Oj Nellka Nellka

Okładka książki Oj Nellka Nellka Ewa Woźniak-Ostrowski
Okładka książki Oj Nellka Nellka
Ewa Woźniak-Ostrowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro literatura piękna
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2017-01-01
2017-01-01
dla wszystkich miłośników zwierząt

Autorka wyjątkowo zagłębia się w psychikę pewnej suczki Nellki. Analizuje codzienne jej zachowanie, strach i potrzebę bliskości opiekuńczej ręki. Jest bystrym obserwatorem psiej egzystencji. Nellka miała dużo szczęścia, otrzymując od losu taką dobrą i wyrozumiałą duszę, bo nie wiadomo jak potoczyłyby się jej losy. Każdy z nas wie, że każde zwierzę czuje, myśli i przeżywa, mimo to wiele niechcianych istot spotyka okrutny los. Zwłaszcza w Polsce, gdzie schroniska są przepełnione, a po ulicach błąka się wiele bezpańskich psów. "Oj Nellka, Nellka", to wyjątkowa książka. Opowiada odczucia również z perspektywy psa. Co taki pies o nas myśli? A może ma plany, marzenia? Z całego serca polecam, tę wydawałoby się zwykłą historię, nie tylko miłośnikom psów.

Uwielbiam opowieści o zwierzętach. Myślę, że wszyscy miłośnicy czworonogów zakochają się w małym, kudłatym zwierzu, który po ciężkich doświadczeniach z dzieciństwa, nie może wyzbyć się lęku, ale absorbuje sobą całe otoczenie. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej widzimy Nellkę z perspektywy jej pani, w drugiej już ona sama opowiada nam o swoim świecie, odczuciach i przemyśleniach. Czy te dwie perspektywy mają wspólny mianownik? Czy postrzegamy świat naszych pupili w podobny sposób jak one? Zawsze, patrząc na małego psiaka, zastanawiałam się: co w tym małym łepku się kołacze. Myślę, że to książka przeznaczona dla czytelnika od lat pięciu do stu pięciu, najlepiej do czytania rodzinnego :)

• (O)powieści o 🐶 lub z 🐶 w tle
  • 2017