rozwiń zwiń

Dziewczęta wygnane

Okładka książki Dziewczęta wygnane Maria Paszyńska
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2018
Logo Lubimyczytac Patronat

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

W krainie bez zasad i moralności wybrańcy są szczególnie napiętnowani



5772 669 447

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
1236 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
2105
1685

Na półkach: ,

„Dziewczęta wygnane” Marii Paszyńskiej to pierwsza część cyklu „Owoc granatu” tej autorki.
Powieść zaczyna się sielanką na Kresach Wschodnich. Elżbieta i Stefania są bliźniaczkami. Lato 1939 roku spędzają wraz z rodzicami u dziadków na Ukrainie. Malowniczą idyllę przerywa wybuch II wojny światowej. Jeszcze jakiś czas rodzina nie odczuwa koszmaru wojny. Gehenna zaczyna się w momencie napaści wojsk radzieckich. Szybko represje z ich strony docierają do cichego i spokojnego Borysławia. Pewnej mroźnej nocy 1940 roku siostry wraz z matką i małym braciszkiem wyruszają w podróż
w jedną stronę. Dołączają do setek zesłańców na Syberii. Będą zmuszone żyć w nieludzkich warunkach. Pracować ponad siły. Walczyć o przetrwanie znosząc upokorzenia, ból nie tylko fizyczny, ale i psychiczny.
Maria Paszyńska to bardzo młoda autorka. Podziwiam ją za podjęcie się tak trudnego tematu. Czytając zdarzało mi się wątpić w realność fabuły. Najbardziej drażniły mnie postaci głównych bohaterek. Bliźniaczki, których praktycznie oprócz krwi nic nie łączy. Nie podobała mi się ta niechęć siostrzana. W przypadku bliźniaczek wprost niewiarygodna. Jestem w stanie zrozumieć różnicę charakterów tych młodych dziewcząt. Mimo to nie rozumiem stosunku Stefanii do Elżbiety na Syberii. Wojenna tułaczka jednoczyła zupełnie obcych ludzi. Możliwe, żeby nie czyniła tego między siostrami, do tego bliźniaczymi?
„Dziewczęta wygnane” wywołują emocje. Zwłaszcza opisy dotyczące wywózki i pobytu na zesłaniu. To część fabuły przedstawiona wyjątkowo dojrzale przez autorkę.
„Dziewczęta wygnane” Marii Paszyńskiej początkowo klimatyczno- liryczna opowieść, która w ostateczności staje się historią bardzo dramatyczną. GORĄCO POLECAM!

„Dziewczęta wygnane” Marii Paszyńskiej to pierwsza część cyklu „Owoc granatu” tej autorki.
Powieść zaczyna się sielanką na Kresach Wschodnich. Elżbieta i Stefania są bliźniaczkami. Lato 1939 roku spędzają wraz z rodzicami u dziadków na Ukrainie. Malowniczą idyllę przerywa wybuch II wojny światowej. Jeszcze jakiś czas rodzina nie odczuwa koszmaru wojny. Gehenna zaczyna się w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1 456
  • Chcę przeczytać
    1 279
  • Posiadam
    176
  • 2019
    83
  • 2018
    39
  • Ulubione
    33
  • 2020
    27
  • 2020
    17
  • Z biblioteki
    16
  • II wojna światowa
    16

Cytaty

Więcej
Maria Paszyńska Dziewczęta wygnane Zobacz więcej
Maria Paszyńska Dziewczęta wygnane Zobacz więcej
Maria Paszyńska Dziewczęta wygnane Zobacz więcej
Więcej

Video

Video

Podobne książki

Przeczytaj także