romans, młodzieżowa, historyczna
historyczna
Milagros_xd

Jeśli pewnego dnia zaufasz komuś za bardzo, razem ze wspomnieniami możesz stracić część siebie. Dziewiętnastowieczna Francja to idealne miejsce na historię miłosną o kopciuszku, który spotkał swojego księcia… Jednak w tej bajce nie wszystko okaże się tak piękne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Oto młoda Charlotte, która olśniewa swoją urodą wszystkich dookoła, oczekuje powrotu...

Dziewiętnastowieczna Francja to idealne miejsce na historię miłosną o kopciuszku, który spotkał swojego księcia… Jednak w tej bajce nie wszystko okaże się tak piękne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Oto młoda Charlotte, która olśniewa swoją urodą wszystkich dookoła, oczekuje powrotu swojego narzeczonego. Niestety, Victor wkrótce zdecyduje o opuszczeniu Charlotte na zawsze, a złamane serce dziewczyny będzie się domagać pociechy… Czy znajdzie się ktoś, komu będzie mogła zaufać? Co wydarzy się na francuskim dworze, kiedy piękna Charlotte zagości w murach Wersalu? I jaką rolę w tych wszystkich wydarzeniach odegra dumny cesarz Francji?

źródło opisu: https://zaczytani.pl/ksiazka/pocalunek_cesarza,druk

źródło okładki: https://zaczytani.pl/ksiazka/pocalunek_cesarza,druk

KsiążkiJakCzekolada | 2018-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2018

Dziewiętnastowieczna Francja. Dwudziestoczteroletnia Charlotte jest zaręczona z Victorem, razem są niezwykle szczęśliwi. Do czasu, kiedy mężczyzna otrzymuje propozycję pracy jako doradca samego cesarza Francji. Victor wyjeżdża do Wersalu, a Charlotte jest załamana. To wtedy jej matka zapoznaje ją z Franciszkiem, który uczy się na lekarza i pragnie uleczyć złamane serce pięknej dziewczyny. Charlotte długo się nie waha i próbuje zapomnieć o Victorze, walcząc o szczęście z przyszłym lekarzem.

Zaproszenie na bal w Wersalu zmienia całe jej życie. Wraz z Franciszkiem jedzie do Victora, aby wszystko z nim wyjaśnić. To tam poznaje cesarza, który od razu traci dla niej głowę. W ten sposób mamy czworokąt, a główna bohaterka skacze z kwiatka na kwiatek.

Męskie postacie w tej książce wcale nie są lepsze od Charlotte. Podczas gdy ona wyraźnie się nie może zdecydować na jednego mężczyznę, każdy z nich obiecuje, że nie odda jej, będzie walczyć do końca, tymczasem przy pierwszej lepszej próbie,...

CZYTAMITU | 2018-06-20
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Serce raz zranione zawsze ma problem, aby na nowo pokochać z taką samą mocą. Miałam wrażenie, że Charlotte sama nie wie, co chce. Jej uczuciowe niezdecydowanie, zaczynało mnie czasami drażnić, w tym sensie, że miałam ochotę krzyknąć: ,,Zdecyduj się w końcu!". Jednak nie zniechęcało mnie to do czytania, wręcz przeciwnie byłam bardzo ciekawa, co wydarzy się na cesarskim dworze. Zastanawiam się, czy autorka specjalnie nie stworzyła takiej bohaterki, że czasem masz ochotę popukać się w głowę, a zaraz totalnie zatracasz się w tej całej historii.
Odnalazłam tutaj ciekawą, pełną miłości fabułę, która przeniosła mnie w interesujący, a czasem mroczny świat XIX wiecznej Francji. Liczne intrygi, zwroty akcji sprawiają, że książkę czyta się błyskawicznie. Idealnie się w tym przypadku sprawdziło, że masz władzę to możesz mieć wszystko, czego zapragniesz.
Kiedy już zaczęłam przyzwyczajać się do głównej bohaterki i nawet ją polubiłam, nagle autorka przerwała akcję książki w takim momencie, że...

