Żywioły Karteru. Ziemia

Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos
Aqua

Raz na siedem lat Karterczycy spotykają się w kamiennym kręgu, aby wybrać nowych Strażników – po jednym z każdej frakcji. Od teraz los Dzieci Żywiołów leży w rękach Falena (Powietrze), Ellie (Ziemia), Rin (Woda) i Aleca (Ogień). Ich zadaniem jest zniszczenie wszystkich nerimich – krwiożerczych i zmiennokształtnych bestii. Jednak… to nie nerimi są prawdziwymi wrogami Strażników. Karter trawi inna siła, potężniejsza i mroczna. Gdy po tysiącu lat dusza dioriego Narissana, syna bogini Nilani i Księcia Piekieł Castiella, uwalnia się z Podziemia, Państwo Żywiołów staje się szachownicą w rozgrywce bóstw i demonów.

źródło opisu: https://waspos.pl/index.php/meridiane/

źródło okładki: https://waspos.pl/index.php/meridiane/

WielkaRecka | 2018-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

: Książka ,, Żywioły Karteru. Ziemia” to powieść, która zachwyci wszystkich fanów Pani Maas. Przepiękny świat, w którym to autorka stworzyła wszystko od podstaw. Język, religię, politykę, prawo. Powieść mimo dość częstych nowatorskich nazw i języka czyta się przyjemnie. Bowiem mamy wszystko wyjaśnione w przypisach, a sam styl autorki barwny i plastyczny nie męczy czytelnika, a wręcz zachwyca i intryguje. Perełką tej książki jak dla mnie były stworzone bóstwa i co za tym idzie legendy i mity z nimi związane. Autorka spowodowała, że uwierzyłam jej, że one istnieją naprawdę , a nie, że ona je tylko zapożyczyła dla własnej twórczości. Zakochałam się w tym świecie co tu dużo mówić. Bohaterowie wzbudzają pozytywne emocje i da się ich wszystkich lubić od samego początku. Tajemnice i spiski powolutku wychodzą na jaw i dzięki temu lepiej rozumiemy zachowania co po niektórych postaci. Sama fabuła jest wciągająca, a całość czyta się szybko mimo, że czasem pojawiają się trudne słowa, czy...

Opis fabuły

Co pewien czas w Karterze zostają wybrani Strażnicy. Po jednym do każdego z żywiołów. Teraz to Falen, Elizabeth, Alexander i Katherine mają chronić swój lud przed krwiożerczymi bestiami. Muszą przejść morderczy trening i nauczyć się panować nad swoją nową mocą. Jednakże, bycie Strażnikiem to nie tylko walka. To również ogromna odpowiedzialność, spoczywająca na ich palcach. Nikt nie przewidział jednak, że jeden z Wybranych może zostać przemieniony w nerimiego. Komu można zaufać? Kto okaże się zdrajcą, a kto pozostanie u boku przyjaciół aż do samego końca?

Opinia

Bardzo cieszy mnie fakt że na naszym rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej młodych polskich autorów, którzy eksperymentują z gatunkami i nie boją się podejmować nowych wyzwań. Jednym z nich jest pisarka ukrywająca się pod pseudonimem Meridiane Sage, od której otrzymałam tę powieść.

Tytuł tego tomu może wskazywać na to, że skupimy się na postaci Elizabeth, która włada żywiołem ziemi, a może...

Rebekah | 2018-08-17

Wow. Uniwersum Karteru powala na kolana. Naprawdę. Świat jest niezwykle rozbudowany, niemal jak uniwersum Harry'ego Pottera (jednak Karterem rządzi więcej logicznych zasad) czy Tolkiena (o czym świadczą odrębne języki, historie, mitologie i religie poszczególnych frakcji). Bogowie i demony pociągają zza kurtyny za sznurki. Bohaterowie są barwni, wielowymiarowi, a nawet MAJĄ POCZUCIE HUMORU, które wyjątkowo nie budzi poczucia zażenowania.
Książka wyłamuje się ze schematów i śmiało dorównuje, a nawet bije na głowę amerykańskie bestsellery. :D

she_wolf | 2018-08-27
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Uwielbiam tę książkę. Jest cudownie wydana. Fabuła od samego początku mi się spodobała, to moje klimaty. Z bohaterami również się polubiłam. Autorka poprowadziła kilka wątków, które będą z pewnością kontynuowane w kolejnych tomach, na których premierę już nie mogę się doczekać. Lubię styl autorki, jest lekki, szybko się go czyta, a fantastyka wciąga w swoją otchłań. Karter mnie pochłonął od pierwszych rozdziałów.
Jedyne minusy, jakie mogę znaleźć to wiele błędów, zjadanie końcówek w wyrazach, interpunkcja. Oraz, co rzuciło mi się w oczy dopiero po jakimś czasie, mieszanie czasu w nagłówku, kiedy było napisane, że jest np 13 września, a akcja działa się jeszcze w sierpniu. Dlatego jedna gwiazdka w dół.
Nie mogę się już doczekać, żeby móc odpowiedzieć na pytanie "Co się dzieje z Falenem?!"

