Damian

Okładka książki Damian D.B. Reynolds
Okładka książki Damian
D.B. Reynolds Wydawnictwo: ImaJinn Books Cykl: Stone Warriors (tom 1) fantasy, science fiction
Stone Warriors (tom 1)
Damian
ImaJinn Books
2016-06-15
2016-06-15
Damian magia wojownicy

Cóż...potencjał jest. Jest intryga, jest magia, jest Damian i jest wkurzająca bohaterka. Kobieta która ma problem sama że sobą. Kompletnie rozwaliła ta historię niestety. Irytująca wszechwiedzącą i napalona. Niby podwładna Nika a rządzi jak chce. Taka irytująca Zosia samosia. Mam nadzieję że dalsze tomy będą bardziej wciągające....

Początek był mega wkręcający. Wątek jakiego nigdy jeszcze nie czytałam. Ale tak jakoś w środku zaczęło mi się strasznie dłużyć. Ogólnie fajna historia, ale na jeden raz. Mimo, że pisana w 3 osobie, czego zazwyczaj nie lubię, to dobrze mi się czytało.

Wielka przepaść pomiędzy wampirami a tą serią. Co prawda jest lekko połączona bo to historia życia Nico (byłego kochanka Cyn),jednak nie daje to zbyt wiele. Mało akcji, bohaterka mi nie podeszła do gustu, za dużo monologu wewnętrznego, za dużo opisów. W sumie to w pewnym momencie skakałam co parę stron bo treść nic nowego nie wnosiła. Jeśli chodzi o Reynolds, to pozostanę przy jej serii o wampirach, a resztę sobie daruje.

Rewelacyjny romans paranormal, dokładnie taki jak powinien być. Dlatego lubię powieści p. D.B. Reynolds, są spełnieniem tego, czego wymagam od tego gatunku.
Ciekawa historia, szybka, wciągająca akcja, gorący romans i bohaterowie, których jestem w stanie bardzo polubić.
Powieść o Damianie, przeklętym wojowniku, rozpoczyna nową serię książek o kamiennych wojownikach. Pełna jest magii, walki dobra ze złem, złych czarodziejów i wojowniczych kobiet. Postacią spajającą całość jest starożytny czarownik Nicodemus i jego starania, by, po tysiącleciach, odnaleźć swoich obłożonych klątwą braci.

Sam pomysł ciekawy, ale na tym się skończyło. Dłużyzny niesamowite. Nawet nie dotykam dalszych tomów - szkoda czasu.

Dodaj cytat z książki Damian