Rok pełen marzeń

literatura młodzieżowa
Lookstar
2021-05-11
2021-05-11
siatkówka hatetolove marzenia liceum sport powieść tatuaże muzyka sztuka gazetkaszkolna miłość zakochanie lew claudiapendel humor

Hejka. 😉

Braliście kiedyś czynny udział w życiu szkoły, będąc na przykład w samorządzie uczniowskim?
„W taki chwilach jak te najbardziej ceniłem to, że miałem wokół siebie przyjaciół, którzy byli mi bliscy. Mogę być przy nich sobą, powiedzieć, co mnie gryzie. Nieważne, że zdawało mi się, jakby cały świat odwrócił się do mnie plecami. Oni byli ze mną”.

Drogi czytelniku.
Dziś zabiorę cię do świata pierwszych miłości, pranków, sukcesów, ale i porażek. A to wszystko zamknięte w murach liceum Raymonda Lwa. Cofniemy się do nastoletnich czasów, wchodzisz w to? 🤗

Do sięgnięcia po powieść „Rok pełen marzeń” zachęciła mnie sama autorka, która tak pięknie opowiadała o niej na @targi_vivelo, że koniecznie musiałam ją przeczytać. 🥰

Myślę, że nastoletnia ja bez problemu odnalazłaby się w świecie, w którym rodzi się pierwsza miłość i przyjaźnie, ludzie przyklejają łatki, oceniając po wyglądzie, a na swoje barki przyjmujemy wzloty i upadki. To także czas, w którym każdy pragnie być sobą, pokazać się z jak najlepszej strony czasem nawet poprzez bunt oraz przede wszystkim odnaleźć swoje miejsce, kierunek, w którym chce się podążać dalej oraz spełniać marzenia.

Nie mniej jednak dla mnie ta historia do 230 strony była dłużąca i lekko nudna. Dopiero później miałam wrażenie, że nabrała tępa i jak już się w nią wczułam, tak nie mogłam się oderwać. Chociaż zachowanie niektórych osób mocno mnie drażniło, to jednak @claudia_pendel opisała wszystko tak realnie, że każdy myślami z pewnością powróci do swoich licealnych czasów i powie „tak właśnie było” lub „miałabym takie same odczucia”.

Wydaje mi się, że dużo młodszy czytelnik odnajdzie się w tej powieści. Być możne zdarzy się nawet tak, że niektóre fragmenty zasugerują, co warto byłoby zrobić w danej sytuacji. Najważniejsze to być po prostu sobą, nie bać się opinii innych i zawsze mieć nadzieję, na lepsze jutro, bo nie ma sytuacji bez wyjścia. Zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie. Czasem dobre, a czasem niekoniecznie. I co najważniejsze warto walczyć o swoje marzenia do końca!

Reasumując bardzo dobra książka, którą polecam młodszym czytelnikom niż ja (chociaż stara nie jestem 🤣).

Hejka. 😉

Drogi...

,,Rok pełen marzeń” jest debiutancką powieścią polskiej autorki - Claudii Pendel. Historia ta opowiada o czwórce przyjaciół – Olivii, Cassie, Roksanne i Robercie, którzy uczęszczają do Liceum Raymonda Lwa. Mają swoje plany i marzenia, a także rozterki, problemy typowe dla nastolatków. Tyle wystarczy wiedzieć przed przeczytaniem, a teraz czas zachęcić Was do zapoznania się z must read tego roku dla mnie.

,,Nie muszę być miła, jeśli ktoś przekracza granice. Nie muszę się godzić na nic, czego w danej chwili nie chcę. To ja decyduję o tym, jak chcę być traktowana i na ile ktoś może sobie pozwolić. Jeśli ktoś tego nie szanuje, to nie chcę mieć z nim nic do czynienia”

Książka zachwyca samym wydaniem. Piękna oprawa graficzna, skrzydełka, a nawet zapowiedź kolejnej powieści. W dodatku w środku wiele ślicznych rysunków, a nawet szkolne gazetki. I uwaga: To jest self publishing, czyli autorka sama wydała książkę, zadbała o te niesamowicie piękne wydanie, którym na stories ciągle się zachwycałam. A są nawet zakładki  z bohaterami w sklepie na www.lookstar.pl. Lecz czy treść tak samo, jak wydanie jest warta uwagi?

