Śladami Emmy

Okładka książki Śladami Emmy Wendy Walker
Okładka książki Śladami Emmy
Wendy Walker Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Thriller psychologiczny kryminał, sensacja, thriller
Thriller psychologiczny
Emma In The Night
Czarna Owca
2018-08-02
2018-08-02
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
Anna Krochmal Robert Kędzierski

Książka mało przyjemna w odbiorze. Tak jak już wiele czytelników zauważyło za dużo w niej opisów, a styl jest strasznie nużący. Myślałam, że wystarczy przebrnąć przez początek i akcja jakoś ruszy, ale po dobrnięciu do 90 strony najzwyczajniej się poddałam. Miałam w planach tylko doczytanie zakończenia, lecz po przekartkowaniu nawet już na to brakło mi motywacji. Szkoda, bo pomysł na fabułę wydawał się niezły...

Spodziewałem się czegoś lepszego choć na plus zakończenie. I szkoda , że ostatecznie okazało się , że Emma nie żyję. Choć w zasadzie jest to oczywiste od samego początku

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trzy lata temu zaginęły siostry: Cass i Emma. Teraz jedna z nich wraca do domu. Opowiada całą historię o tym jak z siostrą były przetrzymywane na wyspie, odcięte od świata. Abby- psychiatra, która rozmawia z Cass w końcu zaczyna wątpić w jej opowieść. Łącząc fakty dochodzi do wniosku, że coś w tej rodzinie jest nie tak...
Zaczynając od matki z osobowością narcystyczną, przekonanej o własnej wyjątkowości. Przez co relacje w rodzinie były wręcz toksyczne i rujnujące psychikę dziewczyn.

Pierwszy raz spotkałam się w książce z takimi zaburzeniami, jakie miała matka głównych bohaterek. Ten wątek bardzo mnie zaciekawił. Nawet się nie spodziewałam jaką krzywdę potrafi wyrządzić taka narcystyczna matka, która chce być tylko chwalona i utwierdzona w przekonaniu, że jest idealna. A kiedy jej pewność siebie zostanie wystawiona na próbę, może skończyć się to różnie.

Przytłoczyły mnie w tej książce opisy, zdecydowanie za dużo ich było. Ogólnie konstrukcja całej książki nie bardzo mi odpowiadała, brakowało mi np. dialogów. A główna bohaterka trochę mnie irytowała.
Pomysł na tę opowieść był dobry, jednak trochę gorzej z wykonaniem.
"Śladami Emmy" to książka w której kłamstwo goni kłamstwo. Autorka poddała analizie psychikę matki, patrzącej tylko na czubek własnego nosa, zaniedbującej swoje dzieci. Bardzo zaintrygował mnie opis i po dość interesującym wstępie liczyłam na kawał dobrej lektury. Czuję się trochę zawiedziona, jednak nie uważam, żeby ta książka była bardzo zła.

Zaczynając od matki z osobowością narcystyczną,...

Pewnej nocy znikają dwie siostry. Po trzech latach wraca jedna z nich. Opowiada co się z nimi działo przez ten czas, oraz zdradza gdzie przebywa jej siostra. Jednak psychiatrze coś się nie zgadza w tej historii… Jak zakończy się ta historia? Czy odnajdą zaginioną dziewczynę?

Nienawidzę gdy w książce jest więcej opisów niż dialogów. Po co tak skrupulatnie skupiać się na opisach… widziałam kilka recenzji w których nie tylko mi to przeszkadzało. Myślę, że gdyby autorka bardziej skupiła się na dialogach to i oceny byłyby wyższe.

Pomysł na książkę może i był fajny ale finalnie mi ona nie podeszła. Strasznie się przy niej nudziłam, gdyby nie ciekawość jak zakończy się ta historia to rzuciłabym w połowie. Osobiście ją dawkowałam, na raz nie dałabym rady jej przeczytać.

Wiadomo, nie była straszna ale w tym gatunku czytam o wiele lepsze książki. Zakończenie może i zaskakujące ale nie podratowało całości.

