Wyzwanie czytelnicze LC

Nigdy ci nie wybaczę

Cykl: Stella Lerska (tom 3)
Wydawnictwo: Melanż
L_Settembrini

Nigdy Ci nie wybaczę to trzymająca w napięciu opowieść o miłości, nienawiści i dramatycznej walce o obronę dobrego imienia, tocząca się w środowisku ludzi związanych z mediami. Stella Lerska, znana nam już powieści Pewna pani z telewizji i Zemsta na ekranie gwiazda telewizyjna, decyduje się wnieść pozew przeciwko stacji, która dyscyplinarnie zwolniła ją z pracy. Jednak podczas procesu...

Jednak podczas procesu okazuje się, że prawie żadna z osób współpracujących z nią w telewizji, nie chce zeznawać na jej korzyść.
Nad głową Stelli zawisa więc groźba przegranej. Ma również kłopot ze znalezieniem nowej pracy, a kiedy okazuje się, że ktoś wyczyścił jej konto w banku, sytuacja staje się krytyczna. Jakby tego było mało, dorosły syn nieżyjącego kochanka Stelli, nie ustaje w działaniach mających ją zniszczyć, a nawet pozbawić życia. Wszystko to zmusza ją do refleksji nad dotychczasowym życiem, także osobistym.

Czy Stella znajdzie w sobie siłę, aby wszystko poukładać od nowa i udowodnić swoją niewinność przed sądem?

źródło opisu: wydawnictwo Melanż 2018

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Andżelika | 2018-10-27
Przeczytana: 27 października 2018

(...)Książkę przeczytałam, lecz nadal buzują we mnie emocje związane z wydarzeniami, w których uczestniczyła Stella Lerska. Na moment ponownie zanurzyłam się w świecie blichtru, jaki roztacza telewizja i jej pracownicy. Niestety nie jestem nim zachwycona. Brak empatii między pracownikami, zwykłej ludzkiej przyzwoitości oraz nieczyste zagrywki ze strony kierownictwa wyłaniają drugą twarz współpracowników dziennikarki. Z każdą przeczytaną stroną coraz bardziej dopingowałam bohaterce, aby sprawa dyscyplinarnego zwolnienia z pracy miała dla niej pozytywne zakończenie w sądzie. Należy przyznać, że tempo akcji ani na moment nie zwolniło. Ciągle coś się działo, a tym samym coraz bardziej byłam zaangażowana w śledzenie dalszych poczynań Stelli, Jacka i Miłosza. Nie zabrakło również gadatliwej papugi, która potrafi rozładować nawet najbardziej dramatyczną scenę, poprzez swoje wypowiedzi.
Autorka zwraca nam...

Aneta P-is | 2018-10-25
Przeczytana: 25 października 2018

„Nigdy Ci nie wybaczę” Anna Mentlewicz to świetna, finałowa część cyklu „Stella Lerska”. Od początku do końca spełnia pokładane w niej nadzieje i oczekiwania.
Mój zachwyt nie uległ zmianie a całą trylogię zaliczam do najlepszych jakie przeczytałam.
Wartka, wciągająca, intrygująca akcja i losy drobiazgowo wykreowanych pierwszo- i drugoplanowych postaci doczekały się interesującego rozwinięcia i finału.
Trzeci, jednocześnie ostatni tom powieści Anny Mentlewicz jest jednym z bardziej efektownych i oryginalnych finałów, a barwni bohaterowie dodatkowo napędzają w nim naszpikowaną akcją i tempem historię. Zdecydowanie brak tu nudy!
Autorka fascynująco prezentuje kobiecą determinację i bezkompromisową walkę o prawdę, sprawiedliwość i godność osobistą w nierównym starciu z siecią kłamstw, manipulacji, knowań i układów.
Najbardziej przejmujące fragmenty książki dotyczą wewnętrznych rozterek i lęków bohaterki, świadectwa jej odwagi, rozliczenia z traumą, odbudowywaniu zaufania i zdobyciu się...

Kasia | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

III część przygód Stelii Lekarskiej obfituje w niespodziewane zwroty akcji, jest tu walka o siebie i o swoje dobre imię.
Stella musi się zmierzyć z byłym pracodawcą, ze szkalującymi ją pomówieniami na swój temat rozsiewanymi przez Jacka Milińskiego. A także pogodzić się z przeszłością swojej rodziny.
Autorka ukazuje obraz osoby nie pozbawionej wad i słabości ,ale też o niezłomnym duchu, która przy wsparciu rodziny i przyjaciół może odzyskać spokój i pogodę ducha.
To świetna powieść obyczajowa , nie pozbawiona wątku sensacyjnego, którą czyta się jednym tchem. Naprawdę bardzo polecam.