Czytając, czułam się jakby ktoś napisał tę historię specjalnie, tylko dla mnie. Bije od niej niesamowite ciepło. A całość na tle innych młodzieżówek, jakie czytałam wypada bardzo realnie i pod względem bohaterów, jak i akcji dziejącej się. Fabuła jest prosta. Strona po stronie poznajemy życie bohaterów i ich emocjonujące historie. Cztery perspektywy zwykle mi przeszkadzały i to w czasie przeszłym, ale tym razem cieszę się, że autorka na nie się zdecydowała. Nie czułam po raz pierwszy złości, gdy perspektywa postaci się zmieniła, bo kolejna była równie ciekawa. Szkoła została bardzo dobrze przedstawiona, wiele akcji dzieje się w tej instytucji, co jest ogromnym plusem. Miejsce akcji nie jest ustalone, ale mnie to nie przeszkadzało, bo podobna historia mogłaby się wydarzyć w każdej szkole.

Niezwykle polubiłam i zżyłam się z bohaterami, a jest to jednotomówka, która zdecydowanie powinna być dłuższa. Nawet Ci drugoplanowi zostali świetnie wykreowani. Najbardziej polubiłam się z Olivią, Roksanne, Cassie, Kevinem i Tylerem. Roberta było trochę mało, ale z tego co pamiętam autorka, gdzieś mówiła, że jego perspektywę napisała na sam koniec, dlatego tak wyszło. A Matt Hunter (kogoś z literatury mi przypominał, ale nie mogę sobie przypomnieć) arogancki i bezczelny. Zdecydowanie go nie polubiłam, ale potrafił czasem mnie rozbawić. Każdy z głównych jak i drugoplanowych bohaterów został przedstawiony realnie, nawet za bardzo. Problemy, rozterki i zachowania - to wszystko potrafiłam zrozumieć. Czułam się jakbym każdego z nich znała, a niektórzy byli mi szczególnie mi bliscy. Dostałam to, co zawsze chciałam w młodzieżówkach - bohaterów, z którymi mogłabym się utożsamiać, których codzienne problemy były podobne do moich własnych jako piętnastolatki, którzy byliby autentyczni. Tu to dostałam i czuję się usatysfakcjonowana.

Reasumując ,,Rok pełen marzeń" to debiut, po którym nie czuć debiutu. Niesamowita, pełna emocji historia nastolatków z własnymi marzeniami i przeciwnościami losu. Powieść, która opowiada o pierwszych miłościach, rozstaniach, spełnianiu marzeniach tych mniejszych jak i większych, przekraczaniu granic, a przede wszystkim dorastaniu, które jest drogą pełną różnych, zawiłych zakrętów. Zdecydowanie jest to najlepsza młodzieżówka, jaką czytałam. Tego potrzebowałam i to otrzymałam. Będzie idealna dla młodzieży, jak i starszych! Rozbawi was, będziecie się uśmiechać, płakać i przeżywać wszystko razem z bohaterami, którzy przez te 523 strony staną się wam bliscy. Claudia Pendel stworzyła świetną młodzieżową powieść, od której się nie oderwiecie! Musicie to przeczytać! Polecam!

Ps. Jedyny skutek uboczny to chęć zrobienia tatuażu ze słonecznikiem i słuchanie playlisty. Seriusly, uzależniłam się od niej. Wystarczyło włączyć jedną piosenkę😂

✨"Jeśli się poddasz, odbierasz sobie szansę na zwycięstwo."

✨Czwórka nastolatków - czwórka marzycieli. Plastycznie uzdolniona Olivia, optymistycznie nastawiona do życia siatkarka Cassie, piękna i mądra Roksanne oraz ambitny Robert. Wszyscy oni uczęszczają do liceum Raymonda Lwa. Wszyscy o czymś marzą, ale i również muszą zmierzyć się z szeregiem mniejszych i większych problemów. Czy uda znaleźć im się znaleźć w sobie odwagę i siłę lwa z okładki gazetki szkolnej, nad którą tak sumiennie pracują?