Klaudia Zofia | 2018-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

Opinia pochodzi z bloga http://czytaniejestmagiczne.blogspot.com/

Żywioły Karteru to debiut literacki polskiej autorki, która początkowo publikowała swą powieść na Wattpadzie. Na całe szczęście nie jest to pozycja pokroju nieumiejętnie pisanych powieści jakie często można znaleźć na tym portalu.

Ogromnym atutem książki są jej bohaterowie. Mamy tutaj do czynienia ze sporą liczbą głównych postaci, a mimo to, ani jedna mnie nie irytowała. Każdy z nich jest całkowicie inny, ale każdy ma swój urok. Różni ich nie tylko pochodzenie, ale też usposobienie i poglądy. Falen najbardziej skradł moje serce, dzięki swojej sarkastyczności. Jednak przy całej tej nonszalancji nadal pozostał wspaniałym przyjacielem, martwiącym się losem swoich kompanów. Co prawda swoją troskę okazuje w dość specyficzny sposób, ale właśnie dzięki temu jeszcze bardziej go polubiłam. Alec jest prostym, momentami nieśmiałym chłopakiem, który uwielbia dogryzać swojemu wyżej wspomnianemu koledze. Ich utarczki słowne...

AryaStark | 2018-08-20

Historia wbija w fotel. Jestem fanką wszelkiej maści fantastyki, po lekturze Tolkiena, George'a R. R. Martina, Marka Lawrenca i Sapkowskiego. Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się znaleźć tak dobrze i szczegółowo wykreowanego swiata u debiutantki. Podeszłam do tej powieści bez większych oczekiwań i ku mojemu zdziwieniu, wyszłam zachwycona. Każda frakcja ma własną mitologię, kulturę. Akcja płynie jak rwąca rzeka, więc czytelnik nie może się nudzić. Bohaterowie? Bardzo dobrze wykreowani, wielowymiarowi, ale zdecydowanie najlepsza jest kreacja Falena Rossmary'ego. W powieści Meridiane Sage dostajemy masę scen przyprawiających o kołatanie serca i gęsią skórką, ale też takich... budzących szczery i niekontrolowany śmiech. Czekam na dalsze części!

Lidia | 2018-07-30
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 29 lipca 2018

Czterech strażników, mających moc czterech żywiołów i nerimi krwiopijcze wampiry.
Odwieczna walka pomiędzy dobrem i złem, między uprzedzeniami a podejściem bardziej liberalnym.
Między miłością a nienawiścią.
Pomiędzy władzą a ludem.

Autorka pisze w sposób ciekawy i przystępny, choć momentami opisy walk były jakby za bardzo aż nierealne. Wielki problem stanowili dla mnie bohaterowie, ponieważ więcej uwagi autorka poświęciła Falenowi i Katherine. Ich postacie były ciekawe i wyraziste. Natomiast Elizabeth i Aleksander byli potraktowani "po macoszemu" są to postacie mdłe i bez wyrazu.

Całościowo choć nie jestem zwolennikiem fantastyki z przyjemnością sięgnę po tom 2 by dowiedzieć się o dalszych losach czwórki bohaterów.

HoneyMi | 2018-09-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka niezwykła, pod względem kreacji świata i bohaterów nawet fenomenalna. Mimo opisu, który wskazywałby raczej na powieść dla umiarkowanie wymagającego czytelnika, sądzę, że podobałaby się nawet największym znawcom tego typu literatury. Świat szczegółowy, logiczny, niezwykły niczym u mistrza Tolkiena. Bohaterowie? Ludzcy, wielowymiarowi, złożeni. Tematy? Nie zawsze łatwe, często mroczne, trudne i bolesne.
Polecam wszystkim. Myślę, że jest to książka, która depcze po piętach największych światowych bestsellerów.

american_books | 2018-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

Co siedem lat mieszkańcy Państwa Czterech Żywiołów – Karteru zbierają się, aby spośród zgromadzonych wybrać nowych Strażników Czterech Żywiołów – ziemi, powietrza, ognia oraz wody. Zostanie Strażnikiem jest ogromnym wyróżnieniem. Jednak to wyróżnienie niesie ze sobą ciężar, który na swoich barkach dźwiga wybrany, a także jego rodzina, żyjąca w obawie o swoje dziecko, które każdego dnia ma narażać swoje życie w obronie kraju.

Dzieci Żywiołów mają za zadane ochronę Karteru przed nieśmiertelnymi wampirami, które napadają na Karter. Grabią, sieją strach, mordują oraz przemieniają niewinnych ludzi w sobie podobnych. Zadaniem Strażników jest obrona swojej ojczyzny przed potworami i wygnanie ich za bramę, która oddziela Karter od Inserii – terytorium wampirów.

Falen, Elizabeth, Katherine oraz Alexander. Czwórka odmiennych osobowości. Każda pochodząca z innej części Karteru. Do tej pory wiedli różne życia. Żyli w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Nie widzieli w sobie nic nadzwyczajnego....

WeronikaWera | 2018-09-09

Wow, wow, wow mamy tu perełkę literacką :D
Tak dobrze zbudowanego świata i bohaterów nie widziałam już od kilku lat. Otwierając ksiażkę, czujesz Karter całym sobą.
Ominąć tę powieść, to wielka strata.