Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Maciej Olbryś
Wydawnictwo: NieZwykłe
Birthday Girl
karollllllla

Penelope Douglas, autorka bestsellerów z list "New York Timesa", przedstawia nową opowieść o zakazanej miłości… Jordan Przygarnął mnie, gdy nie miałam dokąd iść. Nie wykorzystuje mnie, nie rani ani o mnie nie zapomina. Nie traktuje tak, jakbym była niczym. Nie bierze mnie za pewnik. Nie sprawia, że czuję się zagrożona. Nie zapomina o mnie. Śmieje się razem ze mną. Patrzy na mnie. Słucha....

Jordan
Przygarnął mnie, gdy nie miałam dokąd iść. Nie wykorzystuje mnie, nie rani ani o mnie nie zapomina. Nie traktuje tak, jakbym była niczym. Nie bierze mnie za pewnik. Nie sprawia, że czuję się zagrożona. Nie zapomina o mnie. Śmieje się razem ze mną. Patrzy na mnie. Słucha. Broni. Zauważa. Czuję na sobie jego oczy, gdy razem jemy śniadanie. Kiedy wraca z pracy, moje serce zaczyna bić szybciej na dźwięk parkującego na podjeździe samochodu. Muszę to zatrzymać. To się nie może wydarzyć. Siostra powiedziała mi kiedyś, że porządni faceci nie istnieją, a nawet jeśli na jakiegoś trafię, to i tak pewnie będzie zajęty. Sęk w tym, że to nie Pike Lawson jest zajęty. Tylko ja.

Pikei
Przygarnąłem ją, bo myślałem, że jej pomagam. W zamian czasem coś ugotuje i trochę posprząta. Jasny układ. Szybko zrozumiałem, że to wcale nie będzie takie proste. Muszę się powściągać, by o niej nie myśleć i przestać wstrzymywać oddech za każdym razem, gdy trafiamy na siebie w domu. Nie mogę jej dotknąć i nie powinienem tego pragnąć. Jednak za każdym razem, kiedy nasze ścieżki się przecinają, ona coraz bardziej staje się częścią mnie. Nie możemy sobie na to pozwolić. Ma dziewiętnaście lat, a ja trzydzieści osiem. Jestem ojcem jej chłopaka. I tak się niefortunnie składa, że oboje właśnie wprowadzili się do mojego domu.

"Penelope Douglas pokazuje swój talent w tworzeniu intrygujących głównych bohaterów i odwracaniu wszystkiego, czego się po nich spodziewaliśmy. Przedstawia wielowątkową historię miłosną, która trafia we wszystkie czułe punkty, wspaniale skomplikowaną i niesamowicie niepokojącą, od której po prostu nie można się oderwać."
Natasha is a Book Junkie.

"Marzyłam, by Penelope Douglas napisała właśnie taką książkę. Ta opowieść zawiera wszystko, w czym autorka jest tak dobra."
Angie and Jessica's Dreamy Reads

"»Birthday Girl« Penelope Douglas to rozpalająca do czerwoności i grzesznie seksowna historia zakazanego uczucia, którą czytałam do późna w nocy, pochłaniając każde słowo. Zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek 2018 roku!"
Meghan March, autorka bestsellerów z list "The New York Timesa".

"Penelope Douglas ma prawdziwy talent do wielu rzeczy. Jedną z nich jest przedstawienie tematu tabu w niezwykle satysfakcjonujący sposób. W »Birthday Girl« oferuje nowe spojrzenie na romans pomiędzy starszym mężczyzną a młodszą kobietą i zmienia go w coś fascynującego, pociągającego i niesamowitego."
Eden Butler

"Zapierająca dech w piersiach seksualność przeplatana z szaloną rozkoszą tworzą opowieść o zakazanej miłości. Birthday Girl rozgrzeje was do czerwoności!"
Bookalicious Babes Blog

źródło opisu: niezwykłe

źródło okładki: niezwykłe

mclena | 2018-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2018

"Birthday wishes don’t always come true, so I don’t waste a chance when I blow out a candle."

Mówią, że zakazany owoc smakuje najlepiej i coś w tym jest bo Penelope Douglas otumaniła mnie swoją premierową niespodzianką "Birthday Girl".
Od początku byłam raczej sceptycznie nastawiona do książki ze względu na temat tabo który porusza - trudno sobie wyobrazić dobrze napisaną historię w której głowna bohaterka zakochuje się w ojcu swojego chłopaka, ale Douglas z wyczuciem, dobrym smakiem, naprawdę świetnie kieruje fabułą, od której zupełnie nie mogłam się oderwać. Chemia między Jordan i Pike'm była tak gęsta, że już dawno nie czyłam takiego przyciągania w książce. Penelope Douglas mistrzowsko potrafi budować napięcie i absolutnie nie zanudzić pomniejszymi sytuacjami. Jestem tak zachwycona, że chyba w końcu zabiorę się za "Hideaway", której przeczytanie odkładam od dnia premiery, za względu na mieszane uczucia po przeczytaniu "Corrupt". Bardzo dobra ożeźwiające lektóra pośród...

