Birthday Girl

Link do recenzji

376 11 27

1999 ocen

87/2022

Jak dla mnie za mało emocji, nudziła mnie. Niby fajna książka, ale jakoś strasznie się ciągnęło jej czytanie.

87/2022

Książka mnie wciągnęła. Podobały mi się postacie, fabuła sama w sobie, powoli rozwijające się, niepewne uczucie między głównymi bohaterami.
Jednak to, czego nie mogę przeżyć, to narastające uczucie zażenowania przy scenach erotycznych.
Nie wiem, czy to kwestia tłumaczenia, czy zabieg specjalny, ale te niesmaczne wręcz zdrobnienia niektórych słów sprawiały, że zastanawiałam się, czy książki nie odłożyć na bok.
Autorka buduje napięcie, czytelnik (o ile kibicuje głównym bohaterom oczywiście) czeka na nieuniknione... A tu taka klapa, typowe soft porno.
Czytałam wiele książek w których znajdowały się sceny erotyczne i każda z tych scen powalała mnie z nóg. Były napisane po prostu dobrze. Tu tego zabrakło, momentami czułam się, jakbym weszła na jakąś pierwszą lepszą stronkę z opowiadaniami erotycznymi najgorszego sortu. Oczywiście nie wszystkie, ale zdecydowana większość to klapa. Skupiam się w tej recenzji na tym, ponieważ przez to m.in wystawiam taką, a nie inną opinię. Przerosło mnie uczucie cringe'u.
W dodatku w książce są po prostu błędy i niezgodności, które mnie irytowały.
W ogólnej ocenie książka podobała mi się i nie żałuję, że ją przeczytałam, choć momentami było ciężko.
Każdy lubi co innego, gusta są najróżniejsze.
Ta książka pod opisanymi wyżej względami w moje 100% nie trafiła :)

Penelope Douglas należy do moich ulubionych autorek romansów. Gdy widzę, że wydaje coś nowego, od razu naciskam przycisk „kupuj”. Moją przygodę z nią zaczęłam właśnie od „Birthday Girl”, a niedawno zrobiłam sobie powtórkę w wersji audio.

To opowieść o dorastaniu, stawianiu czoła życiu bez opieki dorosłych — Jordan bowiem od zawsze musiała sama się o siebie troszczyć i na siebie zarabiać. W swoje urodziny — które spędza sama, ponieważ jej chłopak Cole znów ją wystawił — poznaje Pike’a. Spora różnica wieku nie staje im na przeszkodzie w dobrym porozumieniu się. Okazuje się jednak, że Pike jest… ojcem Cole’a, a w związku z pewnymi zawirowaniami cała trójka zmuszona jest zamieszkać razem.

Nie sięgajcie po tę książkę, jeśli przeszkadza Wam duża różnica między bohaterami — Jordan ma dziewiętnaście lat, a Pike trzydzieści osiem. Choć zapewniam Was: historia jest tak wspaniale poprowadzona, że widać, że taki związek naprawdę jest możliwy i może mieć przyszłość — w końcu serce nie sługa i nie patrzy na takie błahostki, jak wiek.

Ta książka pełna jest zmagań głównej bohaterki: z pieniędzmi, związkiem bez przyszłości, rodzącymi się uczuciami do nieodpowiedniej osoby. Postaci są tak wykreowane, że nie sposób się do nich nie przywiązać, a napięcie między bohaterami jest niesamowicie smakowite.

Jeśli lubicie niekonwencjonalne romanse z dobrze poprowadzoną fabułą i odpowiednio wyważonymi scenami łóżkowymi — zaufajcie Penelope Douglas, bo ona pisze je najlepiej.

Nigdy nie napisałam recenzji o „Zanim skończy się sierpień”, bo uważam, że książka była słaba. Tutaj jest inaczej. W obu występuje różnica wieku, ale to właśnie „Birthday girl” ujęła mnie za serce, chociaż byłam bardzo sceptycznie do niej nastawiona.

