Zemsta na ekranie

Wydawnictwo: Melanż

Kariera i pieniądze. Intrygi, kłamstwa i romanse. Bohaterka Pewnej pani z telewizji zmaga się z nowymi wyzwaniami zawodowymi, a kiedy jej kariera wisi na włosku, decyduje się na radykalne działania. To się nadaje do telewizji! Stella Lerska, znana dziennikarka telewizyjna, przeklina dzień, w którym na jej drodze pojawił się Jacek Miliński, dorosły syn jej nieżyjącego kochanka. Knowania i...

To się nadaje do telewizji!

Stella Lerska, znana dziennikarka telewizyjna, przeklina dzień, w którym na jej drodze pojawił się Jacek Miliński, dorosły syn jej nieżyjącego kochanka. Knowania i intrygi mężczyzny doprowadzają do tego, że jej telewizyjna kariera jest poważnie zagrożona.

Dodatkowo w życiu Stelli niespodziewanie pojawia się ojciec, którego nigdy wcześniej nie widziała. Dziennikarka przeżywa szok, kiedy dowiaduje się, z jakiego powodu mama zabroniła ojcu kontaktów z córką. Życie zawodowe i osobiste Stelli wywraca się do góry nogami.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Wioleta Sadowska | 2018-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2018

"Niektórym tak się przytrafia, że po złym czasie przychodzi jeszcze gorszy".

"Pewna pani z telewizji", czyli pierwsza część losów dziennikarki Stelli Larskiej, ukazała mi świat telewizji od kuchni, w sposób mocno realistyczny. Obok tego jednak, przeżywałam wraz z główną bohaterką je wzloty i upadki. Świeżo po lekturze drugiej części mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że autorka zwiększyła znacznie tempo akcji i dopracowała szczegóły świata przedstawionego. Lubię przekonywać się o tym, że pisarze rozwijają swój warsztat.

Anna Mentlewicz to dziennikarka telewizyjna, scenarzystka oraz autorka słuchowisk radiowych oraz publicystycznego programu dla młodzieży "LUZ". Współtwórczyni oraz szefowa programu "Rower Błażeja", od 2016 r. zasila Redakcję Rolną TVP. Pisze scenariusze do seriali. Wydała kilka książek dotyczących popularyzacji zdrowia.

Stella stara się powrócić do normalnego życia po traumie, jaką zafundował jej syn nieżyjącego już kochanka – Jacek Miliński. Bohaterka...

Gosia | 2017-11-04
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 04 listopada 2017

Drugi tom o dziennikarce Stelli Lerskiej, czyta się równie ciekawie jak poprzedni. Stella nadal zmaga się z traumatycznym przeżyciem, w pracy nadchodzą zmiany a w jej życiu prywatnym niespodziewanie pojawia się ojciec. Czekam na część trzecią :)

Aneta P-is | 2017-06-07
Przeczytana: 06 czerwca 2017

Pod koniec ubiegłego roku, zapoznałam się z bardzo dobrym debiutem powieściowym Anny Mentlewicz.
Fabuła powieści „Pewna pani z telewizji” bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła i zaostrzyła mój czytelniczy apetyt na jeszcze więcej. To znacznie więcej otrzymałam wraz z drugim tomem powieści „Zemsta na ekranie”.
Prawdziwą przyjemność sprawił mi powrót, do podarowanej nam przez autorkę historii. Zaintrygowana, pozwoliłam się wciągnąć w kontynuację losów Stelli Lerskiej i pozostałych bohaterów. Intrygi, knowania, zemsta, walka o siebie, to i jeszcze więcej serwuje nam autorka w drugim tomie.
Stella Lerska, bohaterka powieści, dziennikarka telewizyjna, perfekcjonistka. Do realizowanych przez siebie zadań przykłada się z pietyzmem i dokładnością. Prowadząca program „Rozmowy o niewidzialnym”. Niezaprzeczalna gwiazda telewizji. Kobieta sukcesu można powiedzieć. Jednak czy tak jest na pewno? Zgłębiając losy i postawę bohaterki możemy zauważyć, że nie jest to postać nastawiona na sukces za...

TymekBook | 2017-12-09

Po przeczytaniu pierwszej części historii o pani Stelli Lerskiej miałem ochotę na więcej. Tym chętniej kupiłem "Zemstę..." i od razu zagłębiłem się knowania, intrygi, traumę i spotkanie z ojcem głównej bohaterki.
Cóż rzec? Nie mogę się doczekać trzeciej części.

