Noc komety

Patronat LC
Ewelina Matuszkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Skarabeusz literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Skarabeusz
powieść obyczajowa literatura piękna
literatura obyczajowa, romans
powieść obyczajowa literatura piękna

(Recenzja z dnia 23 lipca 2020)

#34 "Noc komety" Ewelina Matuszkiewicz

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10

"Podobno niektórzy nie lubią poniedziałków. Podobno takich osób jest całkiem sporo. Że do roboty, że kierat, że w kółko to samo, że się nie chce. Paweł Oleś uwielbiał poniedziałki. Ileż fantastycznych rzeczy można dokonać już pierwszego dnia nowego tygodnia. Choćby dzisiaj."
W...

Dobra, podobala mi sie bardziej niz cz1. Zastanawialam sie jak to sie stalo, ze Maja wyszla za Krzysztofa? To chyba nie bylo wyjasnone ani w cz1 ani w cz2?
Mila, przyjemna lektura, napisana prostym, przystepnym jezykiem.

Pewnego grudniowego popołudnia Marzena uciekając przed długami, których nie jest w stanie spłacić wyrusza na poszukiwanie męża, który jakiś czas temu wyjechał do Norwegii.
Zostawia swoją drogerię, która niedługo potem jest gotowa do wynajęcia przez nowego najemcę.
Lokalem jest zainteresowana Ewa, młoda Pani weterynarz oraz Agata - żona burmistrza. Każda z nich ma swoje...

1903

Nie czytałam wcześniejszego tomu, ale nie przeszkadzało mi to w lekturze "Nocy komety". Zachęcona jej fabułą sięgnę po inne powieści tej Autorki.
Z przyjemnością przeniosłam się w czasie. Świąteczna atmosfera, mimo problemów bohaterów, udzieliła się i mnie.
Przy tej lekturze nie sposób się nudzić. Akcja jest wielowątkowa, ale nie rozproszona czy niespójna. Bohaterowie...

„Może by się już przygotować do świąt? (…) Podniosła się od stolu. Pójdzie na górę i przygotuje pokoje dla dzieci. Odkurzy, wywietrzy, pościeli. Jeszcze chwila i święta! Najpiękniejszy czas w roku!”

„Noc komety” to już druga książka autorstwa Eweliny Matuszkiewicz, którą miałam okazję przeczytać. Kolejny raz akcja powieści kręci się w niewielkiej miejscowości Kozienice, w...

Ostatnio wzięłam się za kolejną książkę świąteczną, mianowicie "Noc komety" Eweliny Matuszkiewicz. Jest to bardzo ciepła opowieść. Podobno wcześniejsze losy bohaterów możemy poznać w poprzedniej książce autorki. Jednak nie czuć tego czytając tą powieść. Fabuła jest tutaj wielowątkowa. Poznajemy postacie zamieszkujące w Kozienicach i borykających się ze swoimi problemami....

Co dziś czytacie?📖 Kolejna obyczajówka, tym razem ciut mniej tu klimatu świątecznego, ale jednak trochę się go zdarza. To książka przede wszystkim o ludziach i codzienności. Opowieść, która mogłaby się zdarzyć każdemu z nas, życiowa, prawdziwa, autentyczna.Tak jak i część pierwsza jest bardzo życiowa, a bohaterowie nie są pozbawieni swoich ułomności.
Ewelina Matuszkiewicz...

Moi drodzy przychodzę dziś do Was z książką, która jest drugim tomem o Kozienicach. Autorka tak jak w poprzedniej części, czyli „Białym latawcu”, opisuje życie jej mieszkańców. Niestety nie spotkamy w tej części Pani Wisławy, której postać najbardziej utkwiła mi w pamięci. Za to spotkamy takie osoby jak Małgorzata- popadająca w ogromne długi, Agata-pani burmistrzowa z...

"Noc komety" to powieść obyczajowa na wyciszenie. Tak bym ją scharakteryzowała jednym zdaniem. Fobula jest wielowątkowa, opowiada o życiu kilku mieszkańców Kozienice, których losy w jakiś sposób są ze sobą powiązane. Akcja książki dzieje się w grudniu, każdy rozdział to jeden dzień kalendarzowy a w nim znajdziemy kilka krótkich podrozdziałów.
Poczułam się trochę tak jakbym...

"Noc komety" to kontynuacja losów bohaterów, których poznaliśmy już w "Białym latawcu", jednak to w jaki sposób jest prowadzona narracja umożliwia czytanie obu powieści niezależnie.

Ponownie zaglądamy do Kozienic, by przyjrzeć się życiu Mai i jej męża Krzysztofa, u których pomieszkuje Ada - siostra cioteczna Mai, która podobnie do niej chce rozpocząć w tym miasteczku...

Dyskusje

• Chcę mieć
  • 2018
  • Ebook do kupienia
  • Ciekawe ile w 2019?
  • Książki 2019
  • Do zdobycia
  • Pod naszym patronatem

Dodaj cytat z książki Noc komety