Pies Boga

Wydawnictwo: Rozpisani.pl
kościół, katarzy,
vandenesse

Gdy dobroduszny proboszcz zauważa niepokojące oznaki w zachowaniu pewnego chłopaka, zdaje sobie sprawę, że może mieć do czynienia z nawiedzeniem. W takiej sytuacji jedynym słusznym wyjściem wydaje się poinformowanie o wszystkim biskupa. I to był pierwszy błąd. Duchowny nie mógł przypuszczać, że chęć niesienia pomocy bliźniemu wywoła lawinę zdarzeń, które okażą się fatalne nie tylko dla niego, ale również dla jego najbliższych. W toku inkwizytorskiego śledztwa będzie musiał porzucić hermetyczny świat swojej parafii i zmierzyć się z brutalnością świata gangsterów, prostytucji, niebezpieczną sektą współczesnych katarów i ojcem inkwizytorem, którego metody działania daleko odbiegają od tradycyjnych, przysługujących osobie duchownej. Tutaj wszystko ma swoje drugie dno: bezwzględny śledczy Kościoła, chowający za kamiennym obliczem wiele twarzy, stare księgi kryjące niezwykłe tajemnice, a nawet najwięksi dranie, którzy koniec końców wykazują się odrobiną przyzwoitości. Jednak tego, co jest prawdą, możemy nigdy się nie dowiedzieć.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: Wydawnictwo

vandenesse | 2018-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2018

Rewelacyjny debiut mądrego i fajnego autora :) Inteligentnie a jednocześnie lekko napisane, czyta się niesamowicie przyjemnie. Jest niesłychanie wciągająca fabuła. Są ciekawe wiadomości, o których nie wiedziałam, i to jest bardzo fajne w wartościowych książkach, że dobrze jest nauczyć się czegoś nowego. W tym przypadku dowiedziałam się o katarach, o których może mi tam kiedyś coś przemknęło ale tu jest fajnie wszystko przedstawione i uporządkowane. No i jest przesympatyczna główna postać - ksiądz Emil wyszedł genialnie!
W książce jest masa świetnych scen, znajdziemy nawet porównania do gwiezdnych wojen ;) Polecam bardzo!

Ess | 2018-11-29

Nawet nie wiedziałam, że to debiut, jeśli tak, to jestem zaskoczona bardzo pozytywnie. Po prawdzie sięgnęłam po nią, bo zaintrygowała mnie okładka, po której nie powinno się książki oceniać, ale tym razem się udało.
Spodobał mi się styl, który konwencją nieco nawiązuje do Kinga. Niby cała fabuła rozbija się o wydarzenia fantastyczne (można by rzec paranormalne), to jednak jest ich bardzo mało, a wszystko dzieje się we współczesnej Polsce.
Fajne jest powołanie do życia inkwizycji, która jednak diametralnie różni się od tej znanej z kart historii.
Bohaterowie są wyraziści, z krwi i kości. Nie są krystaliczni, posiadają swoje wady i zalety, co dla mnie jest wielkim plusem, bo nie lubię, gdy w powieściach występują wyłącznie dobre i złe charaktery.
Jeśli ktoś szuka czegoś innego, to polecam.

Gruda | 2018-12-02

Na tę książkę natrafiłem przypadkiem, bo szukałem czegoś o inkwizycji. Po opisie stwierdziłem, że może to być coś fajnego, no i się nie zawiodłem. Jest to taki trochę miż-maż, ale w pozytywnym sensie. Jest trochę fantastyki, trochę akcji (dużo akcji), trochę kryminału i też nieco historii. Ciekawa fabuła z niebanalnym wątkiem głównym. Przy końcówce trzeba się bardziej skupić, bo można się pogubić w tym, co jest prawdą, a co nie jest.
Ponad czterysta stron, a wsysnąłem w dwa dni. Zachęcam do przeczytania.

Werra | 2018-12-07

Hahaha, przeczytałam tą książkę, bo kolega mi powiedział, że akcja dzieje się w Oświęcimiu, gdzie mieszkam. Uśmiałam się po opisie biblioteki, autobusów i korków. Dobry humor. Fajnie przedstawione rozterki podstarzałego księdza i to jak radzi sobie w czasach, do których tak nie bardzo pasuje. Zachęcam.

Dodo | 2018-12-13
krzykart | 2018-12-02