Kasia | 2017-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Zemsta na ekranie to ciąg dalszy perypetii Stelli Lerskiej.
Powrót ojca, rozrachunek z przeszłością, poszukiwanie samej siebie po traumatycznych przeżyciach. Stelli nie będzie łatwo , a jeszcze na dodatek w jej życie znów wkracza wróg. Jak sobie poradzi? Tego dowiecie się gając po książkę pani Ani Mentlewicz.
Druga część jest równie dobra jak pierwsza, a może nawet lepsza. Przez książkę się " płynie" nie sposób jej odłożyć.
Wyraziści bohaterowie, niespodziewane zwroty akcji , walka o siebie, realizm życia w mediach to znaki rozpoznawcze twórczości Autorki.
Ja czekam z niecierpliwością na tom III przygód Stelli. I już nie mogę się doczekać kolejnej dawki dobrej literatury!
To trzeba przeczytać !

ejotek | 2017-06-28
Przeczytana: czerwiec 2017

Wiele pytań powstało w mojej głowie po lekturze "Zemsty na ekranie". To powieść skłaniająca do refleksji - na warsztat kładziemy zarówno życie i postępowanie bohaterów, które analizujemy pod kątem tego, czy dokonali właściwych wyborów. Możemy też nieco skrytykować, jeśli naszym zdaniem, można było problem rozwiązać lepiej. Ale są też pytania, które dotyczą tego, co będzie dalej... Co autorka zaplanowała dla swoich postaci? Czy Stella nadal będzie prowadziła "Rozmowy o niewidzialnym"? Jaki będzie finał jej relacji z Jackiem? Czy znajdzie wreszcie szczęście w życiu prywatnym?

Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze podczas czytania mam swoje teorie w temacie "co będzie dalej"... Nie inaczej jest teraz, bowiem nie czuję się usatysfakcjonowana wątkiem Gerarda, brakuje mi czegoś mocnego w tej historii. Podobnie rzecz ma się z ciotką Stelli - Wandą. Już w pierwszym tomie miałam wrażenie - które teraz się jeszcze spotęgowało - ona coś ukrywa! To niemożliwe, że ot tak po prostu jest samotną...

WojciechKowalczyk | 2017-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

"Zemsta na Ekranie" to świetny wybór na wakacje. To powieść psychologiczna, ukazująca w ciekawy sposób charakter pracy w mediach, niepewności jutra i zmagania bohaterki z przeciwnościami losu. W powieści ukryty jest dramat Stelli Lerskiej, śmierć miłości życia bohaterki i rozwinięcie zaskakującego końca pierwszej części powieści. To także kontynuacja narodzin nowej, napotkanej w życiu wspaniałej przyjaźni. Bohaterka żyjąc w świecie błysków fleszy, żyje jednocześnie w świecie samotności. Pomimo wielu słabości targającymi jej duszą, postanawia rozwijać się i zawsze być sobą, marząc o tym by być kiedyś naprawdę szczęśliwa. Jestem fanem tej serii książek, bo są to książki z duszą. Jedno ze zdań tej serii jest mi szczególnie bliskie i utkwiło mi w pamięci, to "w życiu lepiej wiedzieć, nawet coś najgorszego, bo można szukać wyjścia", pokazujące siłę i pokorę bohaterki. Czytając "Zemstę na Ekranie" a jednocześnie kontynuację powieści "Pewnej Pani z Telewizji'', od początku byłem już...

ElizaMaria | 2018-03-01
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 01 marca 2018

Nie wiedziałam, że jest to 2 książka z cyklu więc trochę nie ogarniałam początku i historii bohaterki. Nie obdarzyłam jej sympatią, jedyna fajna postać to papuga :)

tet | 2017-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

„Zemsta na ekranie”, czyli druga część opowieści o Stelli Lerskiej dziennikarce telewizyjnej autorstwa Anny Mentlewicz, która także jest dziennikarką pracująca w TV. I to ma znaczenie, bo pracę w telewizji, układy, zależności, ludzi opisuje bezbłędnie, tak tam jest! Przeżycia Stelli, to interesująca historia skupiająca się na zawodowych losach tej młodej i bardzo wrażliwej kobiety, która po ciężkich doświadczeniach osobistych postanowiła oddać się wyłącznie wyzwaniom zawodowym. To dobrze opowiedziana historia pełna emocji, ale też bolesnej prawdy o życiu i jego okrutnych zagrywkach. Stella przeżywa twarde zderzenie z rzeczywistością, marzenia o niezależności zawodowej rozsypują się w proch, na horyzoncie jest jednak jakiś życzliwy człowiek i jego papuga. Lekka lektura wakacyjna, ale dająca pewien obraz tego jak trudno żyć w zgodzie ze swymi marzeniami i zasadami. Polecam!

bewerry | 2018-07-18