Dom pełen kłamstw

Okładka książki Dom pełen kłamstw
Karolina Wójciak Wydawnictwo: Karolina Wójciak literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Karolina Wójciak
2018-11-14
2018-11-14
sensacja thriller romans miłość wdowa policja policjant śmierć wypadek dochodzenie

Książka typu: zabili go i uciekł. Przeważają męczące i nużące opisy, nic nie wnoszące do fabuły. Lektura właściwie mogłaby być o połowę krótsza. Główna bohaterka strasznie irytująca. Zakończenie też nie uratowało całości, wręcz przeciwnie - niejednoznaczne i jakby urwane. Ogólnie, rozczarowałam się.

Do połowy wydawało mi się, że będzie to kryminał z dużym akcentem obyczajowym, ale potem okazało się, że jest to romans z dużym akcentem erotycznym. Bohaterowie lepią się do siebie, ślinią, a autorka skupia się na opisach tych przytulanek i scenach seksu. Tym razem naprawdę słabo.

Początek nudnawy potem wciąga

Początek nudnawy potem wciąga

Boli mnie jak czytam tę książkę. Bohaterka naiwna dziunia, której celem w życiu jest żeby ją ktoś utrzymywał i za nią myślał. Emocje, dialogi tak sztuczne ze zęby zgrzytają. Takie 50 twarzy Greja bez seksualnych gierek. Nie wiem czy doczytam, książka polecana przez koleżanki i czytam żeby zobaczyć dlaczego?

"Dom pełen klamstw" to opowieść trochę ślepej miłości. Kaja żyła w mydlane bańce, która pękła wraz ze śmiercią jej męża w tragicznym wypadku.
Po 8 miesiącach od pogrzebu , dostaje informacje, że prawdopodobnie ktoś przyczynił się do śmierci Michała... Za sprawą detektywa prowadzącego śledztwo na jaw wychodzi wiele kłamstw, którymi mąż karmił Kaję przez wiele miesięcy.
Jak kobieta odnajdzie się w tym wszystkim, z czym będzie musiała się zmierzyć, czy ona i jej synowie są bezpieczni?

Dynamiczna, mocna akcja , która nie pozwala się oderwać od książki nawet na chwile.

Jak...

Wciągający thriller psychologiczny, tylko zakończenie zupełnie niesatysfakcjonujące.

Cóż tu można napisać - dobrze się czyta tę książkę, człowiek chce się dowiedzieć jak skończy się historia, bo jest wciągająca. Najgorsze jest to, że tak do końca to my nie wiemy jak się to wszystko kończy.

Bardzo mnie wciągnęło. Zakończenie ciekawe, ale nie wiem czy do końca mnie satysfakcjonuje. To moja piąta książka autorki, jest moim odkryciem tego roku i naprawdę super mi się ją czyta.

Nierealna bajka...

Nierealna bajka...

„Dom pełen kłamstw” Karoliny Wójciak, to moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Zdecydowanie nie ostatnie...

Kiedy Michał, mąż Kai ginie w wypadku samochodowym, kobieta długo nie może pogodzić się z jego śmiecia.
Ze wsparciem przychodzi jej matka, która ofiaruje pomoc w opiece nad dwójką dzieci i domem. Niespodziewanie, po kilku miesiącach sprawa wypadku i tragicznej śmierci Michała zostaje wznowiona, tym razem policja podejrzewa, że mogło dojść do zabójstwa. Stopniowo w trakcie prowadzonego śledztwa na jaw zaczynają wypływać długo skrywane kłamstwa i sekrety Michała, a niegdyś uważany przez wszystkich idealny mąż i dobry człowiek, okazuje się nie być tym za kogo wszyscy go uważali.
Do jakich manipulacji posunął się Michał, by ukryć przed żona swoje mroczne sekrety?
Czy Sebastian, przystojny detektyw prowadzący śledztwo odkryje prawdę i złapie mordercę?

Bardzo dobry pomysł na powieść obyczajową, przeplataną z thrillerem psychologicznym i powieścią sensacyjną, z lekkim dreszczykiem emocji, od którego nie mogłam się oderwać, czytając każdą kolejna stronę z zapartym tchem. Autorka dość sprawnie bawi się uczuciami czytelnika, fundując najprzeróżniejsze emocje. Ciekawa fabuła, mnóstwo manipulacji, kłamstw i dobrze wykreowani bohaterowie.