„Rzeczpospolita” przedstawia kolekcję MITOLOGIE ŚWIATA poświęconą mitom, podaniom i legendom ludów z całego świata. Seria składająca się z 25 tomów, ilustrowanych największymi dziełami artystów, zabiera czytelników w niezwykłą podróż w czasie, której towarzyszami drogi będą herosi o nadludzkiej sile, potwory i zwierzęta fantastyczne, stwórcy świata, demony i dobre duchy. Seria opisuje nie...

Seria opisuje nie tylko mitologie najważniejszych cywilizacji, które uznaje się za filary europejskiej kultury, jak Grecja czy Rzym, ale także sięga po prastare wierzenia ludów jak Fenicjanie czy plemiona starożytnej Syberii. Dzięki temu powstała barwna, fascynująca kolekcja o sprawach, które mają zasadnicze znaczenie w życiu człowieka.

Każdy tom przedstawia bogaty zbiór mitów danej cywilizacji, prezentuje panteon bóstw, tłumaczy, jak ludy świata wyobrażały sobie powstanie i koniec świata oraz zaświaty. To także podróż przez miejsca święte, jak Piramida Słońca w Teotihuacan, kurhan Newgrange w Irlandii czy góra Uluru w Australii.

źródło opisu: www.rp.pl

źródło okładki: www.rp.pl

Flack | 2012-03-22
Przeczytana: 22 marca 2012

Nie ma co patrzyć na ocenę. Książka jest tylko "dobra", bo i nie może być lepsza. Są przedstawieni pokrótce bogowie, mitologia, święte miejsca, jest sporo ilustracji, więc książka przybliża czytelnikowi rzymskie mity i nakreśla ich zarys. Nie wchodzi głębiej, nie analizuje, dlatego nie może byś jakaś "wybitna". Ale jej celem, jak każdej książki z serii mitologie świata, jest właśnie nakreślenie zarysu danej mitologii, co ta książka jak najbardziej i w przyjemny sposób spełnia.

janek | 2017-05-30
mores | 2017-05-30