Lidia | 2018-10-22
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 22 października 2018

Finał historii o dziennikarce Stelli Lerskiej i chyba moja ulubiona część. Podoba mi się bardzo styl pisania Ani Mentlewicz, jej książki czyta się z czystą przyjemnością choć niestety mają jeden minus... za szybko się kończą. Polecam serdecznie całą trylogię, a sama będę wypatrywać kolejnych powieści.

Po lekturze poprzednich dwóch tomów wiedziałam, że po tej historii mogę się spodziewać absolutnie wszystkiego. Jednak nic mnie nie przygotowało na to, ile emocji czułam podczas czytania najnowszej książki Anny Mentlewicz z cyklu o Stelli Lerskiej. Jeżeli ktoś nie widział recenzji poprzednich części, podsyłam do nich linki: Pewna pani z telewizji, Zemsta na ekranie.

Czy jest sens po raz kolejny wypowiadać się na temat głównej bohaterki? Wydaje mi się, że nie. Przejdźmy więc do konkretów, czyli tego, co się działo w tej książce. A działo się bardzo dużo i jeszcze więcej, uwierzcie.

Pierwsze nerwy u mnie zaczęły pojawiać się, kiedy bohaterowie po kolei odmawiali pomocy Stelli. Autorka ukazała tutaj ludzką fałszywość, którą można spotkać nie tylko przy pracy w mediach. Bohaterka była gotowa stanąć na rzęsach, byleby w jakiś sposób pomóc swoim kolegom z pracy, ale kiedy to ona jej potrzebowała- nagle wszyscy po kolei znikali. Ten nie może, bo go wyleją, ta nie może, bo w sumie nie...

ambros | 2019-01-14
Przeczytana: 10 stycznia 2019

„Czarna seria mnoży się w moim życiu jak króliki”.
Trzeci, a zarazem ostatni tom o trudnym i pełnym przeciwności losu życiu znakomitej dziennikarki telewizyjnej Stelli Lerskiej jest świetnym zwieńczeniem całego cyklu. Ostatnia część jest najbardziej emocjonująca, pełna zaskakujących i niespodziewanych zwrotów akcji, intrygująca do samego końca.
Stella stawia całą swoją przyszłość na jedną szalę i postanawia walczyć ze swoim byłym pracodawcą. Wnosi pozew przeciwko stacji telewizyjnej za niesłuszne zwolnienie z pracy. I rozpoczyna się walka z wiatrakami. Stella kontra wszyscy. Nikt z byłych współpracowników, koleżanek i kolegów nie chce zeznawać na korzyść dziennikarki, znaczy nie chce stanąć oko w oko z prawdą. Wszyscy kłamią, zmówili się, aby zeznawać nieprawdę, mają – mimo młodego wieku - zaniki pamięci. Zeznania świadków tylko pogrążają Stellę, czyniąc z niej potwora i tyrana pracy. Nikt nie zostawił na niej suchej nitki. Wielka niemoc i rozpacz ogarnia Stellę. A na dodatek w...

tet | 2018-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Ania Mentlewicz jest dziennikarką, od lat pracuje w telewizji i dlatego raczej nie dziwi, że jej debiut pisarski, to powieść o dziennikarce telewizyjnej. Swą opowieść o życiu zawodowym i prywatnym Stelli Lerskiej rozpisała na trzy części: „Pewna pani z telewizji, Zemsta na ekranie i Nigdy ci nie wybaczę”.
Ania bardzo dobrze i z dużą wiedzą wprowadza nas w świat mediów, niełatwy pod każdym względem. Zawiść zawodowa, brak lojalności, podstępne działania za plecami, to tylko drobne przykłady tego, z czym spotyka się bohaterka jej powieści. Do tego dochodzą bardzo pogmatwane sprawy prywatne, uczucie do mentora i nauczyciela zawodu, jego śmierć a później zły romans, brak wsparcia rodziców i zmaganie się z nieoczekiwaną wiedzą na temat ich rozstania. Stella Lerska została także niesłusznie oskarżona i musi stawić czoła w sądzie oskarżeniom swego pracodawcy. Wszystko, to powoduje, że zmienia swoje życie, uczy się żyć wśród nieżyczliwych i złych ludzi, ale jednocześnie nie gubi swej...

Ulkens | 2019-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2019