Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Novae Res
romans, młodzieżowa, historyczna
historyczna
Milagros_xd

Jeśli pewnego dnia zaufasz komuś za bardzo, razem ze wspomnieniami możesz stracić część siebie. Dziewiętnastowieczna Francja to idealne miejsce na historię miłosną o kopciuszku, który spotkał swojego księcia… Jednak w tej bajce nie wszystko okaże się tak piękne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Oto młoda Charlotte, która olśniewa swoją urodą wszystkich dookoła, oczekuje powrotu...

Dziewiętnastowieczna Francja to idealne miejsce na historię miłosną o kopciuszku, który spotkał swojego księcia… Jednak w tej bajce nie wszystko okaże się tak piękne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Oto młoda Charlotte, która olśniewa swoją urodą wszystkich dookoła, oczekuje powrotu swojego narzeczonego. Niestety, Victor wkrótce zdecyduje o opuszczeniu Charlotte na zawsze, a złamane serce dziewczyny będzie się domagać pociechy… Czy znajdzie się ktoś, komu będzie mogła zaufać? Co wydarzy się na francuskim dworze, kiedy piękna Charlotte zagości w murach Wersalu? I jaką rolę w tych wszystkich wydarzeniach odegra dumny cesarz Francji?

źródło opisu: https://zaczytani.pl/ksiazka/pocalunek_cesarza,druk

źródło okładki: https://zaczytani.pl/ksiazka/pocalunek_cesarza,druk

Melanie | 2018-12-20
Przeczytana: 18 listopada 2018

Zapraszam na mój blog -> https://witchmargoczyta.blogspot.com
Powieściom obyczajowym, gdzie bohaterka jest nazbyt przesłodzona, mam już nadmiar. Nie zaskoczyła mnie praktycznie niczym, z wyjątkiem jednej kwestii, mianowicie czasem. Dziewiętnastowieczną Francją, gdzie nie zaprzeczę, musiało być trudne ukazanie kultury, miasta i samych zachowań ludzi w tamtych czasach.

Miałyście, kiedyś taką sytuacje, gdzie ktoś złamał Wam serce? Charlotte, nasza główna bohaterka zostaje potraktowana paskudnie. Kiedy, wydawało jej się, że ma szczęśliwe życie, i ukochaną osobę przy swoim boku, nie może nic złego się wydarzyć. Jednak, nie! Przystojny Victor, jej narzeczony łamie jej serce, które popchnie Charlotte do ostatecznych decyzji.

Charlotte, została wykreowana na niewinną i beztroską dziewczynę, której życie kręci się wokół rodziny i swojego ukochanego Victora, jednak gdy ten ją zostawia, już nie jest taka niewinna. Bardzo nie spodobało mi się to, że bohaterka która robiła na...

MamaNaPetardzie | 2018-09-04
Przeczytana: 04 września 2018

Powiem Wam szczerze, ze sięgając po tę książkę miałam pewne obawy. Czytając kilka różnorodnych opinii zdążyłam zauważyć dość rozbieżne oceny. Od zachwytu nad lekturą, po bardzo negatywny odbiór. Jaka jest moja opinia? Zapraszam do recenzji :)

"Jeśli pewnego dnia zaufasz komuś za bardzo,
razem ze wspomnieniami możesz stracić część siebie"

Już z okładki dowiadujemy się, że akcja książki osadzona jest w dziewiętnastowiecznej Francji. Poznajemy tu młodą Charlotte, żyjącą sobie spokojnie ze swoją rodziną i narzeczonym Victorem . Kiedy pewnego dnia jej miłość postanawia ją opuścić dla służby cesarzowi, dziewczyna załamuję się. Jednak nie na długo. :)
Dzięki swojej matce poznaje Franciszka. Zafascynowana nim i z jego pomocą stara się uleczyć zranione serce. Ale czy na długo?

"Nie musisz robić dla mnie wszystkiego.
Wystarczy mi twoja obecność przy mnie."

Sytuacja zmienia się i akcja rozkręca się całkowicie, gdy Charlotte dostaje zaproszenie do Wersalu na bal organizowany przez...

KsiążkiJakCzekolada | 2018-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2018

Dziewiętnastowieczna Francja. Dwudziestoczteroletnia Charlotte jest zaręczona z Victorem, razem są niezwykle szczęśliwi. Do czasu, kiedy mężczyzna otrzymuje propozycję pracy jako doradca samego cesarza Francji. Victor wyjeżdża do Wersalu, a Charlotte jest załamana. To wtedy jej matka zapoznaje ją z Franciszkiem, który uczy się na lekarza i pragnie uleczyć złamane serce pięknej dziewczyny. Charlotte długo się nie waha i próbuje zapomnieć o Victorze, walcząc o szczęście z przyszłym lekarzem.