✨ Choć zwykle łapię za fantastykę, nie mogłam nie sięgnąć po "Rok Pełen Marzeń" Claudii Pendel i, jeju, bawiłam się świetnie. Spodobał mi się zarówno sam styl pisania autorki, jak i fabuła. Czytając o bohaterach, z naprawdę realnie nakreślonymi osobowościami, czułam, jakbym oddychała wspomnieniami. Odezwał się we mnie również sentyment, bo w końcu akcja RPM dzieje się w liceum. 😂❤️ A i również, podczas sceny z surową nauczycielką, odczułam poddenerwowanie razem z naszymi bohaterami. 😂

Jeśli chodzi o samych bohaterów, najbardziej zżyłam się z Cassie. Może dlatego, że przypomina mi mnie samą. 😂 Losami pozostałej trójki również byłam bardzo zaciekawiona! Chciałam się dowiedzieć jak potoczą się sprawy sercowe oraz sytuacja w domu Olivii, jak wygląda naprawdę pewna sytuacja u Roksanne i jak dalej się rozwinie oraz czy Robert poradzi sobie z przeciwnościami losu w szkolnym samorządzie.
Lubię również czytać książki w narracji pierwszoosobiwej. Mam wtedy wrażenie, że opowiadający nam historię bohater jest poniekąd naszym przyjacielem i mówi to wszystko nam samym oraz, że możemy poznać historię trochę "głębiej", bo w końcu to tak, jakbyśmy siedzieli komuś w głowie. 😂 W RPM mamy co kilka stron zmianę perspektyw, które umożliwiają nam śledzenie wielu wątków, często płynnie przeplatajacych się ze sobą.

Podsumowując, Rok Pełen Marzeń jest naprawdę super młodzieżówką, poruszającą wiele ważnych tematów. Została świetnie napisana oraz pięknie wydana. Książka przypadła mi do serduszka i serdecznie ją polecam. ❤️

✨"Jeśli się poddasz, odbierasz sobie szansę na zwycięstwo."

Jaka książka otuliła Wasze serce swoim ciepłem i nie pozwala o sobie zapomnieć? U mnie jest to zdecydowanie „Rok pełen marzeń”, z którego recenzją dziś do Was przychodzę. Zapraszam! 🥰

Tytuł: „Rok pełen marzeń”
Autor: @claudia_pendel
Do kupienia na: Lookstar.pl

„Rok pełen marzeń” Claudii Pendel to wspaniała historia, która zaskarbia sobie serce czytelnika od pierwszych stron i nie pozwala się odłożyć ani na chwilę. Jest zdecydowanie aktualna, porusza problemy współczesnych nastolatków takie jak: rygorystyczni rodzice, strach przed byciem sobą, złamane serca, czy, z pozoru normalne, ale jednak toksyczne relacje.

W tej historii możemy dostrzec wiele przesłań, autorka umiejętnie wplotła rady dla nastolatków, które z pewnością dają wiele do myślenia. Jest to bardzo wartościowa pozycja, przy której świetnie spędzi się czas. Idealna na odprężenie, ale emocji nie brakuje! Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

„Rok pełen marzeń” przedstawia historię czwórki przyjaciół, którzy uczęszczają razem do szkoły średniej. W ich życiu nie brakuje marzeń, o których spełnienie będą walczyć, ale też problemów, z którymi będą się mierzyć. Jak sobie poradzą?

Olivia to ułożona dziewczyna uwielbiająca sztukę, ale przez zamiłowanie do cięższej muzyki może popaść w nie lada kłopoty. Na drodze dziewczyny stają osoby, które podzielają jej pasję, ale ona wie, że ojciec nie pochwali tego towarzystwa. Ani tego, że jest podobna do nowych kolegów bardziej, niż on jest sobie w stanie wyobrazić.

Przy tej postaci autorka poruszyła bardzo ważne wątki jakimi są rygorystyczni rodzice i bycie sobą. Olivia nie planuje zrywać kontaktu z nowymi znajomymi, ale stara się, by tata nie odkrył prawdy. Tylko czy dziewczynie długo uda się ją ukrywać? Czy Olivii uda się zawalczyć o siebie? Czy ojciec zaakceptuje ją taką, jaka jest?

Cassie to zwariowana, pozytywna dziewczyna kochająca grę w siatkówkę. Z tego też powodu należy do szkolnej drużyny i występuje w reprezentacji na zawodach. Jest na zabój zakochana w kapitanie męskiej reprezentacji siatkarskiej, który na razie jej nie zauważa. Ale czy to się zmieni? Czy Cassie w końcu zdobędzie się na odwagę i wyzna Dylanowi swoje uczucia? I czy warto zabiegać o jego względy?

Cassie uświadamia sobie i nam, że czasem nie warto angażować się w niektóre relacje. Nie warto też zmieniać się dla kogoś. Jeśli nie akceptuje cię takim, jaki jesteś, nie jest wart twojej przyjaźni.

Roksanne to atrakcyjna redaktorka gazetki szkolnej, która szuka prawdziwej miłości. Nie chce być oceniana ze względu na wygląd, a charakter. Czy uda się jej nawiązać szczerą relację, w której nie będzie chodziło tylko o urodę?