Agnesja | 2018-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2018

Romans historyczny to gatunek, który lubię, ale tylko wtedy, gdy spełnia określone warunki. Ważne jest tutaj tło opowieści, krajobrazy, kultura, warunki życia dotyczące danego okresu, a także polityka. Ponadto bohaterowie powinni być dobrze wykreowani, tak, że czytelnik jest zainteresowany ich losami. I ostatnia rzecz - wątek miłosny może być pikantny, ale nigdy sztuczny i słodki. Zasiadając do lektury "Pocałunku cesarza" Sylwii Bachledy miałam nadzieję, że ta opowieść spełni w jakimś stopniu powyższe elementy i będę ją mogła uznać za dobry historyczny romans spod pióra polskiej autorki. Niestety, po przeczytaniu książki mam co do tego mieszane uczucia.
Charlotte to młoda, szczęśliwa narzeczona, która kocha Victora nad życie. Ich słodki związek jednak zostaje przerwany wraz z wyjazdem ukochanego do Wersalu w celu służby cesarzowi. Charlotte nie może pozwolić sobie na wyjazd, dlatego zrozpaczona zostaje w rodzinnym domu. Jej pocieszeniem staje się młody lekarz, Franciszek. Kiedy...

Zaczytana_Angelika | 2018-06-14

Dziewiętnastowieczna Francja. Młoda i piękna Charlotte oczekuje powrotu narzeczonego. Niestety, Victor decyduje się opuścić dziewczynę, a jej złamane serce potrzebuje pocieszenia... Czy znajdzie się ktoś komu zaufa? Co wydarzy się na francuskim dworze, gdy Charlotte się na nim pojawi? Jaką rolę odegra cesarz Francji?
"Pocałunek cesarza " to historia o miłości, porzuceniu, rozczarowaniu, zdradzie i intrygach. Wciągającą od pierwszej strony historia, która zachwyca bohaterami i osadzeniem akcji w pięknej Francji. Zaskakująca historia, w której nic nie jest takie, jak mogłoby się wydawać na początku. Młoda i lekko naiwna bohaterka, która szuka swojego miejsca na świecie. Spragniona miłości dziewczyna, którą w życiu dosięga niejednokrotnie zawód miłosny, a ona sama zostaje wplątana w intrygę i nie może sama zadecydować o swoim losie. Jestem pod dużym wrażeniem pomysłu na tę historię. Szczerze współczułam bohaterce, której los został przesądzony, a ona sama nie mogła zadecydować. Pełna...

dorotbook | 2018-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2018

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Tak w skrócie można podsumować historię opowiedzianą w "Pocałunku cesarza". Trzech mężczyzn - Victor, Franciszek i cesarz Aleksander, a ona - Charlotte tylko jedna. Każdy z nich ją pociąga i fascynuje. Każdy z nich chce o nią walczyć. Którego z nich wybierze? Którego poślubi?

Świetnie się bawiłam czytając książkę "Pocałunek cesarza". Nie ukrywam, że postać Charlotte irytowała mnie od samego początku do końca. Nie polubiłam jej. Za jej podświadomość jest mistrzynią 😁 Kibicowałam związkowi Charlotte z Franciszkiem, ale czy to on będzie jej mężem? Zakończenie konczy się w najgorszym momencie! Tego się nie robi czytelnikom! Pięknie autorka zbudowała napięcie! Ja chcę już drugą część.
Jedynym minusem był zbyt współczesny język (akcja rozgrywa się w XIX wiecznej Francji) oraz zbyt współczesne realia. Mimo tych wad książka zapewni rozrywkę 😉

Na początku chciałabym bardzo serdecznie podziękować Autorce książki - Sylwii Bachledzie za darmowy egzemplarz recenzencki tej niesamowitej i wspaniałej książki! Bardzo dawno nie czytałam tak dobrej książki. I choć nie spodziewałam się po takiego rodzaju historii niczego zaskakującego, to jednak okazało się, że książka potrafi nie tylko zaskoczyć ale również i zaszokować przeciętnego czytelnika.

Przyznam, główna bohaterka Charlotte od samego początku bardzo mnie irytowała, była niestabilna w swoich uczuciach, nie wiedziała z kim chce być i kogo ma wybrać. Z czasem jednak akcja rozwinęła się w dobrym kierunku, a bohaterka zaczęła być w miarę normalna, a miejscami było mi jej nawet i szkoda.

Książka poza tym jednym elementem jest według mnie na ocenę celującą. Jest bardzo dobrze napisana, nie znalazłam w niej żadnych błędów, niedociągnięć czy błędów logicznych. Historia od początku do końca wciąga czytelnika. Zaś jakieś ostanie pięćdziesiąt stron książki całkowicie zmienia postać...

kurokamiira | 2018-07-30
Przeczytana: 17 czerwca 2018

"„Pocałunek cesarza”. Dziewiętnastowieczny romans, wypełniony zdradą, intrygami i walką o serce ukochanej. W tle Francja z wyeksponowanym Wersalem w czasach burzliwych i przewrotnych. W czasach, kiedy na tronie zasiadał ostatni władca Francji – Napoleon III. Co więc mogło pójść źle?

