, to jest to książka przydatna. Jednak nie wnosi nic odkrywczego, wystarczy trochę logicznie pomyśleć, żeby wpaść na wszystko, co jest w tej książeczce. Jednak, niestety, patrząc na zdolność do myślenia niektórych ludzi, uważam, że mimo swoich wad i tego, że ta książka jest trochę naciągana, to jest potrzebna.

Przede wszystkim książka bardzo potrzebna! Wskazówki. w niej zawarte są zrozumiałe i sensowne. Oprawa graficzna ładna i ekologiczna okładka oraz zachęcający do ideologi zero waste wstęp. Polecam wszystkim osobom obeznanym z tematem, lecz głównie nowicjuszom na tym polu. Razem uratujemy świat!

Nic odkrywczego ani zaskakującego, ale dla osoby, która nie interesowała się ograniczeniem śmieci i ekologią wcześniej może być wartościowa.

Słaba, w moim odczuciu mnóstwo informacji naciąganych, nieaktualnych i mocno dyskusyjnych. Format malutki, tekstu jeszcze mniej. Plus za ekologiczną, grubą, tekturową okładkę.

Książka jest idealnym przykładem tego, że pisać może każdy, lecz nie każdy powinien.
Przykłady niepoparte faktami, nauką, przeczenie samemu sobie w różnych częściach książki.

Książka nie wnosi nic nowego, ale miło przeczytać dla połechtania ego - 'o, ja już wykorzystywałam stare torebki prezentowe jeszcze raz, według książki jestem eko!'

2069

Kilka nowych myśli oraz wiele mało odkrywczych, bardzo dobra na sam początek zainteresowania tematem. Język prosty daje kilka fajnych podpowiedzi o czymś na co byśmy sami na początku nie wpadli :)

Książka, a raczej książeczka zawierająca 101 sposobów na unikanie plastiku w codziennym życiu.
Znajdziemy tu kilka najbardziej oczywistych pomysłów, typu "proś o mniej", "pomyśl, zanim użyjesz", "nie pal" oraz takich oraz takie, które są już całkiem popularne: "własny lunch", "materiałowa torba na zakupy", "puszka zamiast butelki".
Natomiast spora część publikacji to...

To książka dla każdego przeciętnego Kowalskiego. Przynajmniej wstęp i fakty o plastiku powinny być lekturą obowiązkową. Wystarczyłoby gdyby każdy człowiek na ziemi zmienił chociaż 3 nawyki i już byłoby lepiej. To książka dla osób, które chcą coś zmienić, ale nie mają pojęcia o zerowaste. Jesli już jesteś świadomy pewnych rzeczy to możesz ominąć. Zmieniłam dużo w domu, wokół...

To jest książka praktyczna i pomocnicza, może nie będzie ciekawa dla znawców, praktyków i zwolenników dbania o planetę i w związku z tym oczyszczania jej z plastiku. Niemniej może dla nich posłużyć jako notatnik (w pozostawionych miejscach wypisać mogą np. różne własne pomysły, miejsca, produkty, pomocne informacje, itp.dotyczące danego elementu wielkiego obszaru...

• 2019
  • Poradniki