Daredevil by Ed Brubaker & Michael Lark: Ultimate Collection, Book 3
superbohaterowie
komiksy
nightwing

Członkowie Dłoni rozpoczynają w Nowym Jorku współpracę z Lady Bullseye. Ich wspólny cel to oczywiście Daredevil. Co gorsza Kingpin także znów intensywnie działa w Hell’s Kitchen i proponuje Daredevilowi zaskakujący pakt, który ma zatrzymać ninja. Tymczasem Wielki Ben Donovan gorliwie przyznaje się do okrutnej zbrodni, choć prawdopodobnie jej nie popełnił. Luke Cage prosi Matta Murdocka o pomoc w wyciągnięciu go z celi śmierci. Czy adwokat się zgodzi? Czy jednak kłopoty jego żony zaprzątną go całkowicie? I jakie plany tak właściwie ma Kingpin?
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w serii Daredevil #106–119 oraz #500, a następnie w trzecim tomie Daredevil: The Man Without Fear! Ultimate Collection ze scenariuszami Eda Brubakera (tym razem wspieranego przez Grega Ruckę) i rysunkami Michaela Larka oraz Paula Azacety, Claya Manna, Tonciego Zonjica i Davida Aji.

źródło opisu: https://egmont.pl

źródło okładki: https://egmont.pl

Wkp | 2018-10-20
Przeczytana: 28 października 2018

Jubileusz Daredevila

Daredevil w tym tomie świętuje nie lada jubileusz, bo jest to już pięćsetny zeszyt jego przygód. Jak na taką okazję przystało, twórcy powinni zaserwować nam coś niezwykłego, rewolucyjnego i fascynującego. Coś, o czym prędko nie zapomnimy ani my, ani bohaterowie serii. Czy tak jest w rzeczywistości, musicie przekonać się sami, ale jedno mogę powiedzieć: miłośnicy postaci i wszyscy ci, którym podobały się poprzednie tomy, na pewno się nie zawiodą. Wręcz przeciwnie.

Nagrodzony Eisnerem run Eda Brubakera powoli zbliża się do końca, a wraz z nim w życiu Daredevila swój finał znajduje wiele wydarzeń. Gdy ninja z Dłoni łączą siły z Lady Bullseye, by zabić niewidomego herosa, na scenę wkracza Kingpin. Zamiast jednak dołączyć do bandytów, proponuje Śmiałkowi układ, który ma mu pomóc poradzić sobie z obecnym kryzysem. Jakie są jednak jego prawdziwe motywy i co chce dzięki temu osiągnąć?
Jednak walka z zabójcami to tylko jedna strona medalu. W końcu Daredevil nie jest...

QUEENfan | 2018-09-04

Muszę się w końcu zabrać za run Bendisa, ponoć o wiele lepszy.

Fub4r | 2018-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2018