Książka Roku 2018

Serce nie słucha

Wydawnictwo: Storytel Original
Multikasia

Klara marzy o dziecku. Kiedy kończy się jej ostatni burzliwy związek, równie nieudany jak wszystkie poprzednie, Klara postanawia porzucić mrzonki o romantycznej miłości i zrealizować swój cel w inny sposób. Decyduje się na sztuczne zapłodnienie. Nawiązuje kontakt z klinikami leczącymi niepłodność i szuka odpowiedniego dawcy w katalogach banku spermy. Wspierają ją przyjaciółki: przebojowa i seksualnie wyzwolona Daria oraz pobożna i wstydliwa Anastazja. Prosta procedura zapłodnienia okazuje się trudna do przejścia, gdy kliniki dowiadują się, że Klara jest samotną kobietą. Klara jednak nie poddaje się. Intensyfikuje swoje wysiłki zajścia w ciążę, a na jej drodze niespodziewanie stają nowi i zainteresowani nią mężczyźni: Radek, z którym pracuje w szpitalu, Witold, którego córkę rehabilituje po wypadku i Luigi, ognisty Włoch podsunięty przez Darię.
Storytel Original przedstawia serial audio „Serce nie słucha” autorstwa Patrycji Żurek.
Czyta Marta Żmuda-Trzebiatowska.
Książka wydana również w formie e-booka.

źródło opisu: https://www.storytel.com/pl

źródło okładki: https://www.storytel.com/pl

Blancheflor | 2019-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2019

"Serce nie słucha" to opowieść o miłość, przyjaźni, lecz przede wszystkim o poszukiwaniu siebie oraz pragnieniu znalezienia swojego miejsca.

Klara marzy o dziecku, jednak jej losy układają się w tak przewrotny sposób, że decyduje się na sztuczne zapłodnieni. Problemem jest fakt, że Klara jest samotna. W drodze do spełnienia marzenia towarzyszą jej dwie przyjaciółki, całkowicie różne, a później na dodatek pojawia się trzech intrygujących mężczyzn, przez których życie Klary wywróci się do góry nogami.

Zabawna, lekka, napisana świetnym językiem, dzięki czemu odnosiłam wrażenie, że opowieść płynie, a kolejne strony połykałam w zawrotnym tempie. Czekam na kolejną odsłonę pisarstwa Patrycji Żurek, ponieważ wiem, że z pewnością się nie zawiodę.

marysia2211 | 2019-01-05
Przeczytana: 02 stycznia 2019

Klara to babka z charakterem, choć wcale nie wolna od wad i zwyczajnego strachu, który prześladuje każdą z nas. Marzy, a potem decyduje czego dla siebie chce i odważnie wyciąga po to rękę. Jest trochę mną, trochę Tobą, a i kawałek tej kobiety z autobusu też się w niej znajdzie. Obyśmy my, w odwecie, potrafiły znaleźć w sobie tyle uporu, przebojowości i odwagi.

Gorąco polecam, jedna z mich ulubionych pozycji.

HamStee | 2019-01-13

Jeśli szukacie dobrej, kobiecej prozy, którą czyta się lekko, ale która jest czymś więcej niż tylko banalnym romansem - to gorąco polecam tę pozycję.
Patrycja Żurek w swojej powieści - obyczajówce pełną gębą, z, a jakże!, perypetiami miłosnymi w tle - nie unika trudnych tematów. Mamy i problem samotnego rodzicielstwa, i bohaterkę, która pragnie dziecka tak bardzo, że gotowa jest skorzystać z banku spermy, i ofiarę przemocy. Ale wszystko to opisane jest z dużym wyczuciem i w sposób, który nie przytłacza czytelnika.
Urzekły mnie też wyraziste bohaterki, przede wszystkim Klara, lecz również... Maria, antagonistka oraz jej córka. To co łączy je wszystkie, to wewnętrzna siła i odwaga, by iść własną ścieżką i spełniać swoje ambicje i marzenia.

Magdalena | 2019-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2019

Serce nie słucha, to dziesięcioodcinkowy obyczajowy serial audio. Porusza ważny problem kobiet szukających swojego miejsca w zmieniającym sie społeczeństwie, gdzie mężczyzna przestał grać dominującą rolę. Klara, główna bohaterka, ma wątpliwości, czy rzeczywiście są jej do czegoś potrzebni. Pragnie rodziny, odwzajemnionego uczucia, ale nie ma szczęścia ani do jednego ani do drugiego. Postanawia być samowystarczalna, a marzenia o macierzyństwie zrealizować z pomocą medycyny. Jednak los bywa przewrotny i po raz kolejny udowadnia, że to co najważniejsze zwykle znajduje się gdzie indziej niż zwracamy wzrok.

Bohaterkami tej opowieści są głównie kobiety, trzy przyjacółki, z pozoru zupełnie do siebie nie pasujące, a jednak doskonale się uzupełniające. Jedna obrazuje stereotyp matki - Polki, druga jest kobietą wyzwoloną i niezależną, a główna bohaterka próbuje odnaleźć swoje miejsce na tej skali. Jest jeszcze ta zła, antagonistka, bezduszna i destrukcyjna, jednak na koniec okazuje się, że...

Multikasia | 2018-12-18
Na półkach: 2018, Przeczytane, Audiobook