Ptak, Cyna i pies sąsiadów

Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-047-9
espeja

"Mam zaledwie czternaście lat, pokręcone życie, a kłopoty lepią się do mnie jak muchy do starego trampka... Przez tę prezentację nie usłyszałem dzwonka na lekcję. A bodaj was pokręciło!"
Zwariowana, pełna humoru powieść o szalonych przygodach ucznia gimnazjum. Polecamy ją szczególnie wielbicielom sensacji.

Mary14 | 2013-08-16
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Dobra książka dla naiwniaków. Koniec ciekawy, ale cała książka nie dla nastolatka, ale dla małego dzieciaka! Momentami mnie bardzo denerwowała i cieszyłam się, gdy udało mi się przez nią przebrnąć... Perturbacje uczeń-nauczyciel są tematem oklepanym, a 14-latek wplątany w złodziejskie afery jest śmieszny i mało realistyczny!

Od razu uprzedzam: jeżeli szukacie poważnej, dojrzałej powieści o poglądach, które zmienią wasze życie na lepsze, a ponadto pojawi się łezka w oku, to nie jest taka książka.
Ale jeżeli szukacie przyjemniej, ciepłej, dowcipnej lektury na nudny wieczór z humorem i chwilami grozy, to "Ptak, Cyna i pies sąsiadów" świetnie się nada. Mimo, że główny bohater jest gimnazjalistą ja uwielbiałam tę książkę przedewszystkim w 2-3-4 klasie szkoły podstawowej. Może wydawać się naiwna i mało realistyczna, ale czy wszystkie książki muszą być dojrzałymi i z głęboką treścią powieściami z nominacjami do Nobla? Czasami człowiek po prostu chce się odprężyć z dobrą lekką książką w ręku i do tego ta powieść znakomicie się nadaje.

Marlena | 2015-12-01

Może trochę naciągana, ale nadal naprawdę cudowna. Przy żadnej książce nie siedziałam i nie śmiałam się przez 5 minut trzymając się za brzuch. Niemycki jest niedocenionym geniuszem.

Gerwazy1995 | 2016-05-17
Przeczytana: 28 maja 2016