Druga szansa

2022-04-01
2022-04-01

⭐ RECENZJA ⭐

✨ SYLWIA BACHLEDA - DRUGA SZANSA ✨ @sylwiabachleda_autorka
Wydawnictwo @wydawnictwoplectrum dziękuję za egzemplarz do recenzji.

Główną postacią w książce jest Iga Podgórna. Kobietę poznajemy w najgorszych chwilach jej życia. Trzy lata temu w tragicznym wypadku zmarł jej chłopak Adam. Przez jedną złą decyzje Iga straciła także przyjaciela Marka. Jeden wieczór, jeden bal charytatywny zmienia życie Naszej bohaterki na zawsze. Czy gdyby cofnąć czas Iga postąpiłaby inaczej?

Książka jest podzielona na część pierwsza i część druga. W pierwszej części poznajemy bogatego, przystojnego mężczyznę o złotym sercu - Joela który sprawia, że serce które nie należy do Igi ponownie zaczyna bić. Kobieta zaczyna wierzyć, że nie jej serce może pokochać na nowo. Lubiłam postać Joela pomimo, że czasami wydawał mi się mało męski i to ktoś musiał go popchnąć do pewnych decyzji wiem, że autorka właśnie takiego chciała go stworzyć.

Lubiłam przyjaciół Igi, zwłaszcza Gosię która była przy głównej bohaterce w najgorszych chwilach jej życia.

Momentami się śmiałam w głos, czasami miałam łzy w oczach a w części drugiej w ostatnim rozdziale dosłownie wyłam. Zakończenie jest kompletnie nie przewidywalne i ten zwrot w akcji sprawia, że mamy na ciele gęsią skórkę, czytamy książkę na jednym wdechu a gdy czytamy "koniec" dopiero wypuszczamy powietrze.

Podsumowując, nie chce zdradzać tutaj szczegółów książki, bo w książce jest trochę tajemnic, zagadek i przede wszystkim wielką i największa tajemnicą jest cyganka. 😉 Książka jest naprawdę wyjątkowa i Sylwia miała niesamowity pomysł na te książkę. Książka od początku do końca jest dopieszczona, każde słowo jest idealnie dobrane a bohaterzy świetnie wykreowani.

Książkę oceniam 10/10 bardzo mi się podobała i polecam każdemu! Zwłaszcza, jeśli ktoś lubi rollercoaster. Rzadko zdarza mi się płakać nad książką, ale ta wycisnęła ze mnie wszystkie łzy.

Bardzo polecam!

[WSPOLPRACA]

#wydawnictwoplectrum #drugaszansa #czytam #recenzja #recenzjaksiazki

⭐ RECENZJA ⭐

✨ SYLWIA BACHLEDA - DRUGA SZANSA ✨ @sylwiabachleda_autorka
Wydawnictwo @wydawnictwoplectrum dziękuję za egzemplarz do recenzji.

🦋🦋🦋🦋🦋 Recenzja 🦋🦋🦋🦋🦋

Sylwia Bachleda " Druga szansa "
@sylwiabachlwda_autorka

Wydawnictwo : Plectrum
@wydawnictwoplectrum

🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾

" Zrozumiałem, że brakuje mi jej bardziej, niż wcześniej przypuszczałem. Chciałbym być częścią jej szczęścia, powodem, dla którego się uśmiecha. Byłem zazdrosny, choć sam ją odrzucałem i nie zamierzałem niczego zmieniać... ”

"Druga szansa " to powieść, która porusza tematykę wyrzutów sumienia, miłości i nadziei.. Historia jest napisana w sposób, który wciąga czytelnika i prowadzi go przez różne emocje..

Powieść porusza uniwersalne tematy, takie jak miłość, nadzieja i odkupienie, co sprawia, że historia jest łatwo przyswajalna i angażująca.. Powieść ta to również ciekawe studium psychologiczne, które ukazuje, jak wewnętrzne konflikty i wyrzuty sumienia wpływają na życie ludzkie..

W powieści pojawiają się różne emocje, takie jak smutek, złość, nadzieja, strach i miłość.. Iga doświadcza wewnętrznych konfliktów i wyrzutów sumienia, które sprawiają, że czuje się przytłoczona i zdezorientowana.. Jednocześnie pojawiają się w niej również uczucia miłości i nadziei, które pomagają jej odnaleźć drogę do siebie.. Joel jest osobą pewną siebie i ambitną, która stara się pomóc Iga w pokonaniu jej wewnętrznych demonów. W powieści pojawiają się również postacie, które reprezentują różne emocje, takie jak złość, strach i miłość..