Pokochałam Jordan. Taka normalna dziewczyna, która doskonale wiedziała czego chce. Potrafiła się postawić, być asertywną i wielokrotnie zaskakiwała mnie swoim zachowaniem. Nie była żadną chorągiewką, która uginała się pod presją innych. Pike za to chciał dobrze, trzymał się z daleka, chronił na swój pokręcony sposób, ale zawsze chciał dobrze. Gdyby jeszcze nie był aż tak bogaty, bo serio, to jakieś przegięcie, że teraz jest wysyp książek, w których główni bohaterowie muszą być przystojni, bogaci i chamscy. Pike na szczęście chamski nie był, ale po co to bogactwo? I znowu próby kupowania drogich prezentów… to naprawdę irytujące. Przewracałam tylko oczami i byłam zła, bo książka bardzo mi się spodobała, ale takie rzeczy psuły mój odbiór.

Nie mogę napisać, że to lekka historia, bo jednak porusza kilka dość istotnych problemów. Jordan przecież była dziewczyną syna Pike’a, Cole’a. Na początku czułam niesmak, ale syn ideałem nie był, okropnie traktował Jordan, dlatego jakoś udało mi się przymrużyć na to oko.

Czy polecam? Jak najbardziej! ❤️ Fajna historia, dobrze napisana. Przeczytałam w święta i nie żałuję!

Dużym plusem jest ciekawa, aczkolwiek mocno przewidywalna fabuła. Minusem - spore niedociągnięcia redaktorskie. Polecam miłośnikom tego gatunku oraz osobom, które chcą sięgnąć po niewymagającą, lekką lekturę.

było w miarę git ale smuty to totalna porażka, nie podoba mi się tłumaczenie, spodziewałam się dużo scen 18+ ale było ich niewiele, nie była to rewelacja ale na pewno podobało mi się bardziej niż punk

Ależ się naszukałam tej książki! Ale mam! I to za całkiem spoko kwotę, chyba zrobili dodruk :p
Dzięki temu mogłam zrobić reread tej historii. I cóż mogę powiedzieć? Tak jak od początku spodobała mi się ta historia, tak za drugim razem się to utrzymało. Zadziwiające jest to, jak wiele rzeczy zapomniałam, ale w miarę czytania wszystko wracało. Czy czytanie po raz drugi tej samej książki ma sens? Moim zdaniem ma, widzimy więcej niż za pierwszym razem. Już trochę lepiej znamy bohaterów i można się bardziej wczuć w ich losy.
O czym jest ta historia? O zakazanym by się mogło wydawać uczuciu. Dziewczyny do ojca jej chłopaka i wice wersa. Czy to dozwolone? A jest jakiś zakaz? Dzieli ich prawie 20 lat. To dużo? No pewnie, ale uczucia nie patrzą na wiek. To zakręcona, skomplikowana historia z odrobiną i ciut ciut pikanterii ;) Ja bawiłam się świetnie, dlatego polecam!

Bardzo sympatyczna książka, lekko i sympatycznie się czyta.
Troszkę nie podobało mi się jak autorka szybko sprawiła ze główna bohaterka w błysku oka zapomniała o przewinieniach chłopaka. Mimo wszystko jako całokształt bardzo mi się podoba.

Bardzo sympatyczna książka, lekko i sympatycznie się czyta.

Kiedy usłyszałam o książkach Penelopy i o tematyce o jakiej pisze stwierdziłam, że chcę to przeczytać. Nigdy nie sądziłam że tak się wciągnę w czyjąć historię i będę ją przeżywać razem z główną bohaterką. Książka doprowadziła mnie do śmiechu, rumieńców jak i łez. Pełna seksualności i zakazanego uczucia. POLECAM!!

Spodziewałam się większego wow. Bohaterzy byli dosyć denerwujący, fabuła mnie nie porwała i zauważyłam wiele nieścisłości.