Kocha, lubi, szaleje

2018-06-15
2018-06-15
Izabela Wiercińska, Monika Motkowicz
miłość

Narracja prowadzona jest w pierwszej osobie, a historię opowiada Alice, dzięki czemu dogłębnie możemy poznać jej myśli i uczucia. Brak zmiany perspektyw, dla jednych może to być plus, a dla innych minus. Tutaj podchodzę do tego neutralnie, nie przeszkadzało mi to, że tego nie ma. Okładka minimalistyczna, letnia i przyjemna dla oka. Mnie sugeruje ona powieść dla nieco młodszego odbiorcy, natomiast nie sądzę, aby starsza młodzież się zawiodła. Bohaterowie mają 16-18 lat. Treść nienasycona jest wulgaryzmami, co oczywiście jest na plus.
W książce dochodzi do romansu pomiędzy dwójką bohaterów, co w sumie nie jest zaskakujące, ale mam mały zgrzyt. Relacja rozwija się bardzo szybko, ale za połową książki. Brakuje mi podstaw do tego związku. W pierwszej połowie książki postacie się mijają, czasem zamienią parę słów, można się tego spodziewać, ale nie widziałam między nimi chemii, nie czekałam na to, aż do czegoś między nimi dojdzie. Druga część jest znacznie dynamiczniejsza, przez co dwieście pierwszych stron nieco mi się dłużyło. Każda postaci czymś się wyróżnia, ma swój zestaw cech, do których dochodzą nowe, w miarę jak ich poznajemy. Żadna z osób mnie nie denerwowała, co wpływa pozytywnie na całość, ale nie znalazłam w niej swojej bratniej duszy. Ostatnie strony są takie dziwne i zaskakujące, że aż nie wiem co mam o tym myśleć. Można było to przewidzieć, ale ja obrałam inną ścieżkę, więc rozwiązanie akcji było dla mnie zadziwiające. Pojawiła się jedna scena, która wprowadziła zamęt i była niepotrzebna, główna bohaterka straciła w moich oczach, a jej zachowanie nie wiem, co miało na celu.
Podsumowując, „Kocha, lubi szaleje” dało mi to, czego oczekiwałam, nie zawiodłam się. Miło spędziłam czas, ale nie wiem, czy kiedyś jeszcze do niej wrócę. Jak tylko będę miała okazję, to drugą część przeczytam. Jeśli poszukujecie książki, którą będzie się przyjemnie czytało, to jest coś, co mogę Wam polecić. A no i wątek reggae, za każdym razem miałam uśmiech na twarzy, gdy było coś o tym wspomniane, a chłopak z dredami to po prostu cud, miód.
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu https://www.akapit-press.pl/

Czworo młodych ludzi, nastolatków uczących się. Dwie dziewczyny :Alice to zwyczajna szkolna szara mysz, która nie zdała do następnej klasy i Martina szkolna gwiazda, bardzo pewna siebie. Dwóch chłopaków : Daniele wielbiciel reggae i Luca wiecznie wesoły, śmiały chłopak. Alice jako karę musi połowę wakacji poświęcić nauce a resztę wolnego na wyjeździe z rodziną. Nie jest z tego powodu zadowolona ale te wakacje niosą ze sobą niesamowite wydarzenia. Pobyt we Włoszech wcale nie okazuje się taki zły na jaki wyglądał.
Całość oceniam jako dobrą pozycję na wieczór. No może i dwa 😉 nie powaliła mnie ona aż tak bardzo abym mogła powiedzieć coś więcej. Zwykłe wydarzenia, przewidujące sceny , przyjaźń, miłość i lekka lektura dla młodzieży to tylko to co mogę Wam zdradzić a jeśli jesteście ciekawi co takiego bohaterowie robili podczas wakacji zajrzyjcie do tej książki 😍 milego popołudnia 😉🥰

• 2019 (121)
  • Literatura młodzieżowa
  • Samodzielne
  • 52 książki (2019)
  • Młodzieżówki

Dodaj cytat z książki Kocha, lubi, szaleje