Książka Roku 2018

Serce z cierni

Cykl: Heart of Thorns (tom 1) | Seria: Young
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
karollllllla

Pewnego razu w zamku wykutym z kamienia dziewczyna planowała morderstwo… Mia to siedemnastoletnia dziewczyna, która trenuje, aby polować na czarownice. Mówią na nie Gwyrach. To kobiety, które potrafią zabijać ludzi przez dotyk. Prawdopodobnie tak zginęła matka Mii, a teraz przyszedł czas na zemstę. Nieoczekiwanie ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za mąż. Tajemniczy książę Quinn nie jest...

Pewnego razu w zamku wykutym z kamienia dziewczyna planowała morderstwo…

Nieoczekiwanie ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za mąż. Tajemniczy książę Quinn nie jest tym, czego spodziewała się przyszła łowczyni. W świecie, w którym tylko kobiety władają magią, bliskość może być śmiertelnie niebezpieczna.

Dziewczyna ucieka, aby znaleźć morderczynie matki. W trakcie swojej misji dowiaduje się, że może władać magią. Czy to znaczy, że łowca staje się zwierzyną? Czy uda jej się zmierzyć z tajemnicami rodziny, na których odkrycie nie była przygotowana?

źródło opisu: kobiece

źródło okładki: kobiece

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Co przyciągnęło mnie do powieści „Serce z cierni”? Śliczna okładka i opis, które zapowiadały kawałek naprawdę ciekawej lektury. Lubię czytać fantastykę młodzieżową, chociaż ostatnio zdarza mi się to coraz rzadziej, więc dałam się skusić. Naprawdę cieszę się, że trafiłam na tę pozycję.

„Zaufaj swemu sercu, nawet jeśli cię to zabija.”

Mia Morwynna Rose nie jest typową nastolatką. Po śmierci matki przed trzema laty, dziewczyna postanawia jako Łowczyni odnaleźć Gwyrach, która dopuściła się zbrodni. Jednak ojciec ma wobec niej inne plany. Siedemnastolatka zostaje zmuszona do ślubu z księciem królestwa Glas Ddir – Quinem. Chociaż dziewczyna wcale nie jest do tego pomysłu przekonana i planuje ucieczkę, ze względu na bezpieczeństwo chorowitej, młodszej siostry – Angie – postanawia spełnić swoją powinność. Podczas ceremonii zaślubin dochodzi jednak do zamachu, który zmienia wszystko. Mia odkrywa, że sama posiada magiczne moce i jest...

Daria24 | 2019-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2019

Dlaczego najciekawsze dzieje się zawsze na końcu? Książa dobra, nie wybitna ale dobra . Jest pomysł jest akcja, w którą jesteśmy wciągnięci od pierwszych stron dopiero w trkacie okazuje się kto z kim i dlaczego. Jeżeli się ukaże to sięgnę po drugą część.

Snieznooka | 2019-01-16

Zapraszam do świata, w którym nic nie wydaje się takie, jakie powinno, a pozorny i niewinny dotyk może spowodować zagładę. „Serce z cierni” autorstwa Bree Barton zostało wydane przez Wydawnictwo Kobiece, dzięki któremu mogłam wyruszyć w niesamowita przygodę wspólnie z główną bohaterką Mią. Książki z elementami fantastycznymi, zjawiskami paranormalnymi połykam w całości, jedne są lepsze, inne gorsze, jak było w tym przypadku? Przekonajcie się sami.

„Zaufaj swojemu sercu nawet, jeśli cię to zabije”

Główną bohaterką książki jest siedemnastoletnia Mia, dziewczyna, której okrutny los odebrał matkę, a kiedy w brutalny sposób tracisz kogoś, kogoś kochasz nad życie, nic nie będzie już takie samo. Wszystko się zmienia, chociaż pozornie mogłoby się wydawać, że świat biegnie swoim starym i wytartym rytmem, jakby nic się nie stało. Przed tobą staje trudny wybór, czy poddasz się i podkulisz ogon, a może zaczniesz prowadzić swoją własną wendettę? Zemsta bywa kusząca, zdaje się przynosić...

zaczytanasowka | 2018-10-29
Przeczytana: 29 października 2018

Łowca Wiedźm, morderstwo i złe Wiedźmy...
Jeśli myślisz że nie może być lepiej, to dołożę mądrą Mię i przystojnego księcia 🤭

Mia to córka Łowcy Wiedźm i mądrej kobiety, która została zamordowana przez Wiedźmę.
Nasz bohaterka postanawia odszukać Gwyrach i pomścić mamę. Wyobraźcie sobie jak jest zaskoczona, gdy jej ojciec postanawia że czas na ślub.
Mia ma poślubić księcia Quina.
Przystojnego, zadufanego w sobie i skrytego młodego mężczyzny.
Jak potoczy się jej los ?
Czy odnajdzie mordercę mamy ?
Jaki jest Książę ?