Niestety obecnie zbyt często przykładamy wagę do wyglądu, a to przecież wcale nie definiuje osoby. Historia Roksanne daje nadzieję na znalezienie szczęścia w dzisiejszym świecie.

Robert to ambitny chłopak, który zamierza po raz kolejny wygrać wybory na przewodniczącego szkoły. Będzie musiał zmierzyć się z poważnymi konkurentami, włożyć mnóstwo pracy i wysiłku, by osiągnąć sukces. Czy to się opłaci?

Ta postać pokazuje, że warto dążyć do celu uczciwie i się nie poddawać. A cała historia ukazuje piękno prawdziwej przyjaźni i wsparcie, które możemy otrzymać od bliskich osób.

Książka została napisana w lekkim, młodzieżowym stylu, co pozwala płynąć przez historię tak szybko, że nie zauważamy nawet, gdy zbliżamy się do końca i czujemy, że mamy do czynienia z powieścią o nastolatkach. A w dodatku język jest zdecydowanie adekwatny, nie ma nierealistycznych dialogów. Kreacja bohaterów też bardzo dobra, są wyraziści i przede wszystkim różni.

Oprawa graficzna książki to po prostu mistrzostwo świata! Sama okładka, pojawiające się na początku każdego rozdziału, a czasem też w środku, ilustracje były genialne i idealnie oddawały klimat książki. Tak samo pomysł umieszczenia kilku gazetek szkolnych był oryginalny, dodało to kolejnego plusika z mojej strony. (Pomysł z pozdrowieniami świetny 😂).

I opisy. Opisy siatkarskich rozdziałów Cassie – moje ulubione momenty. Jestem wielką fanką siatkówki, uwielbiam ten motyw w książkach i nie mogłabym go nie chwalić, gdy został przedstawiony w tak bardzo profesjonalny sposób. Oczami wyobraźni łatwo było zobaczyć boisko i rozgrywane akcje, a podczas zawodów emocje naprawdę były ogromne 🔥 Kibicowałam Cassie tak bardzo, jak naszej reprezentacji 😂💜

Zakończenie mnie naprawdę wzruszyło, pojawiły się łezki i ciarki. To przez świadomość, że muszę skończyć tak dobrą książkę oraz przez świetne nawiązanie i wykorzystanie pewnego motywu, który przewijał się od początku powieści. 🌻 Ten piękny cytat należy do moich ulubionych 💜

Naprawdę żal było mi odkładać tę historię, zżyłam się z bohaterami i trzymałam kciuki, by spełniły się ich marzenia. Choć, z drugiej strony, gdy dotarłam do końca, nie chciałam czytać ostatnich słów. Naprawdę wiele bym dała za „just one more chapter” 🥺
Zachęcam do samodzielnego zapoznania się z tą przecudowną historią, do której ja wracać będę nie raz.

Warto wspomnieć, że autorka nagrała fajny, krótki zwiastun powieści, odsyłam Was więc do niego: https://youtu.be/efI1SWAvA0w

Tytuł: „Rok pełen marzeń”
Autor: @claudia_pendel
Do kupienia na: Lookstar.pl

ROK PEŁEN MARZEŃ od @claudia_pendel czyli wielkie zaskoczenie!

Książka opowiada historię paczki przyjaciół Oliwii Cassie, Roksanne i Roberta, których poczynania możemy obserwować na kartach tej powieści.

Bardzo obawiałem się, że książka może mi się nie spodobać, bo zazwyczaj nie czytam książek Polskich autorów (z kilkoma wyjątkami) bo mają w sobie coś specyficznego co mnie od nich odstrasza. Jednak już pierwszego dnia, gdy zacząłem czytać książkę, wiedziałem, że byłem w błędzie.

Bohaterowie są przecudni zakochałem się w nich od pierwszych stron choć mają wiele wad i nie są idealni, co bardzo mi się podoba. Niestety jeden główny bohater nie jest typem człowieka, którego jestem w stanie polubić, więc przykro mi, ale Roberta strawić nie mogę, na szczęście rozdziały z jego perspektywy są dosyć rzadko. Cała reszta jest przekochana i przesłodka, ale nie jest przesłodzona!