Zaproszenie na bal w Wersalu zmienia całe jej życie. Wraz z Franciszkiem jedzie do Victora, aby wszystko z nim wyjaśnić. To tam poznaje cesarza, który od razu traci dla niej głowę. W ten sposób mamy czworokąt, a główna bohaterka skacze z kwiatka na kwiatek.

Męskie postacie w tej książce wcale nie są lepsze od Charlotte. Podczas gdy ona wyraźnie się nie może zdecydować na jednego mężczyznę, każdy z nich obiecuje, że nie odda jej, będzie walczyć do końca, tymczasem przy pierwszej lepszej próbie,...

Snieznooka | 2018-10-16

„Pocałunek cesarza” jest powieścią o miłości, jej różnych odcieniach, rodzajach i cierpieniu, jakie przynosi, kiedy rozpada się na kawałki wraz z sercem. Charlotte jest główną bohaterką, która mieszka z rodzicami i młodszą siostrą w dworku w Lille, ma narzeczonego Victora, który przyjeżdża do niej z jednej ze swoich wypraw. Ich szczęście i radość nie trwa zbyt długo, bowiem mężczyzna oznajmia kobiecie, że musi na zawsze opuścić Lille i służyć cesarzowi, co uważa za wielki zaszczyt. Zakochana kobieta nie rozumie jego podejścia, obiecywali sobie wieczną i dozgonną miłość, nie widzieli poza sobą świata. Victor był nie tylko jej kochankiem, ale także najlepszym przyjacielem. Spędzili ze sobą wiele lat, w obliczu rozłąki zdecydowali się na próbę utrzymania związku i przyjazd Charlotte do Paryża, gdzie osiedliłaby się z ukochanym na stałe. Niestety po rozmowie z rodzicami dziewczyny, Victor kończy ten związek i wyjeżdża bez pożegnania pozostawiając za sobą ból, który spowodował...

kasia_recenzuje | 2018-10-10

"Człowiek człowieka potrafi oszukać słowem. Mowa ciała nigdy nie kłamie. Nie oszukuj siebie i przy okazji mnie. Oboje wiemy, że nie jesteś obojętna na mój urok."

Dziewiętnastowieczna Francja i Ona. Mowa tu o Charlotte, młodej, pięknej, rudowłosej dziewczynie należącej do skromnej rodziny. Może się wydawać, że ma wszystko; kochających rodziców, uroczą siostrzyczkę Sophie oraz przystojnego narzeczonego o imieniu Victor, z którym planują ślub. Jednak jedna decyzja wywraca życie Charlotte do góry nogami. Victor opuszcza ją na zawsze, by być prawą ręką cesarza Francji. Dziewczyna chce uleczyć złamane serce i szuka pocieszenia u boku innego mężczyzny. Wkrótce i jej życie diametralnie się zmieni. A wszystko to przez jedno wydarzenie, a właściwie jedną uroczystość, na którą zdecydowała się przybyć. Zapewne jesteście ciekawi, co ma z tą historią wspólnego cesarz Francji? Biorąc pod uwagę to, że Charlotte wybrała się na przyjęcie do Wersalu... chyba wiele ;)

Przyznam się bez...

kurokamiira | 2018-07-30
Przeczytana: 17 czerwca 2018

"„Pocałunek cesarza”. Dziewiętnastowieczny romans, wypełniony zdradą, intrygami i walką o serce ukochanej. W tle Francja z wyeksponowanym Wersalem w czasach burzliwych i przewrotnych. W czasach, kiedy na tronie zasiadał ostatni władca Francji – Napoleon III. Co więc mogło pójść źle?

Chyba nigdy nie nauczę się nie ufać ładnym okładkom. Co prawda na zdjęciach mogę zaprezentować Wam jedynie egzemplarz recenzyjny, ale przyznacie, projekt okładki jest prześliczny. Dodatkowo opis „Dziewiętnastowieczna Francja…” stop – XIX wiek? To ja już jestem kupiona. Jak wiecie albo i nie z poprzedniej recenzji bardzo lubię dziewiętnasty wiek i z wielką przyjemnością zaczytuję się w książkach, których akcja jest osadzona w tych czasach. Nic więc dziwnego, że ta historia miłosna o kopciuszku bardzo mnie zaintrygowała. Po zakończonej lekturze w mojej głowie kołatały się tysiące różnych myśli. Byłam zaszokowana, oszołomiona i zdezorientowana. I niestety nie było to w tym dobrym znaczeniu.

„Pocałunek...

