Miłość na walizkach

Mańka (tom 3)
literatura obyczajowa, romans
2018-09-19
literatura polska odmiana losu podróż poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa przyjaźń samotność uczucie współczesna kobieta

Na półkach: , , , , ,

Piękna opowieść,wspaniale się czyta,lekka,przyjemna i poruszająca książka.

Swojska, polska literatura, która daje wiele przyjemności. Ciąg dalszy życia Marianny i Antoniego, zaprawionego spokojem, podróżami i różnorodnościami kulinarnymi.
To powieść pełna akceptacji, troszku egocentryczna, bo w naszej małomiasteczkowej kulturze, kobieta spełniona ma wciąż wiele zobowiązań, powinności. Mańka natomiast ma życie jak w Madrycie. Ale co tam... W życiu...

To trzecia część opowieści o losach Marianny, dwóch wcześniejszych nie czytałam. Autorka skupiła się tutaj na miłości czułej i wrażliwej dwojga ludzi w dojrzałym wieku - Mani i Antka. Przedstawione są tutaj ich trudne wybory, niespodziewane okazje i możliwości, a także rozstania i powroty. Wszystko to zostało ubarwione opisami Korei Południowej i Australii To historia...

Polubiłam Mariannę z poprzedniej części. Polubiłam i Antoniego. W "miłość na walizkach" miałam jednak uczucie miałkości, powtarzalności, ogromnej schematyczności kolejnych stron książki. Do tego zaczęłam się zastanawiać, co Antoni widzi w Mariannie. O ile on ma jakiś rys, o tyle Marianna jest w tej części bardzo nijaka.

Książka przyjemna, spokojna, czasem lubię takie i to był ten czas. Gdy czytałam, nie nudziła mnie i nie rzucałam w kąt zmęczona, a gdy odkładałam, nie dręczyło mnie, żeby rzucić wszystko i czytać.
Jedyna uwaga na minus, to zdecydowane nadużywanie przez autorkę trzech słów:
1. Świetne, świetnie - w pewnym momencie zaczęło mnie to razić, tyle tego było, nawet kilka razy na...

Trzecia i chyba nie ostania (mam nadzieję ) opowieśc o losach Marianny . Wspaniale napisane dalsze losy Mańki i jej '' fiancee "' -Tośka, zakochanej pary , którą szczerze polubiłam w dwóch poprzednich książkach.
Jest to opowieśc o czułej i życzliwej miłości , ale to też czasem trudne wybory, niespodziewane okazje i możliwości , rozstania i powroty. Wszystko to wspaniale...

Ostatnia część trylogii popularnej autorki powieści dla kobiet, choć zdecydowanie najsłabsza. Na moją opinię z całą pewnością duży wpływ miała bardzo słabo dobrana lektorka, która calkowicie popsuła mi przyjemność ze słuchania audiobooka.

To już trzecia część opowieści o piędziesiecioletniej dziennikarce Mariannie i jej życiu.Ten tom nie zachwycił mnie, a wręcz przeciwnie trochę się nudziłam podróżami bohaterki i ukochanym Tośkiem.

Opowieść o zwyczajnym życiu, takim spokojnym, poukładanym, bez niesamowitości... A zarazem niezwykle interesująca. Ciepła i relaksująca. Lektura "Miłości na walizkach" była dla mnie czasem wypoczynku. Polecam

Jak nie ma się ciekawszej książki pod ręką, to tę można przeczytać. Ale do zachwytu daleko. Czytałam lepsze obyczajówki. Dlatego nie wystawiam oceny.

Dyskusje

• 2020
  • Legimi
  • 2020
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Miłość na walizkach