Krowa Matylda nie chce się kąpać

Okładka książki Krowa Matylda nie chce się kąpać Alexander Steffensmeier
Okładka książki Krowa Matylda nie chce się kąpać
Alexander Steffensmeier Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Krowa Matylda (tom 2) opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
2018-01-01
32 min.
Emilia Kledzik
krowa gospodyni gospodarstwo kąpiel

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto zawsze miał ochotę na kąpiel! Pamiętam, że jako dziecko nie zawsze chciałam wchodzić do wanny i się myć. Potem był w moim życiu czas, że prysznic brałam rano a wieczorem jakoś unikałam wody. Mam wrażenie, że tę historię zrozumie tylko ten, kto miał podobne problemy w swoim życiu.

"Krowa Matylda nie chce się kąpać" to kolejna bardzo zabawna książka autorstwa A. Steffensmeiera. Wszystkie zwierzęta gospodarskie zostały już wykąpane, ale nasza Matylda dzielnie się broni. Oj, zapiera się, ucieka, aż gospodyni musi zastosować pewną pułapkę. Jaką? Tego przekonajcie się sami!

"Krowa Matylda nie chce się kąpać" to kolejna bardzo...

Po zabawie gospodyni przed snem zaprasza wszystkie zwierzęta na kąpiel. Kiedy wszystkie zwierzęta są już czyste i pachnące gospodyni zauważa, że Matylda pominęła kąpiel. Matylda się chowa, a gospodyni zastanawia co się stało, że zawsze chętna do kąpieli Matylda dziś strajkuje wpada na mały podstęp. Czy uda się umyć krowę, a może Matylda i tak pójdzie spać brudna?

Kolejna odsłona szalonych przygód krowy Matyldy. Oczywiście już wspominałam że jestem zakochana w pięknych ilustracjach, a dziś dodam jeszcze jedna pochwałę za humor🤣 myślałam, że mój pięciolatek pęknie ze śmiechu słuchając opowieści, a dwulatek pęknie od naśladowania starszego brata🤣

Kolejna...

rzygoda krowy Matyldy, która nie chce się kąpać to świetna i mądra pozycja dla małego czytelnika. Książka zachwyca ilustracjami, które są uzupełnieniem treści. Wprowadza dziecko w świat życia na wsi. Na każdej stronie mnóstwo szczegółów, którymi można się zainteresować. Żyje dosłownie cała wieś. Postaci drugoplanowe, czyli kurczaki także odgrywają tutaj ważną rolę. Ich zadaniem jest doprowadzenie do śmiechu każdego odbiorcę. Serdecznie polecam przeczytanie i sprawdzenie, czy da się krowę umyć pod prysznicem :)

Przezabawna

Przezabawna

Krowa Matylda to moja osobista ulubienica. Wprost nie mogę oderwać się od książeczek z jej przygodami. Mają śmieszną treść, świetnie dopasowaną do odbiorcy i to zarówno tego małoletniego, jak i tego starszego. Poza tym doskonałym uzupełnieniem są rysunki. A już mistrzostwem świata są bohaterki drugoplanowe, czyli kury. Jedynym mankamentem tych opowiadań jest to, że są takie krótkie. I to jest zdanie młodego czytelnika. Szczerze polecam. To książka, z którą trudno się rozstać.

Opowieść o tym, jak trudno zagnać krowę do kąpieli.

Opowieść o tym, jak trudno zagnać krowę do kąpieli.

Odkryliśmy kolejną perełkę wśród książek dla dzieci! Krowa Matylda jest cudowna! Historyjki opisane w każdym z tomów są mega zabawne i ciekawe, a ilustracje to prawdziwe mistrzostwo - tyle tam szczegółów, żyje w nich dosłownie cała wieś. No i oczywiście kurczaki rządzą :) - na każdej stronie rozbawiają czytelnika do łez.

Tym razem krowa Matylda ucieka przed kąpielą! Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy uniknie prysznica, koniecznie sięgnijcie po tę zabawną historyjkę. Najlepiej w towarzystwie dzieci. 😉

Pokaż mimo tovideo - opinia

• Dla dzieci