Kill Or Be Killed, vol 2
kryminał, noir, komiks, Nowy Jork, mściciel
komiksy
nightwing

Samozwańczy mściciel na ścieżce prowadzącej wprost w objęcia mroku i szaleństwa. Horror, krwawy kryminał czy psychologiczny thriller? Opowieść wciąż wymyka się jednoznacznym interpretacjom. Znany i ceniony duet Ed Brubaker i Sean Philips (Criminal, Fatale, Fade Out) w szczytowej formie. Szczera i brutalna dekonstrukcja klasycznych komiksowych motywów, jedna z najlepszych nowych serii 2017 roku.

źródło opisu: https://nonstopcomics.com/

źródło okładki: https://nonstopcomics.com/

Wkp | 2018-03-21
Przeczytana: 01 czerwca 2018

ZABIJ I NIE DAJ SIĘ ZABIĆ

Pierwszy tom „Zabij albo zgiń” okazał się lekturą o niebo lepszą, niż się spodziewałem i jednym z najpozytywniejszych zaskoczeń, jeśli chodzi o ofertę Non Stop Comics. Dlatego na drugi czekałem z wielką niecierpliwością. Ale wreszcie jest, mam go w swoich rękach i mogę powiedzieć, że warto było czekać, a seria z każdą częścią wciąga mnie tylko bardziej i bardziej.

Zanim jednak przyjrzę się bliżej temu albumowi, przypomnijmy sobie o co w tym wszystkim chodzi. Jak słusznie zauważa główny bohater, ludzie pamiętają ledwie pięć minut – co czasem jest błogosławieństwem – warto więc to zrobić. Otóż młody mężczyzna, Dylan, postanowił się zabić, ale i to, jak wiele innych rzeczy, mu nie wyszło. Przeżył, ocalony przez demona, odkrył, że wcale nie chce umierać, a wspomniany demon zażądał od niego zapłaty w postaci zabijania złych ludzi. Jeśli nie będzie tego robił, sam zginie. Czy to prawdziwa moc nieczysta, czy też jego psychika, Dylan nie wie, ale ponieważ próby...

Marek Adamkiewicz | 2018-06-07

Eda Brubakera nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten utalentowany scenarzysta pracował w swojej karierze dla obu największych wydawnictw zajmujących się superbohaterszczyzną, więc każdy, kto choć odrobinę orientuje się w komiksie amerykańskim, na pewno się o jego twórczość otarł. Od jakiegoś czasu tworzy dla firm nieco mniejszych, oferujących swoim autorom większą swobodę artystyczną. Takie podejście zaowocowało kilkoma błyskotliwymi seriami, a najnowszą spośród nich jest „Zabij albo zgiń”, tytuł wciąż wydawany w USA. U nas ukazuje się właśnie drugi tom zbiorczy, który, po znakomitej pierwszej odsłonie, był jedną z największych nadziei pierwszego kwartału komiksowego roku 2018.

Dylan zawarł pakt z demonem. Musi co miesiąc zabić jedną osobę, by zaspokoić głód piekielnego bytu. Wybór ofiar nie jest przypadkowy – to osoby, których śmierci nikt nie będzie żałował, ludzie krzywdzący i niszczący innych. Pojawia się jednak pewien problem – Dylanowi coraz trudniej jest operować w mieście,...

geokuba | 2018-05-24
Przeczytana: 24 maja 2018

Całkiem porządna kontynuacja. Komiks wciąga z niezłą mocą. Dylan miotający się w swoich decyzjach, Wpadający z euforii w depresję i na odwrót. Nie wiadomo jakie bum może się wydarzyć po przekręceniu kartki.

Desperacja w poczynaniach Dylana aby przeżyć, skłoniła mnie do sięgnięcia po piwo Desperados.
Komiks spoko, piwo niezbyt spoko. Dlaczego i czemu? Tutaj:

Mecha_Kulturacja | 2018-07-03

Zabij albo Zgiń. Tom 2 nadal utrzymuje zapoczątkowaną jakość. Ale jest w tym pewna granica. W tym przypadku można zachwycać się ogólną rozwałką bez zahamowań, szczególnie że wszechobecny realizm wręcz poraża, a szczegółowa kreska połączona z obłędnymi kolorami, to bajer totalny. Ale nie można bez końca jechać na elementach graficznych, historia też musi być w miarę składna i zaskakująca. Na chwilę obecną jest moc, ale zmiany muszą nastąpić.

Maciej Sikora | 2018-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2018

Pierwszy tom tej opowieści wysoko zawiesił poprzeczkę dla drugiej części. Na nasze szczęście, kolejny epizod losów Dylana trzyma poziom, a nawet rozwija ważną dla głównego bohatera postać Kiry, jego bliskiej przyjaciółki i kochanki. W dalszym ciągu scenariusz jest świetny, rysunki wspaniale oddają klimat fabuły, zaś zakończenie albumu podsyca apetyt na kolejny tom do granic czytelniczej cierpliwości. Zdecydowanie warto zanurzyć się zarówno w ten, jak i poprzedni tom, bowiem ten nieszablonowy komiks może jedynie zachwycać!

Jakub | 2018-06-27

Kultowy komiks !!! Bardzo dobra kontynuacja

Zabij albo zgiń - Idealne połączenie thrillera i dramatu psychologicznego. Do tego idealnie dopasowane rysunki

P.S
Cieszy również fakt, że komiks zekranizowany. Seria komiksowa autorstwa Eda Brubakera (scenariusz) Seana Phillipsa (rysunki) zasłguje na dobry film albo serial w stylu ,,Daredevila" ze znakomitym Vincentem D'Onofrio w roli Kingpina.

Tomasz Piekarski | 2018-10-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy