Skutecznie.Tv

Okładka książki Skutecznie.Tv Magdalena Grzegorczyk
Okładka książki Skutecznie.Tv
Magdalena Grzegorczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Wydawnictwo Olesiejuk
2018-01-01
2018-01-01
przepisy kulinarne kuchnia domowa

Jesteście wiecznie zabiegani? Brak Wam czasu na gotowanie i tęsknicie do prawdziwie domowej kuchni? Zapraszamy do zapoznania się z recenzją Skutecznie.Tv, najnowszej książki Magdy Grzegorczyk, popularnej i lubianej blogerki, która podpowie Wam, jak w krótkim czasie przygotować zdrowe i pełnowartościowe domowe posiłki.

Na tle panujących obecnie w literaturze kulinarnej trendów oraz modzie na kuchenne gadżety i wymyślne potrawy, często wymagające nie tylko dużego nakładu czasu, ale i odczuwalnych w portfelu wydatków, książka Skutecznie.Tv stanowi chlubny wyjątek.

Magda Grzegorczyk dzieli się z czytelnikami niemal 100 autorskimi przepisami na codzienne, pyszne posiłki i weekendowe smakołyki, doskonałe, samodzielnie przygotowane pieczywo oraz świąteczne potrawy, które wzbudzą zachwyt rodziny i przyjaciół.

Nie są to bynajmniej przepisy, które wymagają od Was kunsztu godnego takich mistrzów sztuki kulinarnej jak Robert Sowa czy Jean Bos. Wprost przeciwnie, autorka stawia na prostotę i smaczną, domową kuchnię, która będzie odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Wśród składników nie znajdziecie ziaren tonka czy kwiatu muszkatołowca, w zdecydowanej większości receptury opierają się na łatwo dostępnych, niedrogich produktach, które bez problemu można kupić w przysłowiowym sklepie „za rogiem”.

Przepisy, opracowane jak przypuszczam także z myślą o tej grupie czytelników, którzy zaczynają swoją przygodę z gotowaniem, nie pozostawiają miejsca na domysły. Magda krok po kroku, w przystępny sposób opisuje kolejne etapy przygotowania danej potrawy.

Choć Skutecznie.Tv trafiła do naszej biblioteczki zaledwie kilka dni temu, podczas Warszawskich Targów Książki, to zdążyła już zawojować nasze serca i... kubki smakowe.
Błyskawiczne klopsiki w sosie pomidorowym (czas przygotowania 30 minut),polędwiczki wieprzowe na ostro (czas przygotowania 20 minut) i pomidorowy omlet z szynką i cebulką (czas przygotowania 10 minut) to tylko kilka przepisów, które udało nam się do chwili obecnej wypróbować.

Na uwagę zasługuje też duża dbałość wydawcy (Wydawnictwo Olesiejuk) o szatę edytorską. Dobrej jakości papier, twarda oprawa, świetnej jakości fotografie, przejrzysty układ graficzny i czytelny, przemyślany spis treści to ogromne zaleta książki Skutecznie.Tv.

Podsumowując - książka ze wszech miar godna polecenia zarówno początkującym kucharzom, jak i tym którzy poszukują pomysłów na szybkie do przygotowania i smaczne posiłki.

Na tle panujących obecnie w literaturze kulinarnej...

Książka jest ładnie wydana, nic poza tym. Przepisy powtórzone z poprzednich książek autorki. W książce najpiękniejsze są zdjęcia. Zdjęcia są przeróżne... jednak największym minusem jest brak zdjęć gotowych potraw.

• Kulinarne
  • Poradniki - kulinarne, modowe, inne