Bohaterowie są dobrze wykreowani i posiadają swoje mocne i słabe strony, co sprawia, że są postaciami realnymi i wiarygodnymi..

Główną bohaterką powieści jest Iga, młoda kobieta, która nie może poradzić sobie z wyrzutami sumienia po śmierci Adama.. Iga jest osobą wrażliwą i empatyczną, która stara się znaleźć drogę do siebie i odnaleźć sens w swoim życiu..
Joel Goldberg to stary przyjaciel Igi, który pojawia się w jej życiu, dając jej nadzieję na przyszłość. Joel jest osobą pewną siebie i ambitną, która stara się pomóc Idze w pokonaniu jej wewnętrznych demonów.. W powieści pojawia się również stara Cyganka, która posiada nadprzyrodzone moce i pomaga Idze w odnalezieniu drogi do siebie..
W historii pojawia się również stara Cyganka o nadprzyrodzonych mocach..

Iga która nie jest w stanie poradzić sobie z traumą, która wydarzyła się trzy lata temu.. Wyrzuty sumienia i ból nie pozwalają jej ruszyć do przodu.. Jednak kiedy pojawia się Joel, stary znajomy, Iga zaczyna stopniowo otwierać się na nowe możliwości.. Czy Joel będzie w stanie pomóc Idze pokonać swoją przeszłość i znaleźć nadzieję na przyszłość.. A może to właśnie Joel może potrzebować pomocy Igi..

Czy Joel pomoże Iga poradzić sobie z jej problemami?
Czy będą w stanie odnaleźć drogę do siebie, mimo przeciwności losu?

🦋🦋🦋🦋🦋 Recenzja 🦋🦋🦋🦋🦋

Sylwia Bachleda " Druga szansa "
@sylwiabachlwda_autorka

Wydawnictwo : Plectrum
@wydawnictwoplectrum

🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾

"Druga...

Iga Podgórna próbuje powrócić do życia po wypadku samochodowym, od którego minęły trzy lata. Dziewczyna ma problemy ze zdrowiem i musi na siebie uważać. W dniu wypadku dostaje serce swojego chłopaka Adama i nie potrafi się z tym pogodzić i ruszyć do przodu. Będąc na balu spotyka Joela, którego poznała na weselu kuzyna. Po kilku spotkaniach zbliżą się do siebie. Jednak następuje zwrot akcji i autorka funduje nam zakończenie jakiego się nie spodziewamy. Ta książka jest po prostu nieodkładalna. Złość, szok i niedowierzanie będą towarzyszyć nam do samego końca tej historii.
Ja z tą książką spędziłam miłe chwile i wam gwarantuje to samo. Choć było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i mam nadzieję, że nie ostatnie, to polecam serdecznie. Jeśli lubicie pozycje z historią w tle, to ta z pewnością przypadnie wam do gustu.

Kiedy traci się kogoś bliskiego, kogoś, kto był dla nas całym światem, nic już nie może być takie same. A co, wtedy kiedy los daje nam kolejną szansę?

Minęło trzy lata, od kiedy Adama nie było już w jej życiu, był nie tylko przyjacielem, ale i mężczyzną, którego kochała ponad wszystko. Dziś już nic nie jest takie same, życie toczyło się dalej, lecz ona mimo upływu czasu nie potrafiła żyć już tak przedtem. Czuła się winna za śmierć ukochanego…
Wszystko się zmienia, gdy na balu charytatywnym spotyka dawnego znajomego, poczucie winy znika, a pojawia się iskierka nadziei, a serce zaczyna bić mocniej.
Czy doceni drugą szansę, jaką podarował jej los? Czy mężczyźnie uda się wkraść do serca dziewczyny i sprawić, aby kochała na nowo?

Pierwszy raz nie do końca wiedziałam, co mam napisać. Potrzebowałam chwili, aby wszystko w racjonalnie poukładać, by ocenić rozsądnie książkę. Kiedy zaczęłam czytać, myślę, wow, jaka perełka trafiła w moje ręce, ale gdy skończyłam czytanie już opadły ze mnie te wszystkie zgromadzone emocję, pomyślałam sobie, że mimo drobnych uwag ta powieść zostanie w moim sercu.