Kasiek | 2019-01-15
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 14 stycznia 2019

To się nie powinno zdarzyć. Ona i on? Razem? Absolutnie niedopuszczalne, wbrew obyczajom, moralności i całemu małomiasteczkowemu światopoglądowi.
Ona - dziewiętnastolatka, dziewczyna jego syna. On - dwa razy od niej starszy, ojciec jej chłopaka. A jednak podjęli próbę. Czy udaną?
Całkiem dobra książka. O miłości, o dojrzałości, o relacjach rodzic - dziecko, o trudnym starcie w dorosłość, o błędach młodości. Ciekawie napisana, wciągająca. Polecam, bo warto.

Książki_takie_jak_my | 2019-01-15
Przeczytana: 12 stycznia 2019

Jordan jest młoda i ambitna, nie marzy o życiu w bogactwie i rzeczach przyziemnych. Chce jedynie, by jutro było lepsze niż dzisiaj. Chce mieć dom i kochającą rodzinę, czyli coś czego nigdy nie miała. Przez to wszystko nie jest jak typowa dziewiętnastoletnia dziewczyna. Jest inna, dojrzalsza, co musiała coś w sobie zmienić. Zacząć dorosłe życie, będąc jeszcze nastolatką, młodą dorosłą.

W dniu swoich urodzin spotyka Pike’a, który później okazuje się ojcem jej chłopaka i przyjdzie im razem zamieszkać. Cole, jej chłopak, nie okazuje jej zbytniego zainteresowania, nie dba o nią, a przyjaźń, z której zrodziło się ich uczucie, stopniowa umiera, gaśnie, przemija. Jordan w ich związku czuje się samotna, w tej samotności odnajduje wspólny język z Pikiem. On ją rozumie, daje jej poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji i jest wtedy, gdy go potrzebuje, a Cole coraz bardziej zaczyna gubić się w życiu, błądzi aż doprowadza to do sytuacji, w której niszczy coś bezpowrotnie. Pike jest oparciem dla...

WOW WOW WOW - poprostu jestem w szoku :)
REWELACYJNA książka..
Uwielbiam Penelope Douglas- wiele oczekiwałam po tej książce i zdecydowanie się nie zawiodłam..
Brak mi słów w tej chwili by powiedzieć jakie wrażenie na mnie zrobiła- bo dopiero ją skończyłam i.. jeszcze nie ochłonęłam :P
Birthday Girl wciągnęła mnie bezgranicznie- pochłonęła dosłownie..a dlaczego?
A otóż dlatego kochani ,że Penelope pokazuje nam historię zakazanej miłości..
..miłości 38 letniego Pikei-a i 19 letniej Jordan.

No i musicie mi uwierzyć na słowo ,że nie ma w tej historii moi drodzy bynajmniej nic ,,niesmacznego,,- wręcz przeciwnie bym powiedziała że wszystko jest jak najbardziej smaczne zaczynając od Pikei-a właśnie..Bo Pikei to 38-letnie ciacho -przystojne, dobrze zbudowane i wytatuowane ciacho..To -jak taki super facet -(tylko dla niej) chwilami chce być romantyczny a potem czuje się przez to niezręcznie zawstydzony ,jak potrafi być opiekuńczy i zarazem stanowczy -jest taaaakie słoooodkie...
A...

Aga | 2019-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2019

Treść (ogólnie, bez spoilowania większego niż na okładce książki): Spotyka się dwoje ludzi w kinie. Przypadek sprawia, że nawiązują kontakt i wspólnie oglądają film, czują się dobrze w swoim towarzystwie, rozmowa się klei, film się podoba. Jednak tuż po seansie okazuje się, że tak do końca nie są sobie obcy: On się okazuje być ojcem Jej chłopaka. I zaczyna się akcja… Temat na dramat, nawet psychologiczny i na romans. Wybór autorki pada na ten ostatni rodzaj.
Dlaczego ludzie tak się odcinają od harlequinów?
Są w tej książce wszystkie znane mi elementy harlequinów. (Wiem co piszę, bo na studiach przeczytałam ich ze 2 tony! Tak, tony, tej miary należy użyć, bo na sztuki to by szło w ilości dla mnie już niepoliczalne. Polecam studentkom, które dużo siedzą w trudnych tematycznie książkach, dla resetu mózgu. U mnie działało! ) Tak więc jest: 1) spotkanie, 2) nawiązanie kontaktu i fascynacja, 3) pojawiają się przeszkody, 4) rozstanie, 5) bohaterowie cierpią i 6) zakończenie… (a jednak...

Michelle | 2018-05-31
Przeczytana: 31 maja 2018

Nie potrafię sobie przypomnieć jak to się stało, że udało mi się zacząć moją przygodę z książkami tej autorki. Wiem na pewno, że szukałam czegoś innego w tematyce romansów. Miałam już dość mdłych opowieści o miłości, gdzie akcja toczy się gładko do samego happy end'u, albo jeszcze gorzej do dead end'u jednego z bohaterów. Nie ma się co oszukiwać, romanse są przewidywalne, od początku wiesz jak cała historia się skończy. To nie kryminał z zagadką, ani sensacja z wartką akcją. Dlatego tak ważne jest, aby autor potrafił zbudować napięcie pomiędzy bohaterami, tworzył zabawne dialogi i budował więź z czytelnikiem. Jeśli przeczytałaś/eś chociaż jedną książkę Penelope Douglas to wiesz, że ona to potrafi.