Raz będziemy się śmiać, raz stresować, czuć wściekłość lub zażenowanie decyzjami bohaterów, ale jednak są oni ludzcy! Nie ma tu bohaterów "Czarno-białych" Dobrych-złych, mamy całe spektrum szarości i to my możemy stwierdzić, czy dla nas ktoś jest taki czy taki, nie jest to narzucane, bardzo mi się to podoba!

Oczywiście nie jest to książka niesamowita, ale ja nie tego oczekuję od młodzieżówki, oczekiwałem przyjemnej, szybkiej, ale nie banalnej historii. I właśnie to dostałem!

Styl autorki jest niesamowicie przyjemny w odbiorze, szybki do czytania, potrafi wciągnąć nas w historię jak bagno! Do gustu zwlasza przypadły mi rozdziały z perspektywy Cassie, jej zawody sportowe i podboje miłosne (swoją drogą podziwiam autorkę za research o siatkówce),oraz perspektywa Roksanne.

Mam nadzieję, że sięgnięcie po tę książkę bo jest idealna na lato! 4,5/5

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji po nią sięgnąć to na stronie Lookstar.pl jest możliwość kupienia jej z autografem autorki

ROK PEŁEN MARZEŃ od @claudia_pendel czyli wielkie zaskoczenie!

Opis nie powala, ale zaufajcie mi naprawdę wartościowa książka. 😅 Mimo, że dopiero od 100 strony wkręciłam się w życia bohaterów, to było warto poczekać. 😍 Akcja tak przyspieszyła, że 5h przeleciało jak jedno mrugnięcie, a moje nogi stały się czerwone niczym pomidory. Cóż, żałowałam odłożenia książki, żeby pójść po krem z filtrem. 😂 Najbardziej polubiłam wątek Cassie i jej kibicowałam z całego serca! ❤ Wątek Oliwii był również interesujący, chociaż jej ojciec na początku grał mi na nerwach. 🙈 Rozdziały z perspektywy Roksany i Roberta były ciekawe, ale nie na tyle bym śledziła ich losy z zapartym tchem. 🤷🏼‍♀️ Chociaż poczułam szybko dużą nienawiść do konkurenta Roberta w wyborach na przewodniczącego, Matta Huntera. Uważam, że więcej osób powinno się zainteresować tą książką! Sama poczułam się pozytywnie zaskoczona treścią. 😍 Powieść jest bardzo wciągająca, tylko nie zapomnijcie o kremie z filtrem! 😉

Książka, przy czytaniu której, aż czułam ciepło na sercu. Piękna i godna polecenia lektura.

Książka opowiada o przyjaciołach uczęszczających do Liceum Raymonda Lwa.
Akcja toczy się w ciągu jednego roku szkolnego, ważnego dla nich wszystkich, gdyż wiele się w nim dzieje - sprawy sercowe, wydarzenia szkolne oraz zawody sportowe...

Fabuła jest świetna💙
Wiele się dzieje, a wydarzenia te niesamowicie wciągają czytelnika - 💙NIE DA SIĘ OD TEJ KSIĄŻKI ODERWAĆ💙- naprawdę, podczas czytania ciągle czuje się niedosyt i chce się poznać dalsze losy bohaterów!
Narracja również przypadła mi do gustu - historia jest opowiedziana z punktu widzenia 4 głównych bohaterów. Bardzo często - nawet w trakcie rozdziału następuje zmiana bohatera, z którego perspektywy historia jest opowiadana, co wprowadza swego rodzaju lekkość podczas czytania🙂

Kreacja bohaterów również jest wspaniała! Od pierwszych stron każda postać jest rozpoznawalna i pamiętna. Każdy bohater ma swoje indywidualne cechy i własne zainteresowania.
Wątki miłosne, są bardzo przyjemnie poprowadzone😊
Z biegiem stron utworu czułam, że się przywiązuje do tych bohaterów💙

Nie ukrywam, że do przeczytania tej książki najbardziej skłoniło mnie to, że jednym z jej głównych wątków jest siatkówka, którą kocham!
Dlatego też zwracałam na nią największą uwagę💙
Muszę przyznać, że bardzo dobrze są odwzorowane wszystkie aspekty siatkówki - treningi, mecze, narady podczas gry oraz atmosfera towarzysząca zawodnikom przed meczami jak i w trakcie. Czegoś takiego oczekiwałam sięgając po tę książkę i bardzo to doceniam❣

Dodatkowo książka jest prześlicznie wydana! Okładka jest w pięknych kolorach, w środku jest ogrom pięknych rysunków oraz niesamowicie pomysłowe wstawki w postaci gazetki szkolnej 😊

Polecam❣
Ocena: 9/10

Instagram: @sailing_among_books

Książka opowiada o przyjaciołach uczęszczających do Liceum Raymonda Lwa.