Książka jest świetna.
Bardzo cieszę się, że to dopiero pierwszy tom.
Jest wciągająca, pełna przygód i zwrotów akcji.
445 stron świetnej zabawy 🤓
Bardzo polubiłam bohaterkę. Jest zdeterminowana, pewna siebie i waleczna. A powiem Wam szczerze że jej świat, stanie do góry nogami. Mia ma siostrę, bardzo chorowitą i delikatną Angie. Która jako jedyna odnajduje się w pałacu, marzy o mężu i gromadce dzieci. Pojawia się pytanie czy dwór jest idealnym miejscem na takie...

Książki_takie_jak_my | 2018-11-22
Przeczytana: 20 maja 2018

Po fantastykę sięgam rzadko, ale zawsze robię to z nadzieją, że przeniesie mnie do innego świata i liczę, że ten świat będzie niepowtarzalny. Czy tutaj taki był? Owszem! Świat stworzony przez autorkę to coś niesamowitego! Plastyczne opisy jakimi się posługuje sprawiają, że tak łatwo wszystko sobie zobrazować.

Książka przedstawia historię o świecie, w którym istnieje magia, a władają nią tylko kobiety. Mia została wychowana tak, że magia to coś złego, niszczącego, ale gdy okazuje się, że sama ma ją w sobie, zaczyna dowiadywać się, że ona nie tylko niszczy, ale może pomóc. Chociaż trzeba pamiętać o wielu sprawiać, aby nie przekroczyć granic.

Przypadło mi do gustu to, że pisarka dba o detale związane z przedstawianiem świata, miejsc, jak i samych bohaterów. Książkę czyta się świetnie, piękny język jakim posługuje się autorka, bardzo mi się podobał. Nakreśliła miejsca przepełnione tajemnicami i magią. W miarę czytania rośnie napięcie i chęć odkrycia tych tajemnic.

Książkę polecam,...

Aga | 2018-10-22
Na półkach: 2018, Recenzje, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 października 2018

"Dawno, dawno temu w zamku wykutym w skale pewna dziewczyna skrycie planowała morderstwo".

Gdy na horyzoncie pojawia się nowa książka z gatunku fantastyki młodzieżowej, nie jestem w stanie tak po prostu jej zignorować. Ostatnio trafiam zresztą na naprawdę dobre pozycje, więc mój apetyt na ten gatunek jedynie rośnie. Dlatego, gdy zobaczyłam zapowiedź książki Bree Barton, nie potrafiłam przejść obok niej obojętnie i po prostu musiałam ją przeczytać. Zresztą spójrzcie na cytat, który podałam powyżej i powiedzcie: czy taki prolog nie sprawia, że od razu chce się sięgnąć po książkę?

Mia wierzy, że jej przeznaczeniem jest polowanie na Gwyrach – czarownice, które dotykiem potrafią zabić człowieka. Uczy się na Łowczynię, by kiedyś wytropić wiedźmę, która zabiła jej matkę. Tyle że, jak to bywa w życiu, nie wszystko idzie tak, jak zaplanowała dziewczyna, bo nagle jej ojciec postanawia wydać ją za mąż. Jakby to było niewystarczająco okropne – w dniu ślubu dochodzi do ataku, przez który...

books_holic | 2018-10-26
Przeczytana: 26 października 2018

Szczerze? Nie wiem jak mam swoje uczucia wobec tej książki ubrać w słowa. Postaram się aby wszystko wyszło mi dość sensownie i logicznie, ale obawiam się, że jedyne co wyniknie z mojego pisania to chaos.
Na początku zbyt wiele się nie dzieje, ale nie uważam aby to było złe. Dla mnie zadziałało na korzyść. Zostajemy na początku wprowadzeni do tego świata, zapoznajemy się z tym jaki on jest, jak funkcjonuje, jakie rządzą się w nim prawa. Wszystko na spokojnie, abyśmy mogli się wczuć w ten świat, jaki przedstawia nam Bree Barton. Dowiadujemy się także, gdzie znajduje się główna bohaterka, dlaczego tam jest i na czym ma polegać ten jej bunt, o którym mowa w opisie. Odkrywamy powody zaślubin Mii z księciem. Z przymusu czy z miłości? I dlaczego do niego nie dojdzie? Dlaczego oni muszą uciekać?
Zanim autorka porwie nas już tak naprawdę, pozwala nam jeszcze poznać głównych bohaterów. A zwłaszcza Mię, bo czy aby na pewno książę jest takim, jakim ona go widzi?
Dziewczyna nie jest taka jak...