Chyba nigdy nie nauczę się nie ufać ładnym okładkom. Co prawda na zdjęciach mogę zaprezentować Wam jedynie egzemplarz recenzyjny, ale przyznacie, projekt okładki jest prześliczny. Dodatkowo opis „Dziewiętnastowieczna Francja…” stop – XIX wiek? To ja już jestem kupiona. Jak wiecie albo i nie z poprzedniej recenzji bardzo lubię dziewiętnasty wiek i z wielką przyjemnością zaczytuję się w książkach, których akcja jest osadzona w tych czasach. Nic więc dziwnego, że ta historia miłosna o kopciuszku bardzo mnie zaintrygowała. Po zakończonej lekturze w mojej głowie kołatały się tysiące różnych myśli. Byłam zaszokowana, oszołomiona i zdezorientowana. I niestety nie było to w tym dobrym znaczeniu.

„Pocałunek...

Czytamozmroku | 2018-06-13

Jak wszyscy wiemy w dziewiętnastowiecznej Francji działo się bardzo wiele. Tak samo jak i w życiu Charlotte, głównej bohaterki debiutanckiej powieści Sylwii Bachledy.

Charlotte jest młoda, piękna, ma kochającego narzeczonego Victora, z którym pragnie przejść przez życie. Nic nie może równać się z ich miłością i oddaniem. Planują razem przyszłość, lecz wszystko zmienia się jednego wieczoru, kiedy Victor wraca z Paryża i oznajmia, że niestety, ale musi wyjechać na stałe. Dostał posadę jako doradca cesarza, a niestety nie może odmówić, gdyż może zostać zdegradowany. Początkowo chce ściągnąć narzeczoną do siebie, by razem z nim zamieszkała w Wersalu, ale wszystko ulega zmianie i Charlotte zostaje sama. Nie może pogodzić się z rozstaniem ze swoim narzeczonym. Pewnego dnia na przyjęciu poznaje Franciszka, ambitnego mężczyznę, który w przyszłości chcę zostać lekarzem. Nie potrzeba wiele czasu, by zdała sobie sprawę z tego, że Victor już nie wróci, zostawił ją i przyszedł czas na to,...

Oktawia | 2018-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2018

Długo czekałam na tą książkę.
Początek-miałam dośc zachowania głównej bohaterki-ale czy to nie o to chodziło autorce? Zaintrygowac nas? Skłonić do dalszego czytania byśmy mogli bez tchu czytać dalej" cóż ona teraz pocznie?
Przy każdej miłości głównej bohaterki trzymałam kciuki za nich.co mnie zdziwiło-szybko potrafiłam jak Charlotte pokochać danego kochanka.
Każdy rywal był dla mnie wrogiem-jednak po chwili całkowity zwrot akcji.
Książki nie da się przewidzieć. Autorka nas zaskakuje.
Powieść jest napisana lekkim stylem. Łatwo się ja czyta. Czekam na kolej
a część.

malgorzata_love_book | 2018-07-09
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Czym nasze życie byłoby bez miłości? Czy dusza ludzka mogłaby karmić się czymś w zamian? Czy jakiekolwiek wartości materialne mogłyby ukoić tęsknotę za czułymi gestami,palącą potrzebą oddechu w rytm bicia serca drugiej osoby.Wybaczcie moje chwilowe bujanie w obłokach.Ale w taki nastrój,pełen gorących niczym rozżarzone kamienie emocji wprowadziła mnie historia młodej Charlotte.

Przenieśmy się na chwilę do XIX wiecznej Francji.Obok nas eleganckie młode damy w tiulowych kreacjach i szarmanccy kawalerowie.Wirują w takt romantycznej muzyki na wykwintnym balu.Tu w uroczej posiadłości poznajemy młodą Charlotte.Dziewczyna podziwia przyjęcie zorganizowane przez swoich rodziców w ich trzydziestą rocznicę ślubu.Na twarzy ma rumieńce,a niespokojne oczy z tęsknotą wyczekują ukochanej twarzy.Tak, Charlotte jest szaleńczo zakochana w Victorze.Oczekuje jego silnych ramion i wspólnych chwil.Tak zaczyna się emocjonująca przygoda miłosna naszej bohaterki.Po cudownych chwilach z ukochanym,Charlotte...