CZYTAMITU | 2018-06-20
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Serce raz zranione zawsze ma problem, aby na nowo pokochać z taką samą mocą. Miałam wrażenie, że Charlotte sama nie wie, co chce. Jej uczuciowe niezdecydowanie, zaczynało mnie czasami drażnić, w tym sensie, że miałam ochotę krzyknąć: ,,Zdecyduj się w końcu!". Jednak nie zniechęcało mnie to do czytania, wręcz przeciwnie byłam bardzo ciekawa, co wydarzy się na cesarskim dworze. Zastanawiam się, czy autorka specjalnie nie stworzyła takiej bohaterki, że czasem masz ochotę popukać się w głowę, a zaraz totalnie zatracasz się w tej całej historii.
Odnalazłam tutaj ciekawą, pełną miłości fabułę, która przeniosła mnie w interesujący, a czasem mroczny świat XIX wiecznej Francji. Liczne intrygi, zwroty akcji sprawiają, że książkę czyta się błyskawicznie. Idealnie się w tym przypadku sprawdziło, że masz władzę to możesz mieć wszystko, czego zapragniesz.
Kiedy już zaczęłam przyzwyczajać się do głównej bohaterki i nawet ją polubiłam, nagle autorka przerwała akcję książki w takim momencie, że...

Agnesja | 2018-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2018

Romans historyczny to gatunek, który lubię, ale tylko wtedy, gdy spełnia określone warunki. Ważne jest tutaj tło opowieści, krajobrazy, kultura, warunki życia dotyczące danego okresu, a także polityka. Ponadto bohaterowie powinni być dobrze wykreowani, tak, że czytelnik jest zainteresowany ich losami. I ostatnia rzecz - wątek miłosny może być pikantny, ale nigdy sztuczny i słodki. Zasiadając do lektury "Pocałunku cesarza" Sylwii Bachledy miałam nadzieję, że ta opowieść spełni w jakimś stopniu powyższe elementy i będę ją mogła uznać za dobry historyczny romans spod pióra polskiej autorki. Niestety, po przeczytaniu książki mam co do tego mieszane uczucia.
Charlotte to młoda, szczęśliwa narzeczona, która kocha Victora nad życie. Ich słodki związek jednak zostaje przerwany wraz z wyjazdem ukochanego do Wersalu w celu służby cesarzowi. Charlotte nie może pozwolić sobie na wyjazd, dlatego zrozpaczona zostaje w rodzinnym domu. Jej pocieszeniem staje się młody lekarz, Franciszek. Kiedy...

dorotbook | 2018-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2018

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Tak w skrócie można podsumować historię opowiedzianą w "Pocałunku cesarza". Trzech mężczyzn - Victor, Franciszek i cesarz Aleksander, a ona - Charlotte tylko jedna. Każdy z nich ją pociąga i fascynuje. Każdy z nich chce o nią walczyć. Którego z nich wybierze? Którego poślubi?

Świetnie się bawiłam czytając książkę "Pocałunek cesarza". Nie ukrywam, że postać Charlotte irytowała mnie od samego początku do końca. Nie polubiłam jej. Za jej podświadomość jest mistrzynią 😁 Kibicowałam związkowi Charlotte z Franciszkiem, ale czy to on będzie jej mężem? Zakończenie konczy się w najgorszym momencie! Tego się nie robi czytelnikom! Pięknie autorka zbudowała napięcie! Ja chcę już drugą część.
Jedynym minusem był zbyt współczesny język (akcja rozgrywa się w XIX wiecznej Francji) oraz zbyt współczesne realia. Mimo tych wad książka zapewni rozrywkę 😉

Karo | 2018-11-10
Przeczytana: 11 września 2018

Pocałunek cesarza to debiut literacki Sylwii Bachledy, który zwrócił moją uwagę nie tylko niezwykle uroczą i tajemniczą okładką, ale przede wszystkim intrygującym opisem, obiecującym przyjemną, bardzo emocjonalną oraz klimatyczną powieść prosto z XIX-wiecznej Francji. Ja, jako fanka książek z historią w tle i romansów aż zacierałam ręce z niecierpliwości, by ją poznać, a sam fakt, że Pocałunek cesarza liczy sobie trochę więcej stron niż przeciętne powieści, dodawała mi trudnej do opisania radości (że trochę czasu z nią spędzę). Niestety Pocałunek cesarza strasznie mnie rozczarował, a ponadto ból potęgował… niewykorzystany potencjał, który aż bije po oczach. Zatem co jest nie tak z tak dobrze zapowiadającą się historią?

Zacznę od tła powieści, bo jest ono (a raczej powinno być) nie tylko kluczowym jej elementem, ale przede wszystkim ma stanowić bazę, na której rozgrywają się wydarzenia zawarte w książce. Dla przypomnienia, akcja Pocałunku cesarza rozgrywa się w XIX-wiecznej...