Czy żałuje? Nie. Nie czytałam nic tej autorki, bardzo chciałam spróbować, tym bardziej, że zaintrygował mnie opis. Dobrze, że ktoś wymyślił booktoury, dzięki Aga za możliwość przeczytania i wyrobienia sobie własnego zdania :)

Trzy lata temu zniknęły siostry Tanner, Cass i Emma. Po dziewczynach nie zostaje żaden ślad.

Trzy lata później Cass ponownie staje przed rodzinnym domem. Agentom FBI i psychiatrze Abby Winter, która z nimi współpracuje, opowiada co się z nią działo przez lata nieobecności i błaga, aby szukać jej siostry.

Tylko dr Winter zauważa, że w tej rodzinie coś nie gra, że relacje w niej panujące nie są normalne.

"Śladami Emmy" to ciekawy thriller, gdzie nic nie jest jasne. Autorka wodzi czytelnika za nos. Co chwila odkrywamy kolejne patologiczne relacje i zachowania w rodzinie Cass i Emmy.

Wendy Walker bardzo dokładnie opisuje sposób myślenia i działania osobowości narcystycznej. Jaki ona ma destrukcyjny wpływ na rodzinę i dzieci się w niej wychowujące.

Zakończenie jest zaskakujące, mimo że pewnych rozwiązań się spodziewałam, to inne całkiem mnie zaskoczyły.

Tylko dr Winter zauważa, że w tej rodzinie coś nie gra, że relacje w...

Dwie siostry znikają w podejrzanych okolicznościach na plaży. Po jakimś czasie młodsza z nich powraca do domu i próbuje nakierować śledczych na miejsce, gdzie może przebywać jej siostra, opowiada o uwięzieniu i pewnej parze. Z początku jej historia jest wstrząsająca, ale po dokładnej analizie również niespójna. Wraz z kolejnymi stronami, okazuje się, że niektóre jej słowa nie miały nic wspólnego z rzeczywistością, co było celowym działaniem, aby pozwolić śledczym na odkrycie prawdziwego biegu wydarzeń oraz toksycznych relacji w szanowanej i zamożnej rodzinie.
Lekka książka, niektóre opisy były zbyt obszerne, na koniec zaczęła być bardziej interesująca.

Śladami Emmy to historia dwóch sióstr, które zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach. Po trzech latach jedna z nich wraca do domu, aby móc opowiedzieć ich historię i uratować swoją siostrę z tajemniczej wyspy.

Bardzo dobry thriller psychologiczny. Coś czego od dawna potrzebowałam, aby przełamać swoją niechęć do czytania. Coś co z ręką na sercu polecam każdemu fanowi gatunku i nie tylko. A dlaczego? A dlatego, że są w nim poruszone kwestie psychologiczne, to jak wpływają na nas nasi rodzice i to, że czasem nie jesteśmy w stanie przerwać tego co zostało nam dane w genach. Książka zaciekawiła mnie od pierwszych stron, zakończenie wbiło mnie w fotel, bo kompletnie się go nie spodziewałam. Gdzieś tam z tyłu głowy samo zakończenie skojarzyło mi się z filmem Nieproszeni Goście. Świetny pomysł na historię przez która się płynie i doskonale skrojeni bohaterowie to mocne strony tej książki. Jedyne co sprawiło, że ta pozycja nie dostanie 10/10 to narracja. Cała historia prowadzona jest z punktu widzenia kilku osób, oraz następują przeskoki w czasie, co sprawia że niejednokrotnie musiałam się mocno zastanawiać nad tym co czytam. Myślę że, przynajmniej mi, lepiej czytałoby się tę historię gdyby była opowiadana przez jedną osobę, ale tak jak już wspomniałam to moje bardzo osobiste odczucie. Finalnie książka dostaje ode mnie 8/10.

Nie przebrnęłam. Dlatego nie oceniam. Zapowiadała się nieźle, ale opisy i ich infantylność była męcząca.

Mocno irytująca pozycja jeśli chodzi o lektury. Czasem nudna jednak w większości zwyczajnie irytująca.

Świetna książka ! Na początku może nudno, ale z każdą kolejną stroną robi się coraz ciekawiej.

• Thriller/sensacja/kryminał