Fabuła jest świetna💙

Lubicie kochani swoje nastoletnie lata? Obecne,a może już przeszłe ?
Mi dane było przenieść się w przeszłość i spędzić czas z
"Rok pełen marzeń"
I powiem Wam że było to bardzo wzruszające.

A wydanie?Wszystko dopracowane w najmniejszym szczególe.Przez godzinę siedziałam i dotykałam okładki,na której znajdują się wypukłe litery.Książkę czyta się szybko,rozdziały podzielone są na perspektywę danych bohaterów.
Wróciły do mnie wszystkie wspomnienia tego czasu,towarzysząc historii innych młodych ludzi.

Czwórka nastolatków z wielkimi marzeniami.
Plastycznie uzdolniona Olivia,piękna i mądra Roksanne,wieczna optymistka siatkarka Cassie,oraz niezastąpiony ambitny Robert.

Nasza zwariowana paczka uczęszcza do liceum Raymonda Lwa.Oprócz idealnego życia,do którego tak dzielnie brną.
Muszę zmierzyć się z problemami,które wszyscy dobrze znany.Tymi większymi jak i tymi mniejszymi.
Muszą znaleźć w sobie odwagę,żeby walczyć o swoje "ja" i wiedzieć czego pragną,ale tak naprawdę!

Każda podjęta decyzja niesie ze sobą konsekwencje na przyszłość,którą nie jest łatwo później zmienić,a niektóre decyzje są nieodwracalne.

To na co chciałabym zwrócić uwagę,to RODZICE młodych bohaterów.Nie jest łatwo wychowywać dzieci, nastolatków.Wiem o tym bardzo dobrze.Wiem również,że swoim zachowaniem potrafią,potrafimy narobić młodym niezłego bagna w życiu,być mocno niesprawiedliwi, konserwatywni,a przy tym obojetni,lekkomyślni i nieodpowiedzialni.Tam gdzie powinniśmy nie reagujemy,a tam gdzie nie powinniśmy wchodzimy z butami.Tak nie może być.

Znajdziecie tutaj także kwestie narodzenia się w przeciwnej płci , chorobę,ciężką przeszłość rodziców,która odbija się na dzieciach, szantaż,bezmyślne spowodowanie wypadku i ten cholerny brak rozmowy,odpuszczanie, niedopowiedzenia,które znowu rzutują na całym życiu.
Polecam z całego serca.

Lubicie kochani swoje nastoletnie lata? Obecne,a może już przeszłe ?
Mi dane było przenieść się w przeszłość i spędzić czas z
"Rok pełen marzeń"
I powiem Wam że było to bardzo wzruszające.

" - nie pozwolę ci upaść.
- gorzej, jeśli przewrócimy się razem"

[ współpraca reklamowa ]

Liceum Raymonda Lwa, w tym czwórka uczniów których łączy cudowna przyjaźń którą możemy poznać:
Olivie, artystke i wielką fankę ciężkiej muzyki.
Cassie, siatkarke z pewnym miłosnym problemem.
Roberta, chłopaka który ponownie chce zostać przewodniczącym szkoły i Roksanne, redaktorke gazetki szkolnej

Z początku strasznie trudno było mi się wciągnąć, dopiero w połowie udało mi się wkręcić w książke.
Bardzo podobały mi się perspektywy bohaterów, a nie tylko jednego.
Styl autorki jest lekki i przyjemny, bardzo pasuje do całej książki
Rok pełen marzeń pokazuje nam problemy nastolatków których nie ważne jak błahych nie należy ich ignorować
Bardzo polubiłam Roksanne ( JEST RUDA SLAY! ),jednak historia Olivii i Tylera najbardziej mnie wciągneła

Kocham oprawe graficzną całej książki - rysunki olivii, mini rysunki przy każdym rozdziale i jeszcze gazetki szkole
Rok pełen marzeń jest książką idealną na lato!

Rok pełen marzeń możecie już teraz kupić na stronie Lookstar.pl oraz Allegro ( nawet z podpisem autorki!! )

" - nie pozwolę ci upaść.
- gorzej, jeśli przewrócimy się razem"

[ współpraca reklamowa ]

Olivie, artystke i wielką fankę ciężkiej muzyki.
Cassie, siatkarke z pewnym miłosnym problemem.

• Nie posiadam
  • Jeden tom