Miłość na walizkach

Cykl: Mańka (tom 3)
Wydawnictwo: Burda Książki
Ag2S

Dalsze losy Mańki i Tośka – zakochanej pary, znanej z „Lilki” i „Trzymaj się, Mańka!” Na miłość nigdy nie jest za późno. Tak właśnie myśli Marianna, gdy wspólnie z ukochanym Antkiem musi sprostać nowemu etapowi w życiu. Antek, inżynier pracujący w Korei Południowej, przechodzi na emeryturę, czuje się niepotrzebny i rozżalony. Jak wykorzystać energię, zapał i pasję, które wciąż w sobie ma?...

Na miłość nigdy nie jest za późno.

Tak właśnie myśli Marianna, gdy wspólnie z ukochanym Antkiem musi sprostać nowemu etapowi w życiu. Antek, inżynier pracujący w Korei Południowej, przechodzi na emeryturę, czuje się niepotrzebny i rozżalony. Jak wykorzystać energię, zapał i pasję, które wciąż w sobie ma? Jak sprawić, by znów złapał wiatr w żagle, w nowym życiu bez pracy zawodowej?

Wrócić do Polski i spokojnie mieszkać w domu z ogródkiem pod miastem? Czy takie sielsko-anielskie życie w jednym miejscu to jedyne przeznaczenie dla dwojga dojrzałych ludzi? A może lepiej podróżować, odważnie poznawać świat, cieszyć się sobą?

Mańka wie jedno: na pewno nie zostawi Antka samego. Nieważne, co wybiorą, gdzie pojadą, byle razem.

Zaliczą Lizbonę, Finlandię, nawet Australię. A przy okazji będą zmagać się rodzinnymi problemami, małymi i dużymi.

Małgorzata Kalicińska wciąż w doskonałej formie! Opowiada o miłości czułej i życzliwej. Ale też o trudnych wyborach, niespodziewanych możliwościach, rozstaniach i powrotach.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Monka | 2018-10-20
Przeczytana: 05 października 2018

"Miłość na walizkach" to kontynuacja dwóch wcześniejszych książek Małgorzaty Kalicińskiej. "Lilka" i "Trzymaj się, Mańka" już podbiły serca czytelników, teraz przyszła kolej na najnowszą powieść. Myślę, że nie będziecie zawiedzeni. "Małgorzata Kalicińska [jest] wciąż w doskonałej formie!" Snuje opowieść ciepłą i wzruszającą. Opowiada o miłości dojrzałej, czułej i serdecznej. Nie pomija jednak smutniejszych tematów. Pisze o trudnych wyborach, pożegnaniach, stracie, bólu, ale również o nadziei, powrotach i niespodziewanych możliwościach. Wszystko to stylem, który tak pokochaliśmy czytając pierwsze jej powieści. W "Miłości na walizkach" znowu zaglądamy do Mańki i Antka :-) W trzecim tomie ta para jest już po pięćdziesiątce i ma za sobą sporo doświadczeń zarówno tych radosnych, jak i tych smutnych. To dojrzali oraz świadomi swoich mocnych i słabych stron ludzie. Przed nimi kolejny etap życia. Antek, inżynier, który pracuje w Korei Południowej, przechodzi na emeryturę. Początkowo jest...

Najnowsza powieść Małgorzaty Kalicińskiej pod tytułem „Miłość na walizkach” stanowi kontynuację dwóch poprzednich książek cyklu „Lilka” i „Trzymaj się, Mańka”.

Marianna i Antoni to dojrzała wiekiem, jednak zdecydowanie nie stetryczała para, która dzięki swojej miłości pragnie odkrywać rzeczywistość od nowa. Oboje pokiereszowani przez los, teraz starają się je poukładać w Korei Południowej. Niestety w życiu raczej nie ma co liczyć na stagnację. Tosiek, musi przejść na emeryturę. Nie jest takim obrotem sprawy zachwycony. Z drugiej strony jest to szansa na to by powrócić do Polski, osiedlić się gdzieś na głębokiej wsi i poświęcić wspólnemu budowaniu szczęścia domowego. Tylko, czy o tym właśnie marzą Mańka i Tosiek?

„Miłość na walizkach” stanowi wspaniały dowód na to, że polska literatura kobieca ma się dobrze. Małgorzata Kalicińska natomiast, zachowuje swój niepowtarzalny styl. Wszystko w tej powieści jest takie jakie miało być. Powolne, zwyczajne, proste. Autorka opisuje...

czyczytasz | 2018-10-26

Marianna i Antek to bardzo oryginalna para. Mieszkają w Korei Południowej, gdzie mężczyzna pracuje jako inżynier w stoczni. Nic jednak nie trwa wiecznie - Antoni zostaje zmuszony do przejścia ma emeryturę i para staje przed trudnym pytaniem: "co dalej?". Czy Antoni pogodzi się z nową rolą emeryta ? Czy para wróci do Polski czy będzie kontynuować zagraniczne przygody ? Czy to już czas na stabilizację i maleńki domek na wsi ? Czy raczej nadszedł czas na korzystanie z życia ? Jedno jest pewne - nie ważne gdzie, ważne że razem.