Birthday Girl to historia o bratnich duszach, które spotkały się w niesprzyjających okolicznościach, muszą pokonać własne stereotypu i poświęcić się dla miłości. Jeśli szukacie dobrego romansu ze szczyptą pikanterii i lubicie styl autorki z czystym sumieniem mogę polecić tę powieść. Przy...

Benia | 2019-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2019

Literatura kompletnie nie dla mnie.

Do sięgnięcia po ta książkę zachęcił mnie temat o którym jeszcze nie czytałam i liczyłam na nie rewelacyjny ale choć dobry romans, oparty na czymś więcej niż opisach scen erotycznych przy użyciu wulgarnego języka oraz płaskich bohaterach, którzy przez 400 stron opisują swoje przeżycia i rozterki. Litości...
To jest dokładnie taka książka i przeznaczona dla czytelników, którzy zaczytują się w takiej literaturze.
Szkoda, bo pomysł fajny, ale realizacja totalnie nie w moim guście.

Maggie | 2019-01-15

W dzisiejszej recenzji na tapetę biorę najnowszą propozycję od Wydawnictwa Niezwykłego czyli „Birthday Girl” Penelope Douglas. Wystarczy przeczytać blurb książki, aby wiedzieć że historia w niej zawarta nie jest typowym romansem jakich wiele, pojawia się każdego miesiąca na rynku wydawniczym. Tutaj mamy do czynienia z ważnym elementem jakim jest znacząca różnica wieku między głównymi bohaterami, która uznawana jest często jako tabu w książkach. Jak autorka poradziła sobie z tą kwestią, która stanowi tak istotną część całej fabuły? O tym przeczytacie poniżej.

Główną bohaterką „Birthday Girl” jest dziewiętnastoletnia Jordan, która na co dzień studiuje architekturę krajobrazu oraz pracuje w barze Grounders. Mimo młodego wieku jest osobą bardzo pracowitą i odpowiedzialną, która niezwykle poważnie podchodzi do życia. Pewnego wieczoru w dniu swoich urodzin, kiedy udało jej się wcześniej skończyć zmianę w pracy, nie może dodzwonić się do swojego chłopaka Cole’a, aby ten po nią...

booklover_52 | 2019-01-12

Miałam naprawdę wielkie oczekiwania w stosunku do tej książki. Czekałam na nią wiele tygodni, aż w końcu udało mi się ją przeczytać. Czy było warto?

To zdecydowanie jedna z lepszych książek jakie ostatnio przeczytałam. Jest początek roku, a ja już wiem że ta książka znajdzie się w topce moich ulubionych powieści. Kocham historie o zakazanej miłości, historie, które poruszają kwestie często drażliwe związane z dużą różnicą wieku między partnerami.

W historii poznajemy 19 letnią Jordan, która mimo swojego młodego wieku jest niezwykle sumienną, pracowitą i odpowiedzialną osobą. To jest jeden z największych plusów książki. Bałam się, że dostaniemy zapatrzoną w siebie studentkę, przesadnie dbającą o wygląd, imprezową dziewczynę. Albo cichą myszkę, która sama nie wie czego chce, użala się nad swoim życiem. Zamiast tego dostajemy ambitną kobietę, która nie boi się ciężkiej pracy. Naszą bohaterkę poznajemy gdy jej chłopak nie odbiera od niej telefonu więc po skończonej zmianie postanawia...

GirlsBooksLovers | 2019-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2019

Kiedy przeczytałam opis tej książki, to wiedziałam, że muszę ją koniecznie mieć, ale z drugiej strony obawiałam się tego, jak autorka przedstawi romans młodej dziewczyny z mężczyzną, który jest od niej starszy o dziewiętnaście lat oraz jak Pani Douglas poradziła sobie z pociągnięciem fabuły i tematem tabu. Jednak moje obawy okazały się niepotrzebne, ponieważ zrobiła to naprawdę pierwszorzędnie. Ja wychodzę z założenia, że jeśli się kogoś darzy czystym i prawdziwym uczuciem, to różnica wieku nie gra roli, choć zapewne nie każdy się ze mną zgodzi. Z własnego doświadczenia o tym wiem, ponieważ między mną a moim mężem jest osiem i pół roku różnicy, ale nie odbiegając od tematu, zapraszam Was do zapoznania się z moją opinią na temat książki, którą jest “Birthday girl”. Na wstępie przytoczę jeden z cytatów, który bardzo mi się spodobał.

“ Czas mija szybciej od wystrzelonej kuli, a strach podsuwa nam wymówki. Pragniemy ich, bo powstrzymują nas od zrobienia tego, co powinniśmy zrobić. Nie...