Zamki na piasku. 20 obrazków z życia dziennikarza

Okładka książki Zamki na piasku. 20 obrazków z życia dziennikarza Konrad Piasecki
Okładka książki Zamki na piasku. 20 obrazków z życia dziennikarza
Konrad Piasecki Wydawnictwo: Burda Publishing Polska biografia, autobiografia, pamiętnik
Burda Publishing Polska
2018-11-14
2018-11-14
Piasecki dziennikarstwo polityka

Polityka widziana oczami dziennikarza

Wspomnienia znanego dziennikarza, którego znamy z audycji radiowych.

Konrad Piasecki odsłania przed czytelnikami arkana tego zawodu. Pisze też o postępujących zmianach. Wyjaśnia, jak rozpoczął się jego ''flirt" z dziennikarstwem, ładnie opowiada o rodzinie.

Autorowi nie straszne są tematy trudne i kontrowersyjne. Ma odwagę mówić i pisać o tym co myśli. Raczej jest przychylny politykom, niezależnie od opcji, którą reprezentują.

Podoba mi się styl dziennikarza, który szanuje swoich czytelników. Nie uprawia taniego filozofowania, nie prawi morałów. I co ważne, nie narzuca nam swojego zdania.

Sporym walorem publikacji jest też estetyczna szata graficzna.

Wspomnienia znanego dziennikarza, którego znamy z audycji radiowych.

Jako osoba urodzona pod koniec lat 90. nie miałam okazji śledzić formowania się polskiej sceny politycznej III RP, dlatego każdą rzetelną książkę, w której wiedza przekazana jest w dokładny (a nie hiperszczegółowy= nudny) sposób, uważam za świetną. I tak jest też w przypadku tej. Uważam, że nie ma tutaj ani jednego zbędnego zdania, nie ma za dużo i za mało tekstu. Bardzo lubię programy pana Piaseckiego, także z nadzieją sięgnęłam po tę pozycję i się nie zawiodłam.

Plus, uważam, że to jedna z najładniejszych wizualnie książek, jakie czytałam, serio! Nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak dobry papier, idealna czcionka i interlinia, mogą wpływać na komfort czytania ;)

2030

Konrad Piasecki reprezentuje starą dobrą szkołe dziennikarską. Szanuje rozmówców, nawet gdy się z nimi ścina i wytyka ich merytoryczne błędy. Rozpoczynał karirę w siermiężnych czasach gdy w Polsce rodziła się demokracja, zawsze udawało mu się znaleźć w centrum wydarzeń.
Rozumie, jak ważną rolę w polskim życiu społecznym odgrywa internet i media społęcznościowe, aczkolwiek ubolewa nad brutalizacją języka, falą hejtu, z którą nie wiadomo jak sobie poradzić. Wykazuje nadużycia i zagrożenia związane z półprawdami, przekrętami, fake newsami.Prawda neistety się zdewaluowała, jak i szczerość czy bezkompromisowość.
Z nostalgią oowiada o autorytetach, które podziwiał, wydarzeniach dzięki którym skrystalizowały się jego poglądy. Wspomina spektakularne debaty, wywiady z głowami państwa, wzloty i upadki polityków. Komentuje wydarzenia jakie relacjonował, czy w których brał udział. Porusza grube sprawy jak lustrację, odwołanie rządu Olszewskiego, agenta Bolka. Niestety szukający afer czy drugiego dna, węszący jakieś smrodki oraz złaknieni niedyskrecji na temat gwiazd czytelnicy będą zmuszeni obejść się smakiem, bo żadnych obrazoburczych treści czy jeremiad na obóz rządzący/lewicę/ opozycję nie znajdziemy.
Ukazuje piękno swojego zawodu, zagadnienia etyczne, cele, które przyświecały u w karierze. Daje dużo materiału do refleksji. Mądre ciepłe opowieści o wielkich Polakach, wydarzeniach, polaryzacji społeczeństwa.

Bardzo ciekawe przemyślenia i spostrzeżenia Pana Konrada

Bardzo ciekawe przemyślenia i spostrzeżenia Pana Konrada

Uwielbiam Konrada P, ale niestety miałem wyższe oczekiwania po tej książce

Uwielbiam Konrada P, ale niestety miałem wyższe oczekiwania po tej książce

Bardzo ciekawa i trzeźwa analiza sytuacji politycznej, bogata w osobiste przeżycie autora i anegdotki zza kulis sceny politycznej ostatnich 20 lat. Świetnie prowadzona narracja.

20 bardzo ciekawych esejów na temat wydarzeń z najnowszej historii Polski i jej aktualnej sytuacji napisane przez dziennikarza, któremu obce jest zacietrzewienie. Bardzo dobrze się czytało.

Dawno nie przeczytałam książki w pół dnia ☺️

Dawno nie przeczytałam książki w pół dnia ☺️

Kilka małych obrazków, raczej ogólnie znanych. Trochę banały.

Kilka małych obrazków, raczej ogólnie znanych. Trochę banały.

lubię ludzi z pasją a do nich należy redaktor Piasecki. Książkę czytało mi się miło i przyjemnie. Polecam

• Papier
  • Ebooki