Minecraft: wyspa

Okładka książki Minecraft: wyspa Max Brooks
Okładka książki Minecraft: wyspa
Max Brooks Wydawnictwo: Muza Seria: Minecraft (Wydawnictwo MUZA) fantasy, science fiction
Minecraft (Wydawnictwo MUZA)
Minecraft: The Island
Muza
2018-10-31
2018-10-31
Ewa Ziembińska
dla dzieci dla młodzieży gry

1970

Ta książka to świetna propozycja zarówno dla młodych (i nie tylko) fanów gry w Minecrafta, jak i ich rodziców, nie mogących pojąć fascynacji swoich latorośli tą graficznie toporną grą ;)

Główny bohater zjawia się nie wiadomo skąd w świecie, w którym nawet słońce jest kwadratowe. W którym musi nauczyć się nowych zasad funkcjonowania, musi nauczyć się przetrwać. A nauka ta okazuje się niejednokrotnie bardzo bolesna... Tym bardziej, że świat Minecrafta to nie tylko sielankowa zabawa w górnictwo, w wydobywanie z trzewi ziemi różnego rodzaju minerałów. To również walka z wszędobylskimi stworami, to walka z naturą, ale też nauka odpowiedzialności za swoje działania.

Mi osobiście nieco brakowało tu jakiejś konkretnej fabuły, bo ta sprowadzała się do poznawania, jak działa świat Minecrafta, jak w nim przeżyć. Ale mimo że nie należę do fanów gry, nawet wciągnęłam się w lekturę. I - przyznaję bez bicia - zrozumiałam, że ta gra rzeczywiście ma potencjał i może się podobać :)

Jeśli ktos nie grał w Minecrafta niech nawet nie próbuję czytać :)

Jeśli ktos nie grał w Minecrafta niech nawet nie próbuję czytać :)

Fantastyczna książka. Najlepsza z dotychczasowych oficjalnych minecraftowych. Nie dość, że przenosi inteligentnie mechaniki z gry do powieści to jeszcze porusza ważne tematy, a przy zakończeniu można się wzruszyć.

Fantastyczna książka!!! Idealna dla graczy Minecrafta. Jest to nie tylko fascynująca opowieść, ale i poradnik uczący podstaw tej gry. Bohater książki musi nauczyć się zasad panujących w dziwnym świecie w którym się znalazł. Połknąłem tą książkę w niecały tydzień.
Polecam nie tylko dzieciom!!!

Polecam nie tylko dzieciom!!!

koks książka zwłaszcza dla fanów Minecrafta i bardzo wciągająca!

koks książka zwłaszcza dla fanów Minecrafta i bardzo wciągająca!

Słabo mnie się czytało bo żaden ze mnie gracz 😅, myślę, że Ci co grywają w tą grę będą zachwyceni 😉
No i muszę pochwalić ostatni "rozdział" pt. "Czego nauczyłem się w świecie Minecrafta" bo bardzo w nim dużo mądrych słów napisał autor książki po których miałem mega uśmiech 😁 👍🏻

wciągająca książka. pomysłowa, dotyczy mojej ulubionej gry. przeczytałam ją kilka razy. bardzo polecam

Ta książka to moje... zainteresowanie od pierwszego wejrzenia. Na mojej liście "Do przeczytania" figuruje co najmniej kilka książek z uniwersum Minecrafta, ale ta była szczególna. Dlaczego? Ano dlatego bo chciałam zobaczyć w jaki sposób ugryzie ten temat autor znany przede wszystkim "poważniejszych" książek.
Nie zawiodłam się. "Minecraft. Wyspa" to tytuł ukazujący przygody bohatera wrzuconego do świata gry bez jakiejkolwiek jej znajomości. Wszystkie wydarzenia wynikają z dedukcji, siły woli, a także, od czasu do czasu, niedopatrzeń głównej postaci. Aha! I nie zapominajmy też o metodzie prób i błędów.
Generalnie, jako osoba zaznajomiona z rzeczywistością gry, bawiłam się naprawdę dobrze, ale uważam, że historia prezentuje się na tyle przejrzyście, że mogą ją przeczytać nawet czytelnicy, którzy nigdy nie mieli styczności z Minecraftem.

Nie zawiodłam się. "Minecraft. Wyspa" to tytuł ukazujący przygody...

Uwaga, ta ksiązka wciąga!

Najlepsza książka o Minecrafcie. Inne, które czytałam (oprócz tych z tej serii) były głupie i bezwartościowe (dzieciaki nazywające dyrektoro noobem itp.)

Uwaga, ta ksiązka wciąga!

super książka. mam nadzieję że wyjdzie kolejna część kontynuująca te przygody.

super książka. mam nadzieję że wyjdzie kolejna część kontynuująca te przygody.

• Minecraft
  • Posiadane

Dodaj cytat z książki Minecraft: wyspa