Birthday Girl

2019-01-09
Maciej Olbryś
Age gap Różnica wieku Zakazane uczucie Romans Zakazana miłość

Miłość bez daty ważności

Książka o miłości, która nie powinna się wydarzyć. No ale życie pisze różne scenariusze, prawda?

"Birthday Girl" czytało się bardzo przyjemnie. Ciekawe postaci, dużo pikantnych scen, które pobudzają wyobraźnie. Jest pełna przemyśleń i wartościowych cytatów, które do mnie trafiły.

Cieszę się, że była to moja pierwsza styczność z twórczością Penelope Douglas bo nie wiem czy sięgnęłabym po tą książkę, gdybym najpierw przeczytała ''Credence''.

Pike to wspaniały, mądry i ułożony mężczyzna. Nie jedna kobieta chciałaby, żeby przygarnął ją, tak jak to zrobił z Jordan. Mimo różnicy wieku ich relacja jest dojrzała. Z przyjemnością obserwowałam rosnące pożądanie między parą głównych bohaterów, które z czasem przerodziło się w prawdziwe uczucie.

Zabawna i seksowna lektura. Polecam.

Penelope Douglas w tej pozycji prezentuje niezwykłą mieszankę romansu, pożądania i emocji, która porusza od pierwszej do ostatniej strony.

Główni bohaterowie, Jordan i Pike, są niezwykle dobrze wykreowanymi postaciami, których złożoność i głębia sprawiają, że czytelnik nie może się od nich oderwać.
Jordan to młoda kobieta, pełna determinacji i zdecydowania, która stawia czoło trudnościom życia z niesamowitą siłą. Jej charakter jest dobrze wyważony między delikatnością a determinacją, co sprawia, że jest niezwykle realistyczną postacią. Z kolei Pike to tajemniczy mężczyzna, który skrywa kilka sekretów, ale jednocześnie emanuje seksapilem. Ich wzajemna chemia i rozwijający się romans są pasjonujące, ale także poruszają istotny problem różnicy wieku.

Fabuła książki skrywa wiele niespodzianek i zwrotów akcji, które trzymają w napięciu do samego końca. Penelope Douglas zgrabnie posługuje się narracją, budując atmosferę pełną niezapomnianych chwil. Dialogi są życiowe, a opisy scen i miejsc pozwalają z łatwością je sobie wyobrazić.

"Birthday Girl" to nie tylko historia miłosna, ale także opowieść o odwadze, przezwyciężaniu trudności i szukaniu szczęścia nawet w najmniej spodziewanych momentach. To książka, która pozostawia po sobie niezapomniane wrażenia i chęć sięgnięcia po nią ponownie.

Polecam tę książkę wszystkim miłośnikom romansów, którzy pragną przeżyć ciekawą przygodę literacką.

Jordan to młoda kobieta, pełna determinacji i zdecydowania, która stawia...

Polecam 🎂

Polecam 🎂

Pozwolę sobie porównać tę książkę do Credence również od tej autorki, przez to, że tylko te dwie książki od niej na razie przeczytałam. Spodziewałam się po BG kolejnego guilty pleasure, który mnie wykręci na drugą stronę, a dostałam NAPRAWDĘ DOBRĄ KSIĄŻKĘ! Bohaterowie nie są płytcy, mają duszę, głębię, rozumiem ich problemy i czemu podejmują takie decyzje, mimo przeszkód potrafią iść dalej. Jordan mnie nie wkur****a jak Tiernan. A Pike... no gdzie takiego znaleźć? Na rozdziałach z jego perspektywy rozpływałam się. Tę książkę będę polecać z czystym sumieniem, jako dobry, nieco pikantniejszy obyczaj.

Sama przyjemność. Książka typowa dla swojego gatunku jednak bardzo ciągająca. Jeśli ktoś potrzebuje relaksu to ta pozycja to idealny wybór :)

Jest to książka dobra na tzw. "odmóżdżenie" po jakiejś ciężkiej lekturze. Przewidywalna (już na początku przewidziałam zakończenie),ale o dziwo fajnie mi się ją czytało, do tego dość szybko. Plus za to, że romans między bohaterami nie jest eksploatowany od początku książki. Ich relacja rozwija się stopniowo, ponadto nie jest ona pokazana w samych różowych okularach, tylko z przeróżnymi trudnymi aspektami, jakie się z nią wiążą. Może jestem dziwna, ale duża różnica wieku między bohaterami nie jest dla mnie szokująca. Z uwagi na pikantne sceny książka jest dla starszych czytelników.

Ps. Te właśnie pikantne sceny są według mnie najsłabszą stroną "Birthday Girl". W porównaniu do reszty książki wypadają dość topornie.

Uwielbiam tę historie! Polecam

Uwielbiam tę historie! Polecam

Książki tej autorki często bywają bardzo kontrowersyjne i z pewnością nie są odpowiednie dla każdego czytelnika. Jednak "Birthday girl" to nieco subtelniejsze wydanie Penelope Douglas, w którym znajdziemy ciekawą i trochę skomplikowaną historię zakazanej miłości, przedstawioną z dwóch perspektyw.

Według Jordan, Pike jest facetem niemal idealnym, dużo starszym od niej, doświadczonym, dojrzałym i świetnym z charakteru. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że jest również ojcem jej chłopaka. Gdy zamieszkują w trójkę, sprawy przybierają nieoczekiwany obrót.

Mamy tu wiele pikantnych scen oraz wartką i zwięzłą fabułę, którą śledzi się z wypiekami na twarzy. Przez książkę po prostu się płynie, choć nie jest ona zbyt zaskakująca i już od początku można spodziewać się, w jaki sposób skończy się historia.

Bardzo fajnie przedstawiony jest motyw różnicy wieku. Pike staje przed trudnym wyborem pomiędzy miłością do syna i utratą kobiety życia a miłością do Jordan i utratą swojego syna. Książka porusza też inne problemy, takie jak sprzedawanie swojego ciała, nastoletnia ciąża, obojętność ze strony rodziców, problemy finansowe, zdrada partnera.

Interesująca propozycja z nutą zakazanej miłości, napisana w przystępny i dosyć prosty sposób.

Według Jordan, Pike jest facetem niemal idealnym, dużo starszym od niej,...

Uwielbiam tą historię, jest tak ładna, niespieszna, idealna

Uwielbiam tą historię, jest tak ładna, niespieszna, idealna

Książka z różnica wieku, bardzo interesująca. Dużo ciekawych rzeczy, brak nudy. Zdecydowanie polecam.