Nigdy ci nie wybaczę

Cykl: Stella Lerska (tom 3)
Wydawnictwo: Melanż
L_Settembrini

Nigdy Ci nie wybaczę to trzymająca w napięciu opowieść o miłości, nienawiści i dramatycznej walce o obronę dobrego imienia, tocząca się w środowisku ludzi związanych z mediami. Stella Lerska, znana nam już powieści Pewna pani z telewizji i Zemsta na ekranie gwiazda telewizyjna, decyduje się wnieść pozew przeciwko stacji, która dyscyplinarnie zwolniła ją z pracy. Jednak podczas procesu...

Jednak podczas procesu okazuje się, że prawie żadna z osób współpracujących z nią w telewizji, nie chce zeznawać na jej korzyść.
Nad głową Stelli zawisa więc groźba przegranej. Ma również kłopot ze znalezieniem nowej pracy, a kiedy okazuje się, że ktoś wyczyścił jej konto w banku, sytuacja staje się krytyczna. Jakby tego było mało, dorosły syn nieżyjącego kochanka Stelli, nie ustaje w działaniach mających ją zniszczyć, a nawet pozbawić życia. Wszystko to zmusza ją do refleksji nad dotychczasowym życiem, także osobistym.

Czy Stella znajdzie w sobie siłę, aby wszystko poukładać od nowa i udowodnić swoją niewinność przed sądem?

źródło opisu: wydawnictwo Melanż 2018

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Andżelika | 2018-10-27
Przeczytana: 27 października 2018

(...)Książkę przeczytałam, lecz nadal buzują we mnie emocje związane z wydarzeniami, w których uczestniczyła Stella Lerska. Na moment ponownie zanurzyłam się w świecie blichtru, jaki roztacza telewizja i jej pracownicy. Niestety nie jestem nim zachwycona. Brak empatii między pracownikami, zwykłej ludzkiej przyzwoitości oraz nieczyste zagrywki ze strony kierownictwa wyłaniają drugą twarz współpracowników dziennikarki. Z każdą przeczytaną stroną coraz bardziej dopingowałam bohaterce, aby sprawa dyscyplinarnego zwolnienia z pracy miała dla niej pozytywne zakończenie w sądzie. Należy przyznać, że tempo akcji ani na moment nie zwolniło. Ciągle coś się działo, a tym samym coraz bardziej byłam zaangażowana w śledzenie dalszych poczynań Stelli, Jacka i Miłosza. Nie zabrakło również gadatliwej papugi, która potrafi rozładować nawet najbardziej dramatyczną scenę, poprzez swoje wypowiedzi.
Autorka zwraca nam...

Aneta P-is | 2018-10-25
Przeczytana: 25 października 2018

„Nigdy Ci nie wybaczę” Anna Mentlewicz to świetna, finałowa część cyklu „Stella Lerska”. Od początku do końca spełnia pokładane w niej nadzieje i oczekiwania.
Mój zachwyt nie uległ zmianie a całą trylogię zaliczam do najlepszych jakie przeczytałam.
Wartka, wciągająca, intrygująca akcja i losy drobiazgowo wykreowanych pierwszo- i drugoplanowych postaci doczekały się interesującego rozwinięcia i finału.
Trzeci, jednocześnie ostatni tom powieści Anny Mentlewicz jest jednym z bardziej efektownych i oryginalnych finałów, a barwni bohaterowie dodatkowo napędzają w nim naszpikowaną akcją i tempem historię. Zdecydowanie brak tu nudy!
Autorka fascynująco prezentuje kobiecą determinację i bezkompromisową walkę o prawdę, sprawiedliwość i godność osobistą w nierównym starciu z siecią kłamstw, manipulacji, knowań i układów.
Najbardziej przejmujące fragmenty książki dotyczą wewnętrznych rozterek i lęków bohaterki, świadectwa jej odwagi, rozliczenia z traumą, odbudowywaniu zaufania i zdobyciu się...

Kasia | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

III część przygód Stelii Lekarskiej obfituje w niespodziewane zwroty akcji, jest tu walka o siebie i o swoje dobre imię.
Stella musi się zmierzyć z byłym pracodawcą, ze szkalującymi ją pomówieniami na swój temat rozsiewanymi przez Jacka Milińskiego. A także pogodzić się z przeszłością swojej rodziny.
Autorka ukazuje obraz osoby nie pozbawionej wad i słabości ,ale też o niezłomnym duchu, która przy wsparciu rodziny i przyjaciół może odzyskać spokój i pogodę ducha.
To świetna powieść obyczajowa , nie pozbawiona wątku sensacyjnego, którą czyta się jednym tchem. Naprawdę bardzo polecam.

Lidia | 2018-10-22
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 22 października 2018

Finał historii o dziennikarce Stelli Lerskiej i chyba moja ulubiona część. Podoba mi się bardzo styl pisania Ani Mentlewicz, jej książki czyta się z czystą przyjemnością choć niestety mają jeden minus... za szybko się kończą. Polecam serdecznie całą trylogię, a sama będę wypatrywać kolejnych powieści.

książek: 2031
LubimyCzytać | 2018-10-17