Były takie momenty, w których moje serce zostało powalone przez autorkę, musiałam odkładać książkę i powracać do niej. Przeżywałam, przez co przeszła Iga, jak bardzo obwiniała się za śmierć Adama, nie mogła znieść tej świadomości, że ona żyje, że los podarował jej coś cennego, kiedy na to nie zasłużyła.
Na dokładkę przyjaciel Marek, który razem z Igą i Adamem zawsze tworzyli wspólną paczkę, nagle odrzuca dziewczynę od siebie, pokazuję jej, jak bardzo jej nienawidzi, co tylko sprawiło, że dołożył jej bólu i cierpienia.

Iga i Joel pokazują taką prawdziwą miłość, chwilami, która wydaję się nierealna, nieosiągalna, mimo iż ich relacja z początkiem nabrała szybkiego tępa, może nawet zbyt szybkiego, lecz wielki plus za to, że nie od razy doszło do uniesień miłosnych. Zbiegiem ta relacja zwolniła, zrobiła się subtelniejsza, pełna pożądania, a zbliżając się przy tym coraz bardziej do siebie pokazali czym jest miłość. To nie tylko sex, a zaufanie, opiekuńczość, tęsknota, przyjaźń, namiętność..
Gdy przeczytałam, w jakim gatunku literackim mieści się książka, to się trochę zdziwiłam – powieść historyczna. Mamy przez chwilę muśnięcie o drugiej wojnie światowej, ale żeby zaraz przypisać ją do takiego gatunku, myślę, że nie, aczkolwiek nie jestem takim ekspertem i mogę się mylić. Momentami robiło się gorąco, książka nabierała tępa, pierwsze 150 stron przeczytałam na jednym wdechu, a chwilą zrobiło się nudno, ale znów wszystko wróciło na właściwy tor.
Autorka ma lekkie pióro, a to sprawia, że książkę czyta się bardzo przyjemnie i cieszę się, że mogłam moje wieczory spędzić właśnie z nią.
I wam polecam spędzić z nią wieczory! ❤️ Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwoplectrum 🖤

Od początku historia mi podpasowała, nie czułam zmęczenia, pochłaniam ją.
Na 158 stronie pociekły mi łzy, czym sama siebie zaskoczyłam. My wiemy jak było 💔
Na 176 pomyślałam " oj Sylwia, Sylwia :o " zatkało mnie.
Ciągle się zastanawiałam co mnie tu zaskoczy i nie spodziewałam się tego. Płakałam tak, że aż tchu mi brakowało. Gdy opowiadałam mężowi, o czym jest książka, płakałam drugi raz. Płakałam za czymś czego nie ma, czego nie poznałam. Płakałam za prawdziwą miłością, nie powiem burczałam pod nosem na autorkę @sylwiabachleda_autorka , a potem...
Nie chcę Wam spojlować . Powiem tyle. Książka "Tysiąc pocałunków " Tillie Cole jest moja numer 1. Ta zdecydowanie jest zaraz za nią.
Książka naprawdę bardzo dobrze napisana, nie mam do czego się przyczepić. Skradła moje serce.
Inaczej będę patrzeć na rzeczy otaczające mnie. Dziś widzę pomost, rzekę, staw, czy moje dzieci też będą to widzieć ? Dziś jestem tu, a jutro? Z kim?

"-To piękne prawda ?
-Co takiego ?
-Ta pewność, że spotkaliśmy na swojej drodze odpowiedniego człowieka "

Od początku historia mi podpasowała, nie czułam zmęczenia, pochłaniam ją.
Na 176 pomyślałam " oj Sylwia, Sylwia :o " zatkało mnie.

Złamała mi serce ta książka. 💔😢

Co mi się podobało, to to, że Iga i Joel nie wyznają sobie miłości już po pierwszym spotkaniu i nie pieprzą się jak króliki co chwile. To bardzo mądra i dojrzała miłość. Miłość która była im przeznaczona.

Bohaterowie wspaniale wykreowani i dopracowani. Przeżywamy z nimi emocje na każdej stronie. Od pierwszych stron przeżywamy ból razem z Iga, później jej szczęście i miłość, no i zakończenie które łamie nam serce na tysiące kawałków. Nie wiem jak się pozbieram po tej historii. 🥺

Styl pisania autorki jest lekki i przejrzysty. Czyta się szybko i przyjemnie. Na pewno sięgnę po kolejne książki Autorki.

To było wspaniałe, romantyczne i zmysłowe. Sceny erotyczne są napisane ze smakiem.

Myślę, że każdy z nas chciałby spędzić chociaż jeden dzień w takiej alternatywnej rzeczywistości. I każdy z nas chciałby dostać drugą szansę na naprawienie błędów.

