Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców. Oficjalny poradnik

Okładka książki Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców. Oficjalny poradnik Selwyn E. Phipps
Okładka książki Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców. Oficjalny poradnik
Selwyn E. Phipps Wydawnictwo: KE Liber Seria: Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2018-11-26
Paulina Lubowiecka
jednorożce magia baśnie legendy

Magiczne ilustracje jednorożców

Prześlicznie wydana, o cudnych ilustracjach i dopracowanej szacie graficznej.

Fabularnie to zbiór historyjek o wymyślonych gatunkach jednorożców, bardzo infantylna, kierowana wyłącznie do najmłodszych dzieci. Niespecjalnie postarano się choćby o jakieś odniesienia do naszej historii, by przemycić w niej przydatną wiedzę.

Ot, książeczka do poczytania i pooglądania razem z dzieckiem, najwyżej na kilka wieczorów. Do szybkiego zapomnienia.

Kilka oczek wyżej za przepiękne wydanie.

Prześlicznie wydana, o cudnych ilustracjach i dopracowanej szacie graficznej.

Ot, książeczka do poczytania i pooglądania razem...

Pięknie wydana -- to z pewnością można powiedzieć o tej pozycji.
Jako nieco mocno pełnoletnia miłośniczka jednorożców sięgnęłam po tę książkę w ramach całkowitej odskoczni od "dorosłego" życia. Oczywiście, przepiękne ilustracje cieszyły oko, więc postanowiłam zapoznać się z treścią. Wiadomo, nie spodziewałam się jakiejś sensacji literackiej, ucieszyły mnie próby autora mające na celu przybliżyć młodszym czytelnikom geografię i klimat różnych miejsc na świecie; podkreślanie, że wszystkie zwierzęta trzeba szanować i podobnego typu treści, ale myślę, że mogło być ciut więcej "zawartości".

Pięknie wydana -- to z pewnością można powiedzieć o tej pozycji.

Są tu fani jednorozców? 🦄🦄🦄
Książka jest przepięknie wydana - twarda oprawa i złote elementy niczym magiczna księga. Ilustracji jest mnóstwo i są przepiękne, bardzo więc polecam ze względów wizualnych.

I to by bylo na tyle z dobrych stron. Niestety treść pozostawia wiele do życzenia. Po poczatkowym zachwycie sześciolatki i przeczytaniu od deski do deski w 3 wieczory czar prysł. Juz po nia nie sięgamy... A tak sie dobrze zapowiadało....🦄🦄🦄
Sięgać na wlasna odpowiedzialność! ;)

Są tu fani jednorozców? 🦄🦄🦄

Piękne ilustracje, bardzo ładne wydanie, ale niestety treść pozostawia wiele do życzenia

Bardzo pięknie wydana książka. Całość wykonana w kolorach na połyskującym papierze. Można tam znaleźć wiele ciekawych informacji, które na pewno zaciekawią miłośników jednorożców. Nie spodziewajmy się jednak typowych baśni, ponieważ jak sama nazwa wskazuje publikacja ta skupia się na Stowarzyszeniu, które zbiera informację na temat jednorożców.

Ciekawa, ładnie wydana, ale nie jakoś specjalnie wciągająca czy taka, która zostałaby w pamięci na długo.

Cudowne ilustracje, przepiękna, a jednocześnie stylizowana na naukową, opowieść o wszystkich gatunkach jednorożców. Jakie są, jaka była ich historia, jak trafił na nie człowiek. A także co jedzą, jak dokładnie wyglądają, czym się między sobą różnią. Książka bardzo fajnie wpływa na wyobraźnię dzieci, ale też z przyjemnością poczytają ją dorośli. Magiczna!

Gdybym miała dziesięć lat i dostała tę bajkę do ręki, szalałabym. Mam dwadzieścia dwa - i tak szaleję. Bardzo miła dla oka szata graficzna.

Pomimo tego, że nastoletnie lata mam już dawno, dawno za sobą, to na widok jednorożca popadam w stan zachwytu i po prostu muszę mieć ten kubek/długopis/notes i co tylko jest z tym magicznym stworzeniem. Taka moja mała słabość, każdy takie ma, prawda? Dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki. Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców musiało być moje. Co mogę o nim napisać po wielokrotnym przeglądaniu i czytaniu?

"Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców" to świetnie spreparowana encyklopedia jednorożców, w której prawdziwość można by uwierzyć nie wiedząc, że te stworzenia nie istnieją. Zaczyna się od opisu, czym właściwie jest Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców i mapy z oznaczeniem, gdzie występują kolejne z jednorożcowych rodzin. Znanych rodzin, a inaczej mówiąc, gatunków jednorożców jest 7, są to: Górskie Klejnoty, Leśne Kwiaty, Płomienie Pustyni, Łowcy Burz, Wodne Księżyce, Lodowi Wędrowcy i Cienie Nocy, choć prawdopodobnie istnieje ósmy gatunek, który wciąż poszukiwany jest przez Stowarzyszenie. Poza nimi istnieją dwa jednorożce, praprzodkowie gatunku, które stworzyły każdą z rodzin: Złoty Jednorożec i Srebrny Jednorożec. Książka zawiera w sobie legendę powstania prarodziców, jak też historie związane z każdym z gatunków. Historie te pochodzą z czasów współczesnych, jak i sprzed wielu wieków, z praktycznie całego świata, mówią o cechach charakterystycznych wyglądu jednorożców, jak i o spotkaniach z nimi, a kończą się podsumowaniem zawierającym kilka faktów takich jak: wyjątkowa cecha, rogi, wygląd, środowisko występowania, supermoce i symbolika. Pomiędzy legendami znajdują się strony z informacjami dotyczącymi tych niezwykłych stworzeń: pożywienie jednorożców, jednorożce w symbolice, jednorożce od A do Z, krótka historia jednorożców, jak porozumiewać się z jednorożcami, jak tropić jednorożce (kiedy można je spotkać, rozpoznawanie śladów każdego z gatunków),charakterystyka jednorożców, astronomia, wierzenia i przesądy o jednorożcach, psychotest: Twój jednorogi patron. Książka kończy się instrukcją, jak dołączyć do Stowarzyszenia. Jest to bardzo proste, wystarczy znać język angielski i mieć dostęp do internetu.

Moim zdaniem książka jest cudowna, i przygotowana bezbłędnie. Wszystkie fakty, pomimo, że są oczywiście spreparowane i zmyślone, układają się w jedną, całościową opowieść. Tym, co ogromnie zachwyciło mnie w tej lekturze, są feminatywy (żeńskie formy profesji i zawodów). Cudownie jest móc czytać na głos i nie musieć zwracać uwagi na zmianę form! Gender i fantasy to idealne połączenie!:) Ilustracje stworzone zostały przez Harrego i Zannę Goldhawków i Helen Dardik. Są zupełnie od siebie różne, a jednak oba typy mają przepiękny urok. Pierwsze sprawiają wrażenie portretów, drugie - ilustracji baśniowych, co świetnie wpisuje się w postać i treść książki. Nadzia jest książką zauroczona, ja zresztą też:)

Czy polecam? Oczywiście! Jako, że książka przeznaczona jest głównie dla dzieci, to właśnie im, i ich rodzicom, lecz nie tylko:) Każda osoba kochająca postaci fantastyczne i mityczne znajdzie tu coś dla siebie, a miłośniczki i miłośnicy jednorożców obowiązkowo powinni i powinny mieć tą lekturę na swojej półce.

• Dla dzieci
  • Prezent dla kogoś