Posłuchaj mojego serca

Wydawnictwo: Skrzat
Acolta il mio cuore
literatura dziecięca
dinda

Ta autobiograficzna powieść tuż po ukazaniu się we Włoszech (1991) stała się prawdziwym bestsellerem i ze względu na swój ponadczasowy charakter nadal cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczą chociażby ciągłe wznowienia i liczne przekłady. Bianca Pitzorno przybliża włoską szkołę społeczeństwo sprzed półwiecza, niezwykle żywo i barwnie opowiadając o przyjaźni dziewięcioletnich dziewczynek, Priski, Rosalby i Elizy. Ich zabawne, a czasem mrożące krew w żyłach przygody urozmaica pełnymi zaskakującego humoru próbkami pisarskimi jednej z przyjaciółek. Bohaterki podczas całego roku szkolnego próbują walczyć z niesprawiedliwą i wyjątkowo złośliwą nauczycielką. Jakie będą następstwa tej walki? Czy misternie ułożony "Plan Krwawej Zemsty" powiedzie się? Przekonaj się sam!

źródło opisu: Skrzat, 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie

banan | 2015-05-31
Przeczytana: 2006 rok

Bardzo często powracam do tej książki - nawet dziś, choć po raz pierwszy przeczytałam ją "pół życia" temu, bo w wieku ~9 lat. Mało tego - do dziś utożsamiam się z jej główną bohaterką, Priską Puntoni. Długo by pisać, po prostu jesteśmy identyczne.

ShiningNight | 2012-07-14

Cóż, książka z mojego dzieciństwa, można powiedzieć. Wywarła na mnie duże wrażenie, przez dłuższy okres była nawet moją ulubioną. I, jak wiele innych dzieci niekiedy przerażała. Dla 10-12 latków jest w sam raz, byleby nie przyszło im później do głowy naśladować głównych bohaterek :> Cóż.. byłoby ciekawie.

Ewa | 2015-07-31

Mama kupiła mi tę książkę dawno temu.
Opowiada o przyjaźni i walce o równość.
Chyba każdemu dobrze zrobiło by ją przeczytać.
Tak na sercu i rozumie.

Michalina | 2014-03-06
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 01 stycznia 2012

Bardzo dobra książka, uwielbiam takie, które mnie zaskakują, są zabawne a jednocześnie mnie czegoś uczą. Doskonale wypełnia wolny czas, polecam!

mrsblooper | 2013-04-07

Zdecydowanie ulubiona książka mojego dzieciństwa. Trochę okrutna, miejscami bardzo zabawna, zmusza czytelnika do refleksji.

Aisog | 2010-12-09
Przeczytana: kwiecień 2008

Książka, którą czytałam gdy miałam ok 10 lat niekiedy przerażała mnie. Bardzo m się podoba. Polecam ;-)

Blawatka98 | 2015-07-08

Nie mogę powiedzieć, że ta książka jest zła, ale w ogóle do mnie nie dotarła.

Poziomkowa_ | 2012-11-07

Rewelacyjna,jedna z najlepszych jakie przeczytałam...

kicia | 2010-08-24

super to takze bylo moja ulubiona ksiazka!

mollymoon | 2010-08-21

super moja ulubiona ksiazka(byla)