@sylwiabachleda_autorka gratuluje z całego serca to było piękne i chce więcej takich wspaniałych opowieści. 😘

Dziękuję @wydawnictwoplectrum za egzemplarz do recenzji 💋

AUTOR : SYLWIA BACHLEDA
Sylwia Bachleda

WYDAWNICTWO : PLECTRUM
Wydawnictwo Plectrum

" Próbuję odnaleźć cokolwiek co będzie da mnie podporą, i kiedy myślę, że znalazłem się już w niekończącej się pustce, czuję, jak drobne palce zaciskają się na mojej dłoni. Jasność powoli przełamuje ciemność, która pokornie pozwala się stłumić olśniewającemu światłu i już po chwili wyraźnie widzę znajomą tawrz... "

" Przeżyłaś niesamowitą przygodę, ale twój czas się kończy, nikt przed tobą tego nie doświadczył ani po tobie tego nie doświadczy... "

Czy zdarzenia z przeszłości naznaczają i kreują nasze życie i świat?

Czy Życie może dać drugą szansę?

Przekonajcie się sami.

DRUGA SZANSA, to książka która jest niezwykła. Jest genialna w swoim wykonaniu.
Wciąga swoimi mackami w swój świat, niecodziennej, nieoczywistej historii. Na pewno nie odłożysz jej do ostatniej strony.
Książka dzięki której zadasz sobie pytanie

"Co by było gdyby.. Się nie wydarzyło."

Sylwia Bachleda pokazuje taką rzeczywistość, która mogła by tak wyglądać, gdyby nie wojna. Kim moglibyśmy być, jak mogło by wyglądać nasze życie, gdybyśmy otrzymali podobną szansę jak głowni bohaterowie książki.

Autorka opowiedziała historię świata którego nie skalała wojna. Inną Warszawę.
Świata Igi i Joela.
Przeogromnej przyjaźni trojga osób. Które zostaje zmienione przez to co się wydarzyło, a dokładnie śmierć jednego z nich. Już ich życie nie wygląda tak, jakie było. Nie mogą się pogodzić z tym co się stalo. Co prowadzi do wydarzeń które ich również zmieni.
Historia która rozrywa serce, miłość która leczy rany i zmieni świat na lepsze.
Tylko po to, żeby wszystko okazało się iluzją.
Ale czy na pewno wszystko było i okaże się iluzją.

A to co zrobiła autorka pod koniec książki, zwala z nóg. Czytasz i myślisz co tu się stało.

Tego to nik się nie spodzieje i nie przewidzi biegu zdarzeń.

DRUGA SZANSA to historia, która rozrywa serce na kawałki, gdzie znajdziesz przeogromne cierpienie, ból, ale również namiętność, miłość. Wszystko się ze sobą przeplata.
Tutaj niczego nie można było przewidzieć.
Książkę przeczytałam z ogromną przyjemnością. Autorka wymyśliła genialną historię, wykreowała świetnych bohaterów którzy są bardzo wyraziści.
Mamy tutaj ogrom emocji, istny rollercoaster. Wszystko dzieje się dynamicznie, płynie swoim rytmem, zaskakując nie raz. Pełna ciepła, emocji i zaskakujących zwrotów książka.
Książka dopracowana w każdym szczególe.

- Czy Iga pozwoli sobie na odrobinę szczęścia w swoim życiu, po stracie Adama.

- Czy mężczyzna o arktycznych oczach da jej nadzieję na nowe życie.

- Co się stanie gdy rzeczywistość okaże się zupełnie inna.

Polecam wszystkim, bo co tu przeczytacie przyprawi was o szybsze bicie serca i złamie wasz serca nie raz.

Dziękuję bardzo autorce i wydawnictwu za możliwość zrecenzowania książki. ❤️

❤️Recenzja książki ❤️

💥DRUGA SZANSA 💥

AUTOR : SYLWIA BACHLEDA
Sylwia Bachleda

WYDAWNICTWO : PLECTRUM
Wydawnictwo Plectrum

Od wypadku, w którym zginął Adam, minęły trzy lata. Iga cały czas walczy z poczuciem winy. Nie chcę i nie potrafi pogodzić się z tym, że mężczyzna, którego kochała już do niej, nie wróci.
On zginął, a Ona przeżyła.

Czy zdruzgotana Iga będzie umiała żyć dalej, czy wręcz przeciwnie i nie wykorzysta drugiej szansy jaką, dostała od losu?
Wszystko zaczyna się zmieniać gdy spotyka Jego.....

