Kinderkulka

Czy istnieje uniwersalna recepta na udany związek? Czy warto wszystko poświęcić dla rodziny? Czy realizację marzeń można odłożyć na później? W grudniowe popołudnie zdesperowana kobieta porzuca dotychczasowe życie, aby odnaleźć męża, który kilka lat wcześniej wyemigrował w poszukiwaniu lepszej pracy. Jej decyzja budzi wiele emocji wśród mieszkańców miasteczka, a skromny pawilon, w którym...

Czy istnieje uniwersalna recepta na udany związek?
Czy warto wszystko poświęcić dla rodziny?
Czy realizację marzeń można odłożyć na później?

W grudniowe popołudnie zdesperowana kobieta porzuca dotychczasowe życie, aby odnaleźć męża, który kilka lat wcześniej wyemigrował w poszukiwaniu lepszej pracy. Jej decyzja budzi wiele emocji wśród mieszkańców miasteczka, a skromny pawilon, w którym prowadziła drogerię, czeka na nowego najemcę.
Wśród chętnych jest Ewa, która realizuje się zawodowo, a dzięki wsparciu męża, Adama, nawet po urodzeniu bliźniaków nie zwolniła tempa. Teraz ma apetyt na kolejny krok, tylko czy jej ambitne plany idą w parze z pragnieniami męża?
Pawilonem interesuje się również tęskniąca za dorosłymi dziećmi Agata, żona burmistrza Kozienic, która na co dzień zajmuje się domem, matką i schorowanym psem. Pawilon przypomina Agacie o marzeniu sprzed lat, które być może teraz mogłaby spełnić.
Zbliża się pierwsza rocznica ślubu Mai i Krzysztofa, a do ich domu nieoczekiwanie przyjeżdża Ada, siostra cioteczna Mai. Tak jak kiedyś ona, chce zacząć w Kozienicach nowe życie. Tymczasem młode małżeństwo przeżywa trudne chwile...
Nadchodzą święta Bożego Narodzenia, czas rodzinnych spotkań, pełen wzruszeń, rytuałów i oczekiwań. Czy Gwiazda Betlejemska przyniesie „pokój ludziom dobrej woli”, jak chce tego kolęda?

źródło opisu: www.wydawnictwoskarabeusz.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoskarabeusz.pl

itysiek_reads | 2018-11-13
Przeczytana: 12 listopada 2018

Ewelina Matuszkiewicz urodziła się w Radomiu, ale w sercu jest kozieniczanką. Od lat zbiera historie rodzinne i zapisuje je dla swoich dzieci. Mieszka w Warszawie z rodziną, dzieląc czas między pracę zawodową, dom, ogród, czytanie i pisanie. Czyta nałogowo, szczególnie ceni twórczość Andrei Camilleriego, Alice Munroe i Sue Townsend [opis pochodzi z książki].

Wielu bohaterów i jeszcze więcej problemów. Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, a każdy z nich marzy o lepszym życiu, o spełnieniu marzeń i miłej atmosferze świąt. Jak odnaleźć na to czas w dobie zabiegania, zwłaszcza w ferworze przedświątecznych przygotowań? Czy bohaterom uda się odnaleźć równowagę w swoim życiu i w nadchodzącym roku podjąć słuszne decyzje? Może w czasie Świąt należy w końcu więcej uwagi poświęcić sobie?

Książkę czyta się przyjemnie, chociaż to całkowicie nie mój gust. Początkowo bardzo drażniła mnie mnogość bohaterów, każdy rozdział poświęcony był komuś innemu, przez co naprawdę zamiast przyjemności z...

Anna | 2018-11-06
Przeczytana: 05 listopada 2018

Napisać, że „Noc komety” Eweliny Matuszkiewicz to rewelacyjna książka to za mało. Powieść obyczajowa napisana pięknym ojczystym językiem. Prawdziwa przyjemność czytania. Żeby tak pisać trzeba mieć wybitne pióro. Ewelina Matuszkiewicz zdecydowanie je ma.

„Miał wrażenie, że Gwiazda Betlejemska zamiast pokoju przynosi- niczym kometa- koniec świata.”

Akcja powieści toczy się w ciągu jednego miesiąca. To grudzień. Miesiąc szczególny. Obchodzimy Święta Bożego Narodzenia, które kojarzą się z rodzinnym ciepłem, miłością, dobrocią, wybaczaniem.
Bohaterowie, a jest ich wielu mają swoje problemy, pragnienia, marzenia. Czytając uczestniczymy w ich życiu mając wrażenie, że skądś ich znamy. Od pierwszych stron są nam bliscy. Tak jak ich dylematy. Nie tyle podglądamy bohaterów, ale uczestniczymy w ich życiu.
Książkę czyta się po prostu pięknie. Warto przed lub po posłuchać piosenki „Noc komety” w wykonaniu Budki Suflera.
„Noc komety” Eweliny Matuszkiewicz GORĄCO, GORĄCO, GORĄCO POLECAM!

książek: 2031
LubimyCzytać | 2018-10-15