The Caged Queen

Okładka książki The Caged Queen Kristen Ciccarelli
Okładka książki The Caged Queen
Kristen Ciccarelli Wydawnictwo: HarperTeen Cykl: Iskari (tom 2) fantasy, science fiction
Iskari (tom 2)
HarperTeen
2018-09-25
2018-09-25
smoki fantastyka

Kiepska kontynuacja niezłego początku, postać która była silna i niezależna w pierwszej części nagle robi się nie poradna, gdzie między książkami mija maksymalnie parę miesięcy. Głównym motorem napędowym książki jest brak komunikacji między bohaterami, jasne to może działać gdy znajdują się na innych krańcach świata a nie w innym pokoju za ścianą. Zmarnowany potencjał, zmarnowany fajny świat.

Książka trzyma poziom poprzedniczki. Choć obawiałam się, że nie przypadnie mi do gustu zmiana głównej bohaterki, tę powieść czytało się równie szybko jak "Ostatniego Namsarę". Tym razem śledzimy wydarzenia razem z Roą, dziewczyną z Krzewowisk. Elementy fantastyczne mimo, że wydają się mniej wyraźne, są nieco bardziej mistyczne, a stawka, o którą toczy się gra, być może jest nawet jeszcze wyższa.

Ogólnie poziomem podobna do pierwszej części (może o pół gwiazdki lepsza). Tak jak w pierwszej części dalej nie mamy opisów bohaterów (nie licząc Daxa i tego że jego uszy trochę za bardzo odstają). Roa dla mnie na plus, Dax również miłe zaskoczenie. Seria trzyma poziom

Dobrze było w końcu przeczytać coś dobrego. Coś, co mnie mega wciągnęło i do czego aż chciałam wracać.

Z początku ciężko mi było ogarnąć co i jak, bo pierwszy tom czytałam jakiś czas temu. Jednak nie utrudniało mi to lektury. Może nie wyłapałam wszystkich szczegółów, ale cieszę się, że w końcu po nią sięgnęłam.

,,Uwięziona królowa" to druga część serii o Iskari autorstwa Kristen Ciccarelli. Niestety główną bohaterką nie jest tu już Asha, a Roa — nowa królowa.

Przyznam, że na początku miałam obawy, bo myślałam, że nie polubię Roi tak samo, jak Ashy. I nie myliłam się w tych przypuszczeniach. Asha i Roa to dwie inne dziewczyny, których nie da się polubić tak samo. Każda jest inna, więc to jest jak najbardziej dobre!

Ogółem akcja jest tak samo dobra, jak w pierwszej książki, a końcówka totalnie zachęca po sięgnięcie po tom, który jak na razie nie jest przetłumaczony.

Polecam dla każdego, a przede wszystkim osobom, które zaczynają swoją przygodę z czytaniem.

Niesamowita historia, która mnie wręcz pochłonęła. Autorka stworzyła genialnych bohaterów, którzy do końca trzymali mnie przy sobie bardzo skutecznie. Historia jaką przedstawiła sprawiła, że nie mogłam się oderwać od czytania. Polecam mocno!

1997

Raz długi odstęp od tomu 1 choć tom pierwszy też nie za specjalnie mi się podobał dobrnelam do połowy i podziękowałam

Drugi tom serii Iskari wciągnął mnie w swój świat. Historia Daxa i Roi zostanie w moim sercu na długo. Nie wiało tu nudą,ciągle coś się działo. Oby więcej takiej fantastyki i szybciutko chcę kolejną część w Polsce :D

