Książka Roku 2018

Trans

Cykl: Komisarz Tomek Kawęcki (tom 2)
Wydawnictwo: Czarna Owca
9 (6 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Ag2S

W Lesie Łagiewnickim zostają znalezione zmasakrowane zwłoki. Wszystko wskazuje na to, że ofiarą jest młoda policjantka z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W pogoń za mordercą policjantki ruszają jej koledzy, na czele z kontrowersyjnym, uzależnionym od alkoholu i coraz bardziej nieprzewidywalnym komisarzem Tomkiem Kawęckim. Czy uda mu się zwyciężyć w walce z mordercą, tajemniczym prokuratorem i nałogiem, zanim popadnie w obłęd?

Trans to kontynuacja świetnie przyjętej powieści kryminalnej, Detoks. W przygotowaniu jest ostatnia część zamykająca trylogię, Reset.

źródło opisu: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/trans,p2011552631

źródło okładki: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/trans,p471633704

Recenzentka Doskonala | 2019-02-08

Przyznam się, że trochę bałam się sięgnąć po kolejną część. Nie byłam pewna czy ta książka sprostej tej poprzedniej. Bałam się, że może mnie zawiedzie, ponieważ pierwsza część Detoksu postawiła poprzeczkę naprawdę bardzo, bardzo wysoko.
Powiem tak, pierwsza część podobała mi się zdecydowanie bardziej. Według mnie, w drugiej części było za dużo postaci. Ja po prostu miejscami pogubiłam się i nie wiedziałam kto jest kim, a tego bardzo nie lubię. Mając jednak przed sobą sześćset stron, jest to całkowicie możliwe, jeżeli jest tyle akcji, tak różnorodnej fabuły i ogólnie tego wszystkiego.
Jednak treść i fabuła zdecydowanie były genialne! Jejku, to będzie dosłownie powtórzenie poprzedniej recenzji Detoksu, te same plusy i brak minusów, pomijając fakt, z ilością postaci.
Ah, ten Kawęcki- to zdecydowanie moja ulubiona postać! Jest mi jednak trochę szkoda tego człowieka, wszyscy mają do niego jakieś pretensje, czepiają się go, oskarżają o zabójstwo Magdy, a tymczasem według mnie jest to...

kat_edy | 2019-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2019

Już po Detoksie było jasne, że Krzysztof Domaradzki zna się na pisaniu. Trans tylko to potwierdził. To potężna wielowątkowa powieść kryminalna, w której każda z prawie 600 stron wydaje się potrzebna i ciekawa. Fabuła książki rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych. Ponownie skupia się wokół komisarza Tomka Kawęckiego, który ściga seryjnego mordercę grasującego po ulicach Łodzi, a przy okazji walczy z własnymi demonami – alkoholizmem oraz mroczną przeszłością, przez którą policjanci z wydziału wewnętrznego zagięli na nim parol. W Transie jest wszystko co powinno się znaleźć w dobrym kryminalne: mroczny klimat, dynamiczna akcja, brudne interesy i tajemnica. Gorąco polecam.

kasia | 2019-02-17
Przeczytana: 10 lutego 2019

Autor zdecydował się na rozłożenie fabuły na dwie przestrzenie czasowe, które wzajemnie się uzupełniają, a pod koniec książki zazębiają. Czas teraźniejszy został zbudowany na bazie przesłuchania, policjanci z Wydziału Wewnętrznego prowadzą śledztwo w sprawie Kawęckiego, natomiast czas przeszły to wydarzenia od momentu odnalezienia ciała policjantki, Magdy Giętkiej. To bardzo ciekawy zabieg, bo dzięki temu mamy akcję,, która w odpowiednich momentach zostaje wyhamowana, aby wzbudzić naszą ciekawość, a wspomnienia i retrospekcje budują aurę tajemniczości.
Tu każdy, dosłownie każdy bohater ma coś za uszami. A największą moją niechęć budzi oczywiście komisarz Tomasz Kawęcki. Jest inteligentny, ma rewelacyjną pamięć (na tym kończą się jego zalety), ale jest też nałogowym alkoholikiem, który za nic ma zasady społeczne, czy jakiekolwiek wartości. Zamknięty w sobie, irytujący, działający w bardzo kontrowersyjny sposób, na granicy prawa.
Autorowi udało się po raz kolejny wciągnąć mnie w to...

Sajmon | 2019-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2019

Niesamowita opowieść! Książka cały czas trzyma w napięciu i wciąga jak bagno. Polecam wszystkim i gwarantuje, że zapamiętacie ją na długo.

mikolajek | 2019-02-16

Krzysztof Domaradzki
    Detoks
    Krzysztof Domaradzki
Zadaj pytanie Krzysztofowi Domaradzkiemu

Kontrowersyjny policjant Tomek Kawęcki powraca w powieści „Trans”. Z tej okazji użytkownicy serwisu lubimyczytac.pl mają okazję zadać autorowi – Krzysztofowi Domaradzkiemu dręczące ich pytania. Pamiętajcie, kto pyta, nie błądzi, a na pewno ma szansę na jedną z trzech książek! Macie czas do 3 marca!

Patronaty tygodnia

Nadchodzący tydzień to prawdziwe szaleństwo. Po raz pierwszy w tym roku nie udało nam się zmieścić wszystkich patronatów na jednej liście. Nasze pomarańczowe logo znajdziecie między innymi na książce duetu Darda & Witkiewicz, „Dzieciach krwi i kości”, a także na ostatniej części trylogii z Gabrielem Bysiem.