Piękno i zamęt

Weronika Kulesza Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2018-06-20
2018-06-20

Po co zaczynać wątki i ich nie kończyć? Autorka może miała zamysł książki, ale zdecydowanie go nie wykorzystała. Mieliśmy 2 postacie totalnie bez sensu bo były, ale ich wątki zostały rozpoczęte i nie skończone. Książka zmieściła by się w 2 rozdziałach gdyby nie opisy dni bohaterów, które ani trochę się nie zmieniały. Zakończenie było spodziewane, ale też nie jest określone wprost i przyszło nagle. Książkę czytało się szybko, ale męcząco. Nie polecam.

Jakiś czas temu przeczytałam „Piękno i zamęt” Weroniki Kuleszy, dzisiaj wam chciałam przekazać mały skrót tego thrilleru.

Ostatnio na mojej półce znajdziecie coraz więcej thrillerów i kryminałów polskich autorów. Ale dzięki tej pozycji również możemy poznać miłość w trochę inny sposób. To nie kolejna historia o miłości dwojga wspaniałych ludzi a o dwojgu psychopatów którzy odwzajemniają swoje zwierzęce instynkty.

Głównym bohaterem książki jest Sober młody artysta który po dwukrotnym morderstwie zaszywa się w Londynie. Swoim zachowaniem, postawą, stylem życia wzbudza nie mały strach i niepokój wśród otoczenia. Absolutnie jest osobą samowystarczalną, owładnięty szaleństwem, pochłonięty pragnieniem śmierci i cierpienia które nim kierują. A jednak ktoś staje na jego drodze. Jak myślcie czym może zakończyć się ta historia ??Może tą skromną informacją troszkę pokusiłam was tą pozycją.

Moim zdaniem autorka bardzo dobrze poradziła sobie z przekazaniem emocji, i szaleństwa bohatera. Fragmenty powodują nie mały zawrót głowy, ale czyta się ją na wdechu. Thriller z takim wątkiem miłosnym napewno nie można zaliczyć do nudnych wiec jeśli będziecie mieć okazje zapraszam was do lektury.

Odkąd sięgam pamięcią, uwielbiałam wszelakie thrillery i trzymające w napięciu opowieści i za każdym razem korzystam z okazji, żeby po nie sięgnąć. Niejednokrotnie zastanawiałam się, czy warto zapoznać się z fabułą "Piękna i zamętu" autorstwa Weroniki Kuleszy, gdyż opis wydał mi się naprawdę ciekawy. Mimo wszystko zdecydowałam się po nią sięgnąć, a jeżeli jesteście ciekawi mojej opinii, zapraszam was do poniższej recenzji.
I tym razem zachwycałam się miłą dla oka czcionką, dzięki której książkę czytało się szybko i przyjemnie. Oczywiście, nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała iż okładka jest istnym dziełem sztuki, na które mogłabym patrzeć dniem i nocą. Kolorystyka jest po prostu genialna, co z pewnością staje się ogromnym plusem dla wydawcy.

Sober jest byłym wokalistą zespoły Th Beat. Po dwukrotnym morderstwie został zmuszony do ucieczki do Londynu, gdzie ukrywa się ze swoim szaleństwem. Uwielbia sprawiać sobie ból, ranić się za to, że żyje i jest taki, jaki jest. Nikt nie jest w stanie go zrozumieć, nawet rodzina wyrzekła się go, czym prawie przypłacili życiem. Gdy nastaje zmrok, mężczyzna chwyta w dłoń nóż i wyrusza na łowy. Kocha zapach krwi i rozpadających się ciał swoich ofiar... Pewnego dnia naprzeciw niego wprowadza się podobna do niego dziewczyna, która mogłaby być jego bratnią duszą. Jak zareaguje Sober?

Muszę przyznać, że na początku miałam nie małe trudności, aby wczuć się w treść "Piękna i zamętu", gdyż miałam trudności z zrozumieniem szaleństwa głównego bohatera, jednak po pewnym czasie zatraciłam się w akcji do tego stopnia, że w niewiarygodnym tempie przebrnęłam przez całość - w końcu pięć godzin to nawet nie ćwierć doby! Styl autorki jest prosty w odbiorze, dzięki czemu łatwiej jest nam przyswoić treść, a co za tym idzie, bez przeszkód możemy cieszyć się lekturą!

Najlepszym z pomysłów w tej książce okazało się zastosowanie narracji trzecioosobowej, dzięki czemu czytelnik zyskuje możliwość spojrzenia na całą sytuację z nieco innego punktu widzenia, przez co może lepiej zapoznać się z bohaterami danej książki, co według mnie jest po prostu cudowne.

Podsumowując: uważam, że mimo wszystko warto zapoznać się z tą lekturą.. Osobiście jestem nią zaintrygowana i sądzę, że z wami nie będzie inaczej. Jak najbardziej polecam!

Bardzo ciekawa lektura i zajęcie. Pochłonęłam ją w niecałe cztery dni.

Bardzo ciekawa lektura i zajęcie. Pochłonęłam ją w niecałe cztery dni.

• Romans
  • Biblioteka!
  • Obyczajowa
  • Posiadam :)
  • Beenar

Dodaj cytat z książki Piękno i zamęt