Uwięziona królowa to kolejna pozycja , którą pokochałam! Jest to kontynuacja poprzedniej książki Ostatni Namsara. Książki takie jak te są dla mnie niezwykle ważne. Nie dosyć ,że wciągają nas w niezwykły świat magii, magicznych stworów, intryg na dworze królewskim i walkce o wolność zniewolonego ludu. To jeszcze jest niezwykłą i porywającą opowieścią ,która porwie każdego niezależnie od wieku.
Książka opowiada o tym ,co wydarzyło się kiedy Asha opuściła królestwo ,a na tronie zasiadł jej brat Dax i jego żona Roa. Roa pochodząca z Krzewowisk nie była mile widziana w królestwie swego męża. Po mimo swego pochodzenia starała się nie zwracać na to uwagi. Niestety jej droga do szczęścia nie była prosta. Na każdym kroku czaiło się zło. Nie ufała praktycznie nikomu nawet swemu mężowi. Wszystko co ją spotkało nie było przypadkowe.
Cała fabuła była bardzo dobrze wykreowana. Styl autorki lekki i bardzo przyjemny ,przez co czytało się szybko. I szczerze mówiąc ,aż za szybko. Książka wciąga od pierwszych stron. Jest nie tylko tajemnicza ,ale też poznajemy losy królowej przed koronacją jak i po. Co tak naprawdę robiła w dzieciństwie z siostrą? I dlaczego tak nie nawiedziła swego męża? Co było powodem ,że została żoną Daxa? Wszystkie te odpowiedzi znajdziemy właśnie w tej niesamowitej książce. Tak jak w poprzedniej książce mamy i tutaj innego koloru strony. Szare strony opowiadają nam historię Roy, kiedy była szczęśliwym dzieckiem, nastolatką. Każda szara strona opowiada inną historię. A one mnie po prostu urzekły i nieraz zaszkliło mi się w oku. Byłam poruszona jak i zaintrygowana losami naszej bohaterki. Na początku jej nie polubiłam ,lecz z czasem zmieniłam zdanie. Tyle co się tam dzieje przyprawia o zawrót głowy. To istna huśtawka emocjonalna. Jak dla mnie bomba!
Kocham książki fantasy.
Jeżeli jesteście gotowi na kolejną niezwykłą podróż w nieznane gdzie intryga goni intrygę ,a królestwo staje do góry nogami. Gdzie ludzie walczą o wolność , gdzie miłość skrywana jest w najgłębszym zakamarku duszy. I gdzie podróż na smoku oznacza wiatr we włosach i niezapomniane wrażenia. To ta książka jest dla was😉

Po przeczytaniu pierwszej części ( Ostatni Namsara ) strasznie chciałam przeczytać kolejny tom, jednak troszkę się zawiodłam.
Uwięziona królowa opowiada zupełnia inną historię. A mianowicie historię nowej królowej Firgaardu - Roi.
Roa to krzewowianka, ktorą poznajemy już w pierwszym tomie, jako wybrankę Daksa. To ona w drugim tomie opowiada o wydarzeniach po rewolcie i ucieczce Ashy.
Lecz jakie to są wydarzenia ?
A więc Firgaard nie jest zadowlony z rzadów nowego króla. Roa także odkrywa, że człowiek, za którego wyszła nie jest tym za kogo go miała. Nie dotrzymywał obietnic i wydawał się obojętny wobec losu swego ludu. Nie chce mieć z nim doczynienia, jednak musi pamietać, że została królową aby zadbać o krzewowian rezygnując w zamian z ślubu z Theo. A to dopiero początek, wiele się komplikuje odkąd na jaw wychodzi fakt, że mityczny nóż Tkaczki niebios istnieje. Roa posatwiona jest przed trudnym wyborem. Musi dopuścić się królobójstwa, aby móc wymienić za pomocą noża duszę siostry - Essie - na duszę Daksa. Ale czy to wszystko dojdzie do skutku i jej siostra powróci ?

Na samym początku napisałam, że trochę się zawiodłam na tej książce. Chciabym się teraz do tego odwołać.A więc pierwszą rzeczą, która mi nie podpasowała to to, że prawie do połowy opowieść szła mi opornie. Początkowo denerwowało mnie też zachowanie Roi. To, że nie widziała nic innego poza siostrą. Cały czas chciała ją trzymać przy sobie, szkodząc jej tym samym.
Po samej opowieści spodziewałam się w sumie czegoś innego, mimo iż wiedziałam, że opowiada ją inna osoba, a nie Asha. Bardzo mi jej brakowało, tak samo jak smoków. Mogę powiedzieć, że jak dla mnie pierwsza cześć była o wiele lepsza. Bardziej mnie ciekawiła.
Jeżeli chodzi jednak o pozytywny aspekt to zakończenie było naprawdę ciekawe i interesujące . Nie spodziewałam się tych ostatnich wydarzeń. Więc naprawdę książkę mogę docenić za to zakonczenie.

Dodaj cytat z książki The Caged Queen