Harry Potter: Różdżki. Kolekcja

Okładka książki Harry Potter: Różdżki. Kolekcja Monique Peterson
Okładka książki Harry Potter: Różdżki. Kolekcja
Monique Peterson Wydawnictwo: Slovart Seria: Harry Potter fantasy, science fiction
Harry Potter
Harry Potter: The Wand Collection
Slovart
2018-11-21
2018-11-21
Michał Koper

Przepiękne kolekcjonerskie wydanie o różdżkach wykorzystanych w filmach o Harrym Potterze.
Znajdziemy tu informacje typu: co to jest różdżka, o twórcach, technikach władania czy pojedynkach. Dowiemy się jak powstawały różdżki do filmów i jak dobierane były do aktorów.
I oczywiście cały urok tej książki: zdjęcia każdej różdżki (autentyczne rekwizyty) z opisami. Od uczniów i nauczycieli po śmierciożerców. Wielkim plusem okazał się tu format książki, bo dzięki temu zdjęcia są bardzo wyraźne i możemy się przyjrzeć wszystkim rzeźbionym detalom.
Gorąco polecam wszystkim fanom Harry'ego Pottera mimo, że nie jest to tania pozycja.

Miłośnicy i znawcy świata Harrego Pottera doskonale znają wartość czarodziejskiej różdżki, która wybiera sobie czarodzieja, któremu jest gotowa wiernie służyć. Wytwarzanie ich to proces żmudny i pewnie bardzo skomplikowany, trudnią się tym Olivanderowie o czym można się dowiedzieć z tej książki. Czym byłyby magiczne zaklęcia bez tego przysłowiowego kawałka drewna, które otrzymało swoją duszę? Wykonane z równą starannością, co doborem jej posiadacza. Nie ma czarownika, czy czarownicy, która by jej nie posiadała, a przede wszystkim jej nie potrzebowała.
Czy też magia jest biała czyta i dobra, czy też czarna mącąca w umysłach jej użytkownika potrzebna jest do tego różdżka, jest narzędziem wykonawczym każdego zajęcia, elementem, który skupia na sobie ogrom pokładanym w nią mocy, zbierając w jeden konkretny punkt dając jej ujście. Różdżka jest pewnego rodzaju przewodnikiem, przedłużenie ręki czarodzieja.
„Harry Potter. Różdżki i kolekcja” nie jest typową książką, jest bardziej albumem, który w pewien sposób przybliża nas do świata, w którym mugole żyją nieświadomi niczego, tego co się dzieje pod ich nosem. Przedstawia nam czarodziejski świat, który pomimo upływającego czasu nie zdołał się ulotnić z myśli czytelników, którzy pokochali go na tyle mocno, że nie zamierzają się z niego wyplątać, ani o nim zapomnieć. Czy właśnie w tym tkwi ten fenomen? Być może jest on ucieczką do codzienności i otwarciem wrót do świata marzeń?
Książka ma bardzo atrakcyjną szatę graficzną, nie ma jednak typowego rozmiaru, można go przyrównać do pudełka, którym zapakowana została różdżka, jak w filmie „Harry Poter i kamień filozoficzny” mogliśmy dostrzec, jaką moc mają różdżki, jak przebiega proces wyboru czarodzieja.
„Harry Potter. Różdżki i kolekcja” można podzielić na dwie części, w pierwszej z nich dostrzegamy pewnego rodzaju wprowadzenie, dowiadujemy się czym są różdżki, kto je wytwarza, w jaki sposób należy się nimi posługiwać.
W drugiej części dostrzegamy przepiękne zdjęcia różdżek oraz informacje do kogo należą, nie tylko tych głównych bohaterów czołówki akcji oraz tych, których trudno odszukać w pamięci, ponieważ nie pojawili się zbyt długo na kartach powieści, czy też srebrnym ekranie.
Przeglądając czarne strony książki bez zwątpienia nasuwa się jedna rzecz, każda różdżka jest pewnego rodzaju dziełem sztuki, wykonana wyjątkowo kunsztownie, jedne są elegantsze inne bardziej praktycznie, jak ta należąca do Lucjusza Malfoya będącą jego laską lub parasolka Hagrida.
W „Harry Potter. Różdżki i kolekcja” mamy nie tylko kadry z serii filmów o Potterze, ale także malowane piękne grafiki, które sprawiają, że raduje się serce. Oprawa jest niezwykle barwna i dobrze wykonana, jakość wydania jest bardzo wysoka, strony są podatne na pozostawianie na nich odcisków palców, o czym należy pamiętać przy jej używaniu. To idealne dopełnienie kolekcji dla każdego fana serii książek o małym czarodzieju z komórki pod schodami.

