Kadet

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Rok 2803. Na wielu planetach podnosi się bunt kolonistów przeciwko Konfederacji Ludzkich Światów, czyli ziemskiej administracji. Lon Nolan, usunięty dyscyplinarnie z prestiżowej szkoły wojskowej, zaciąga się do oddziałów najemniczych, odgrywających coraz większą rolę w konflikcie. Rekrut musi udowodnić swoją wartość nie podczas ćwiczeń, ale w trakcie krwawego rytuału pierwszej walki.

Marcin Badtke | 2013-03-20
Przeczytana: 19 marca 2013

Mimo, że lubię militarną fantastykę to tę pozycję mogę polecić jedynie zdesperowanym. Bohaterowie są tak sztampowi, że przewyższają nawet żołnierzy z propagandowych filmów amerykańskich czy rosyjskich. Główny bohater rozdarty wątpliwościami czy prowadzona wojna (kontrakt) jest sprawiedliwa i martwiący się o przyszłość strony pokonanej. Jego koledzy z oddziału świetnie zdający sobie sprawę, że są wizytówką biznesu dla którego pracują oraz zupełnie nieznany przeciwnik (mimo 700 lat postępu technologicznego). Może komuś kto nie czytał 'Psów wojny' taki scenariusz odpowiada, ale nie mi. Sam prawie nie umarłem podczas lektury - z nudów.

Sławomir | 2014-05-12
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 12 maja 2014

Totalne dno. Drewno straszne. Zero jakiejś intrygi, zero akcji. Kompletnie nie nadaje się do czytania.

bediqus | 2016-04-11
adamk | 2015-01-25