Wędrówki z Pawłem. Wśród pierwotnych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Autorskie
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Wędrówki z Pawłem. Wśród pierwotnych.
9788394020132
Mika

W bogato ilustrowanej książce opowiedziałem o ludach żyjących na 4 kontynentach. Napisałem o plemiona "nietekstylnych " czyli o takich, które prawie wszystko co posiadają, czego używają, wytworzyli sami w swoich wioskach czy własnych społecznościach lub zakupili, czy wymienili u miejscowych ludów. Dla mnie były to spotkania z grupami etnicznym, które starają się zachować własne zwyczaje, tradycje i obrzędy.

źródło opisu: Okladka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Mika | 2018-08-25
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

To już 4 pozycja książkowa podróżnika Pawła Krzyka wydana własnym sumptem. Ta część jest tematyczna i opowiada o wędrówkach wśród plemion do których ciężki dotrzeć, jeszcze istnieją, można ich zobaczyć , ale ich czas jest juz policzony. Pan Paweł prowadzi bloga wedrowkizpawlem.pl na którym opisuje swoje liczne wyprawy, podając szczegółowo opracowane plany wraz z kosztorysami. W książce tego nie znajdziemy, natomiast jest mnóstwo wskazówek jak, gdzie, czym , w jaki sposób dotarł tam Paweł. A łatwo nie było podróżować przez Vanuatu, Wyspy Salomona, Kiribati, Indie, Kamerun, Angole, Etiopie czy Nową Gwinee. Wszystko to by przed cywilizacyjnym wyginięciem uwiecznić "nietekstylnych". Podziwiam!