„Z filmowej serii Harry Potter: Różdżki kolekcja” Monique Peterson to pozycja obowiązkowa dla fanów Harry’ego.
W książce znajdziecie wyjaśnienie czym jest różdżka, do czego służy i w jaki sposób jest zbudowana. Poza tym dowiecie się również o ich wytwórcach, rodzinie Ollivanderów, wyborze różdżek, technice władania nimi oraz o pojedynkach na różdżki.
Kolejny rozdział opisuje poszczególne różdżki bohaterów filmu, które zostały przedstawione w uporządkowany sposób. Po kolei poznajemy różdżki uczniów Hogwartu, jego nauczycieli i personelu, uczestników Turnieju Trójmagicznego, Zakonu Feniksa, ciemnych mocy, Ministerstwa Magii i czarodziejskich rodów. Na samym końcu książki znajduje się indeks poszczególnych różdżek wraz z ich długością i nazwiskiem właściciela.
Poza zdjęciem właściciela danej różdżki, mamy opis jej budowy, a także ciekawostek z planu filmowego. Obok na całej stronie znajduje się zdjęcie danej różdżki.
Książka została przepięknie wydana i już sama jej okładka przyciąga wzrok. Poza tym zawiera przepiękne zdjęcia z filmów o Harrym Potterze, ale niestety jej minusem jest papier w środku książki, na którym widać każdy odcisk palca. Trzeba ją przeglądać bardzo uważnie, bo nie prezentuje się to zbyt ładnie.
Poza tym jestem nią zachwycona i jako fanka książek o młodym czarodzieju bardzo się cieszę, że mam ją w swojej kolekcji i miałam okazję ją przeczytać. Jeżeli darzycie sympatią świat Harry’ego, to koniecznie musicie ją mieć!

Kolejny rozdział...

Bez różdżek czarodzieje nie władaliby swoją pełną mocą. Różdżka to siła, przedłużenie myśli i ucieleśnienie charakteru jej posiadacza. Każda różdżka ma swoją własną historię, a książka Harry Potter: Różdżki przybliża czytelnikom każdą z nich. Dzięki tej pozycji zgłębisz wiedzę na temat techniki władania różdżką, dowiesz się co nieco odnośnie pojedynków na różdżki, ale przede wszystkich poznasz historię różdżek, które należą do mniej i bardziej znanych bohaterów tej serii.

KUNSZTOWNE WYDANIE
Solidna oprawa, papier bardzo dobrej jakości i dbałość o szczegóły. To pierwsze wrażenie, które odczuwa się po zetknięciu z filmowym wydaniem Różdżek. Bo to jedna z tych publikacji, które mają uzupełniać wiedzę wiernych fanów popularnej serii, ale i cieszyć oko. Dumnie zdobić regał domowej biblioteczki stanowiąc kunsztowny dodatek kolekcji.

WIEDZA I KOLEKCJA
Książka rozpoczyna się wyjaśnieniem najistotniejszych kwestii, pojęć, historii różdżki. Po to, by czytelnik miał świadomość z jak potężnym przedmiotem i jakże istotnym w świecie magii i czarodziejstwa ma do czynienia. Potem przychodzi czas na sedno sprawy, czyli literacką paradę fantastycznych przedmiotów.

RÓŻDŻKI ORAZ ICH WŁAŚCICIELE
Różdżki mniej, czy bardziej znanych czarodziejów znalazły w tej publikacji swoje miejsce. Każdej z nich poświęcono dwie strony książki, jedną na opis, drugą na wyraziste zdjęcie. Przy każdej okazji pojawia się krótka charakterystyka danej postaci bądź sceny, w trakcie których rozgrywana jest kwestia z udziałem poszczególnej różdżki. Są ciekawostki chociażby dotyczące największej liczby złamanych różdżek podczas kręcenia scen filmowych, wrażenia aktorów związane z udziałem w ekranizacji oraz informacja o łazience wyłożonej materiałami wybuchowymi…, którą wspomina odgrywający rolę Draco Malfoya - Tom Felton.

STARE, NOWE, DOBRE I ZŁE
Pozornie wyglądające tak samo, a jednak jakże się różniące. Jedne małymi detalami ukrytymi w odcieniu koloru czy zakrzywieniu rękojeści, drugie mocno charakterystyczne, jak gwiazdorska różdżka profesora Lockharta czy parasolka Hagrida. Stare, nowe, budzące zło czy przynoszące pokój. Która najpiękniejsza, najpotężniejsza, najlepsza? To już pozostaje kwestią osobistą każdego czytelnika i fana.

Zdjęcia książki i pełna recenzja: https://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/2019/01/harry-potter-rozdzki-kolekcja-monique.html

KUNSZTOWNE WYDANIE

WIEDZA I...