GirlsBooksLovers | 2018-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2018

Rose to siedemnastolatka, która uczyła się pod bacznym okiem ojca, aby zostać łowczynią. Jej głównym celem było pomszczenie śmierci matki, zabitej przed trzema laty. Dziewczyna chciała odnaleźć wiedźmy Gwyrah, które zabijają dotykiem. Mawiano, iż każda kobieta może nią być, dlatego w królestwie, płeć piękna miała przykazane by, nosić na dłoniach rękawice. Niestety plany Mii pokrzyzował ojciec, który postanowił wydać ją za przystojnego księcia Quina. Dziewczyna wraz z młodszą siostrą Angie zostały zmuszone do zamieszkania w zamku wykutym w skale. Mimo tego Rose się nie poddaje, planuje bunt i ucieczkę. W dniu ślubu dochodzi do zamieszek, a niedoszli małżonkowie zmuszeni są do ucieczki.
"Była to jedyna dobra rzecz, jaką jej przyniosło kilkutygodniowe przebywanie w zamkowym zamknięciu : mogła spędzać czas z matką. Gdy Wynna zmarła trzy lata temu, król zarządzał, aby jej ciało złożono w krypcie pod Kaer Killian. Matka Mii i Angie zatem spoczywała w katakumbach jako jedyna zmarła...

KobieceRecenzje365 | 2019-02-06

„Serce z cierni” to powieść, którą wzięłam do recenzji pod wpływem impulsu. Pamiętam, że był to okres, w którym byłam przejedzona fantastyką, ale jednak postanowiłam zaryzykować. Niestety książka i tak musiała swoje odleżeć na stosiku recenzyjnym, bo czułam, że muszę trochę odpocząć od magii, wiedź i dziwnych rzeczy. Myślę, że dobrze zrobiłam, bo teraz, gdy już przeczytałam książkę, mogę śmiało powiedzieć, że jest to świetna historia, która już na samym początku wciągnęła mnie w głąb fabuły i przeniosła na karty powieści.

Głównym atutem tej książki jest jej nieprzewidywalność. Autorka na każdym kroku mnie zaskakiwała, a co za tym idzie, wywoływała we mnie wiele skrajnych emocji. Naprawdę nie spodziewałam się wielu wydarzeń, a pod koniec czytałam wszystko z niedowierzaniem wymalowanym na twarzy. Zakończenie było zaskakujące, szokujące i teraz niecierpliwie czekam na kolejną część, by dowiedzieć się, jak autorka rozwiąże problemy Mii i młodego księcia.

Jeżeli chodzi o bohaterów,...

tusiamk | 2018-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2018

Na początku pragnę zaznaczyć, że kocham fantastykę i młodzieżówki. A szczególnie, i pochłaniam je w ogromnych ilościach, fantastyczne książki młodzieżowe. Rzadko zdarza się książka z tego gatunku, która działała mi na nerwy i którą miałam ochotę wyrzucić przez okno. Po tak wielu pochlebnych opiniach dotyczących tej książki, jestem po prostu okropnie zawiedziona. Liczyłam na coś ciekawego, choć nie spodziewałam się niczego co wciśnie mnie z emocji w fotel.
W jednej z recenzji, którą miałam przyjemność słuchać usłyszałam, że "Serce z cierni" jest to książka, która dla doświadczonych czytelników tego gatunku może wydawać się czymś co już się czytało. I tak jest. W takich przypadkach żałuję, że bardzo wcześnie zaczęłam czytać, bo teraz - mając zaledwie 15 lat, takie książki jak ta nie są dla mnie...wystarczające i satysfakcjonujące? Nie jestem pewna czy te słowa na pewno wyrażają to czego przez dzieła tego typu nie czuję. Gdy czytałam tę książkę cały czas miałam dziwne uczucie, że ja...