Serce nie słucha

Storytel Original
2018-12-14
2018-12-14
Storytel Original Storytel

Dziewięć świąt... Małgorzata Falkowsk...
Cukierek albo ... Alexandra Claire, S...

Książka ta jest fajnie napisaną historią, trochę nie potrafię się utożsamić z główną bohaterką. Ani z jej bliskimi osobami, nie zawsze potrafiłam zrozumieć wybrany przebieg historii. Ale sama książka jest miła do posłuchania, czytana przez Panią Martę ma swój urok. Lubię ten prostolinijny sposób prowadzenie historii pisanych książek przez Panią Patrycję. Pewnie po coś jeszcze sięgną z pod jej ręki.

Książka jest o życiu, brakuję mi w niej emocji które by wymagały ode mnie reakcji. Jak również trochę drażnią mnie niektóre opisy tzw. namiętności między bohaterami. Teraz pisząc tą notatkę to widzę, że część osób uznaję tę książkę za romans co rzeczywiście w niej występuję. Nie przepadam za tym stylem, więc w sumie nie jest to zła książka.

Klara infantylna oraz egoistyczna. Mam wrażenie, że jej uczucia w stosunku do facetów są przestawione na siłę. Nie przekonała mnie jej postać, nie zżyłam się z żadną postacią, mimo wszystko ciekawiło mnie co będzie dalej.

Przyjemna książka obyczajowa z elementami romansu. W sam raz na chwilę relaksu i odpoczynku. Polecam.

Zabawna, przekorna bohaterka, jej niesamowicie różne przyjaciółki i postanowienie, by mieć dziecko bez faceta. Z tego może wyjść coś fajnego i autorce udało się stworzyć lekką, przyjemną powieść, której słucha się dla przyjemności. Oczywiście los śmieje się z planów Klary i co rusz podsyła jej nowego faceta pod nos, tylko czy bohaterka w końcu się na któregoś zdecyduje, czy jednak pozostaje wierna swoim przekonaniom?

Książka super słucha się ją super i czyta zarazem. Polecam gorąco.

Książka super słucha się ją super i czyta zarazem. Polecam gorąco.

Bardzo ale to bardzo podobała mi się ta audio książka. Lekka ale zarazem poruszająca trudne tematy historia. Polecam goraco

Jeśli szukacie dobrej, kobiecej prozy, którą czyta się lekko, ale która jest czymś więcej niż tylko banalnym romansem - to gorąco polecam tę pozycję.
Patrycja Żurek w swojej powieści - obyczajówce pełną gębą, z, a jakże!, perypetiami miłosnymi w tle - nie unika trudnych tematów. Mamy i problem samotnego rodzicielstwa, i bohaterkę, która pragnie dziecka tak bardzo, że gotowa jest skorzystać z banku spermy, i ofiarę przemocy. Ale wszystko to opisane jest z dużym wyczuciem i w sposób, który nie przytłacza czytelnika.
Urzekły mnie też wyraziste bohaterki, przede wszystkim Klara, lecz również... Maria, antagonistka oraz jej córka. To co łączy je wszystkie, to wewnętrzna siła i odwaga, by iść własną ścieżką i spełniać swoje ambicje i marzenia.

"Serce nie słucha" to opowieść o miłość, przyjaźni, lecz przede wszystkim o poszukiwaniu siebie oraz pragnieniu znalezienia swojego miejsca.

Klara marzy o dziecku, jednak jej losy układają się w tak przewrotny sposób, że decyduje się na sztuczne zapłodnieni. Problemem jest fakt, że Klara jest samotna. W drodze do spełnienia marzenia towarzyszą jej dwie przyjaciółki, całkowicie różne, a później na dodatek pojawia się trzech intrygujących mężczyzn, przez których życie Klary wywróci się do góry nogami.

Zabawna, lekka, napisana świetnym językiem, dzięki czemu odnosiłam wrażenie, że opowieść płynie, a kolejne strony połykałam w zawrotnym tempie. Czekam na kolejną odsłonę pisarstwa Patrycji Żurek, ponieważ wiem, że z pewnością się nie zawiodę.

Klara to babka z charakterem, choć wcale nie wolna od wad i zwyczajnego strachu, który prześladuje każdą z nas. Marzy, a potem decyduje czego dla siebie chce i odważnie wyciąga po to rękę. Jest trochę mną, trochę Tobą, a i kawałek tej kobiety z autobusu też się w niej znajdzie. Obyśmy my, w odwecie, potrafiły znaleźć w sobie tyle uporu, przebojowości i odwagi.

Gorąco polecam, jedna z mich ulubionych pozycji.

Gorąco...

Serce nie słucha, to dziesięcioodcinkowy obyczajowy serial audio. Porusza ważny problem kobiet szukających swojego miejsca w zmieniającym sie społeczeństwie, gdzie mężczyzna przestał grać dominującą rolę. Klara, główna bohaterka, ma wątpliwości, czy rzeczywiście są jej do czegoś potrzebni. Pragnie rodziny, odwzajemnionego uczucia, ale nie ma szczęścia ani do jednego ani do drugiego. Postanawia być samowystarczalna, a marzenia o macierzyństwie zrealizować z pomocą medycyny. Jednak los bywa przewrotny i po raz kolejny udowadnia, że to co najważniejsze zwykle znajduje się gdzie indziej niż zwracamy wzrok.

Bohaterkami tej opowieści są głównie kobiety, trzy przyjacółki, z pozoru zupełnie do siebie nie pasujące, a jednak doskonale się uzupełniające. Jedna obrazuje stereotyp matki - Polki, druga jest kobietą wyzwoloną i niezależną, a główna bohaterka próbuje odnaleźć swoje miejsce na tej skali. Jest jeszcze ta zła, antagonistka, bezduszna i destrukcyjna, jednak na koniec okazuje się, że nie do końca z własnej winy. Odrzuciła dar miłości, który mógł wyleczyć jej rany.

Postacie nakreślone z rozmachem, niejednoznacznie. Autorce udaje się zjednać sympatię do bohaterów, po czym rzuca cień podejrzenia. Albo odwrotnie, każe nam współczuć tym, którzy od początku budzili niechęć. Robi to z wprawą, więc trudno nie sięgnąc po kolejny odcinek, by dowiedzieć się, jak potoczą się losy bohaterów.

Polecam.

• Audiobooki
  • Storytel

Dodaj cytat z książki Serce nie słucha