Nigdy nie spotkałam się z taką formą książki, okey widziałam różnego rodzaju edycje kolekcjonerskie, ale nie takie! Jak wiecie, od dawna jestem fanką Harrego Pottera i odkąd tylko zobaczyłam, że ta książka będzie miała premierę, to od razu zapragnęłam ją zrecenzować. Gdy tylko otrzymałam wspaniały egzemplarz, byłam pod ogromnym wrażeniem! Nie przypuszczałam, że tak książka będzie aż tak wspaniale wyglądać. Według mnie jest to książka nieskazitelna... Jest dopracowana w każdym calu, w najmniejszym i najdrobniejszym detalu. I od razu trzeba przyznać, że jest to raczej pozycja dla fanów Harrego Pottera, bo jeżeli ktoś nie czytał książki lub nie oglądał filmu, to nie bardzo będzie w stanie wczuć się w edycję kolekcjonerską. Nasza książka jest w grubej oprawie, w formacie niestandardowym. Dodatkowo napisana historia jest na najwyższej jakości papierze, więc przegląda się i czyta ją przez to jeszcze lepiej. Ten czarny, świecący papier wprost powala! Jest bardzo przyjemny w dotyku i nieco grubszy niż ten standardowy. Musicie być pewni tego, że na każdej stronie, a jest ich około stu sześćdziesięciu, znajdują się ilustracje. Jak nie różdżek, to są to opisy jakiś wspaniałych zdjęć bądź ewentualnie postaci. Na samym początku mamy zawarty krótki wstęp, w którym Autor przedstawia nam zamierzenia dotyczące tej książki. Później przechodzimy do zaprezentowania nam różdżek, lecz jeszcze wcześniej odnajdujemy ilustracje przedstawiające nam z czego składały się różdżki oraz jakie elementy zawierały. Bardzo ciekawie to wygląda, ponieważ te zdjęcia wyglądają jak ręczne notatki wytwórców różdżek. Następnie jest krótkie wprowadzenie do świata Ollivandera, poznajemy kim był ten człowiek, że prowadził sklep z różdżkami, oraz jak wyglądało przypsaowanie różdżki do czarodzieja. Kolejne strony, już praktycznie do samego końca prezentują nam danego czarodzieja oraz jego różdżkę. Znajdujemy tam krótke opisy dotyczące z jakich materiałów została wykonana dana różdżka, do kogo należała, skąd się wzięła. Trzeba przyznać, że te fantastyczne zdjęcia różdżek robią olbrzymie wrażenie! Według mnie żaden z czarodziei nie został tutaj pominięty. Znajdujemy tutaj dokładnie każdą z postaci z książki, która władała różdżką. A przy niej krótka prezentacja i opis ( mam tutaj oczywiście te najważniejsze postacie, nie mówię o tych drugoplanowych). Tak naprawdę jest to gratka dla fanów Pottera. Jeżeli ktoś pragnie poszerzyć swoją wiedzę i zagłębić się w szczegóły i detale na temat różdżek poszczególnych czarodziejów, to jest to pozycja idealna dla Ciebie! Warto również zwrócić uwagę na to, że wszelkie ilustracje nie są rysowane, ponieważ jest to kolekcja filmowa, więc są to zdjęcia, choć nie zaprzeczę, że na początku ksiażki, mamy szczegołówe szkice różdżek.Śmiem twierdzić, że jest to jedna z najlepszych książek, jakie zostały wydane w 2018 roku. Jestem zachwycona tym jak ona wygląda i jak się prezentuje zarówno na zewnątrz jak i w środku. Choć muszę przyznać, że zabrakło mi trochę bardziej szczegółowch informacji. Może troszkę więcej treści a mniej ilustracji? W sumie, z drugiej strony właśnie o to w tej książce chodziło, więc nie ma się nad czym tutaj zastanawiać.

Pięknie wydany album kolekcjonerski w którym znajdziemy bogactwo informacji związanymi ze światem czarodziejów. W szczególności o różdżkach jak i właścicielach. Minusem jest materiał z którego został wykonany. Łatwo sie brudzi i zostawia ślady palców. Informacje zawarte głównie tyczą się filmowej adaptacji. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów serii HP

Harry Potter to bohater, który towarzyszy mi od dzieciństwa. Najpierw były filmy, później książki. Czytałam serię dwa razy, ekranizacje widziałam chyba setki razy. Uwielbiam ten świat, bohaterów i wszystko co związane z tym światem.
"Różdżki" to absolutnie fenomalnie wydane kompendium wiedzy o największym i najważniejszym atrybucie czarodzieja.
Jest to piękna wizualnie książka, bogata również w treść. Znajdziecie w niej wszystko co musicie wiedzieć o różdżkach i ich stosowaniu, oraz zdjęcia i opisy rozdzek bohaterów powieści J. K. Rowling. To wspaniały gadżet dla fanów serii o Harrym Potterze, ale sprawdzi się także jako ciekawostka. Dla mnie bomba, bo dzięki tej książce znów przeniosłam się do świata, który tak uwielbiam.

Jest to piękna wizualnie...

Ilustracje i opisy różdżek niemal każdego z ważniejszych bohaterów serii o Harrym Potterze. Tak ładnie wydanych albumów próżno szukać w księgarniach. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Wizarding World ;)

Znajdziecie w niej kadry z filmu, historię różdżek, informacje jak powstają. Poznacie historię Oliwanderów. I przede wszystkim dokładne opisy każdej z różdżek, które pojawiły się w filmach o Harrym.

• Harry Potter
  • Chcę mieć