Myślałam nad tą recenzją od trzech dni. Ciężko mi wyrazić, to co chce Wam przekazać, ale do brzegu.

Matko boska!
Ależ to było genialne. 😍
"Druga szansa" to powieść, która zdeptała mnie emocjonalnie i roztrzaskała moje serce. A ostatnio ciężko mnie doprowadzić do tego stanu! (co prawda nie płakałam na niej, ale mimo wszystko, książka zostaje już ze mną na stałe!).

To, co Pani Sylwia tu wyczarowała, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Bohaterzy to jeden wielki majstersztyk!
Całość czyta się lekko, przyjemnie. Zakończenie no właśnie, zakończenie to po prostu taka bomba. 😱 Musicie Ją przeczytać, obowiązkowo!

Chce, muszę i wręcz żądam jak NAJSZYBCIEJ kontynuację! Polecam, uwielbiam i na pewno jeszcze wrócę do tej historii.

On zginął, a Ona przeżyła.

Wszystko zaczyna się zmieniać gdy...

Przez pierwsze ok. 100 stron miałam wrażenie, że akcja gnała do przodu, gdzieś w tyle zostawiając opisy, dające pole wyobraźni, i sceny, które zapadają w pamięć. Relacja Igi i Joela rozwijała się tak szybko... Zdecydowanie za szybko! 🙀. Rozumiem, że skoro znali się wcześniej, to ta relacja nie była tak do końca zerowa, ale było to x lat temu, a ich znajomość urwała się na jednej rozmowie na weselu 🤨. Nie jestem pewina czy został tutaj zachowany realizm sytuacji.

Jednak w pewnym momencie historii sytuacja się odwróciła, jakby ten poprzedni pośpiech dążył do tego, żeby jak najszybciej skończyć ten nie najkrótszy wstęp.

Więc około 110-tej strony — zaczęłam się naprawdę dobrze bawić. Natomiast nie trwało to długo, bo z powrotem historia nabrała tempa 😑.

A co z fabułą? Opis z tyłu książki daje nam pole do namysłu: ,,A gdyby tak z historii wymazać wydarzenia Drugiej Wojny Światowej? Jak wyglądałaby dziś Polska, gdyby nie zniszczyły jej wojska Trzeciej Rzeszy? Kim byśmy byli, kogo spotkali i co robili, gdyby nasi przodkowie otrzymali drugą szansę?''.

Nie jest to zwykła powieść obyczajowa, a powieść z elementami historii alternatywnej. Tak, można dostać zawrotów głowy. W pewnym momencie fakty w życiu Igi się pomieszały, przestawiły, wskoczyły na inne miejsca, i okazały się nową rzeczywistością.

Historia dzieli nam się więc na dwie rzeczywistości:

> Ta prawdziwa
> Ta alternatywna (gdzie Drugiej Wojny Światowej nigdy nie było)

Mamy do czynienia z kompozycją ramową; powieść zaczyna się i kończy epizodami z tej  ''prawdziwej rzeczywistości''. Można powiedzieć, że to tylko urywek całej książki.

Natomiast co się dzieje w tej ''alternatywnej rzeczywistości''?

Od śmierci Adama minęły już trzy lata, a Iga nadal nie potrafi w pełni powrócić do życia. Tonie w wyrzutach sumienia od pewnego feralnego wydarzenia z przeszłości, które nie pozwala jej ruszyć na przód. I właśnie wtedy na jej drodze staje Joel – mężczyzna o arktycznych oczach.

Kobieta nawet nie podejrzewała, że to nie jest jej rzeczywistość 😉. Oczy otworzyła jej dopiero Cyganka, która magicznie przeniosła jej umysł do — już nie tak pięknego — rzeczywistego świata wraz z zagadkowymi zdaniami. Iga więc zaczyna poszukiwania Joela, który prawdopodobnie (jakoże ma żydowskie korzenie) nigdy się nie narodził.

Miejscami nudnawa, czasem trochę zabawna, z całą pewnością ciekawa historia, która każe się na chwilę zatrzymać i przetworzyć wszystkie fakty, które dostaliśmy w gratisie. Właśnie taka jest ,,Druga Szansa''.

Zaskakująca, emocjonalna historia! Polecam

Zaskakująca, emocjonalna historia! Polecam

• Samodzielne
  • E-booki
  • 1212
  • MOBI

Dodaj cytat z książki Druga szansa