"Miłość na walizkach" to bardzo ciepła, lekka historia dwojga dojrzałych ludzi, którzy na nowo odnaleźli wspólne szczęście. Pierwsza myśl jaka nasunęła mi się po lekturze książki: "normalna historia, bez ubarwiania, bez sztucznych zachwytów". I w tym przypadku słowo "normalna" to ogromny komplement. Autorka przedstawia miłość i codzienne problemu bohaterów w bardzo prosty ale zarazem oryginalny sposób. W książce poruszane zostają ważne tematy m.in.: choroba...

dobrerecenzje | 2018-10-04
Przeczytana: 04 października 2018

Czy pamiętacie Mariannę? Z powieści ”Trzymaj się Mańka”.
Marianna to kobieta w średnim wieku, pisząca książkę o zwykłych kobietach, mieszkająca z Antonim, który pracuje w Korei.
Oto przygód Mańki ciąg dalszy w kolejnej powieści Małgorzaty Kalicińskiej pt. ”Miłość na walizkach”.
A więc Marianna dalej jest w związku z Antonim.
„Zakochani starsi państwo”.
Mańka bardzo pokochała podróże z Antonim: Maroko, Tunezja, Sydney-wszędzie z Antkiem poleci.
Dawniej nie miała takich marzeń.
Wszak ”Trzeba mieć marzenia, bo to one nadają życiu sens. Bo jak się ma marzenie, pojawia się projekt, to się kreśli plan i stąd już krok do realizacji”.
Ustabilizowani starsi państwo marzą też o swoim własnym mieszkaniu.
Maja ogólną wizję tego jak chcą się urządzić.
Oprócz mieszkania chcą mieć także wygodne auto-najlepiej SUV.
Antoni jest tuż przed emeryturą lecz zapału ma tyle co nastoletni chłopiec.
Nagle na zjeździe absolwentów Marianna spotyka...Janusza!, Który się w niej podkochiwał.
Co zrobi Mania?
Czy...

Bibliotecznie | 2018-09-25

"Przytulił mnie. To naprawdę działa.
Przytulenie jest lecznicze i potrzebne."

"Miłość na walizkach" zamyka trylogię autorstwa Małgorzaty Kalicińskiej. Dwa pierwsze tomy to "Lilka" i "Trzymaj się, Mańka!". To tam poznajemy i obserwujemy losy głównych bohaterów, dziennikarki Marianny Roszkowskiej i inżyniera Antoniego Bzowskiego. W tomie trzecim zakochana para jest już po pięćdziesiątce i ma za sobą sporo różnych doświadczeń. Tosiek przechodzi na emeryturę i nagle okazuje się, że ten osławiony czas wolny, który można przeznaczyć na odpoczynek i swoje pasje, wcale nie wygląda tak różowo, a on nagle poczuł się... niepotrzebny. Dla mężczyzny nadchodzą trudne chwile, w których musi on nauczyć się właściwie żyć na nowo. Marianna postanawia wyciągnąć ukochanego ze zbliżającej się wielkimi krokami depresji. Proponuje mu wspólną podróż...

Autorka w piękny sposób opisuje dojrzałą miłość między dwojgiem ludzi. Wzloty i upadki, pozytywną stronę życia, ale i tę trudniejszą. Potrafi wpleść w...

Dorota | 2018-11-18

"Miłość na walizkach" napisana jest z ogromnym humorem. Czytając ją ma się wrażenie, że to listy od przyjaciółki 😊 Możecie śmiało po nią sięgać bez znajomości poprzednich części i czytać jako oddzielną książkę. I tym samym nie musicie się martwić, że jeśli ją komuś kupicie, nie będzie wiedział o co chodzi 😊

A co mnie tak bardzo w tej historii urzekło? Pokazuje, że życie nie kończy się po rozwodzie, zmianie pracy czy przejściu na emeryture. A wręcz odwrotnie, może się dopiero zacząć. Mówi o tym, że trzeba ryzykować i nie dawać się pokonać lękom. Trzeba marzyć. To nie tak, że po 50- tce czy 60- tce życie jest za nami, ma być szaro i nudno. Wszystko zależy od nas. W tej książce jest wiele mądrości ludzi, którzy już przeżyli swoje lata, wiedzą jak funkcjonuje świat, akceptują swoje wady i słabe strony. Takiej mądrości, która wynika z z doświadczenia i której nie zdobędziemy czytając książki. Autorka pisze o trudnych pożegnaniach i wyborach, o stracie, o strachu przed starością, o...

atramentovva | 2018-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Spośród wszystkich trzech części serii najbardziej podobała mi się pierwsza, "Lilka". Nie zmienia to jednak faktu, że całą serię polecam każdej kobiecie (może i mężczyźnie też), która pragnie poczytać o cieple, o życie i jego prostocie, o problemach każdego z nas, które były lub dopiero nadejdą.
Człowiek potrzebuje człowieka, choć nie zawsze w takiej samej ilości, relacji, bliskości. Ostatnia część pokazuje, że sporo osób kryje w sobie więcej, niż jest w stanie dojrzeć... współczucie, dobro, wybaczanie, pragnienie nieznanego i wolności.

Małgorzata Kalicińska po raz kolejny mnie nie zawiodła.

Patti | 2018-12-06
Na półkach: Przeczytane, Audiobook