Wild Book
poradniki
anamcharka

W świecie, w którym zawsze mamy pod ręką telefon, tablet, komputer czy konsolę, często nie zauważamy, ile radości czeka na nas poza domem. Budujemy światy w Minecrafcie, kiedy moglibyśmy budować tratwę; oglądamy najnowszy serial na Netfliksie, kiedy moglibyśmy oglądać gwiazdy; bezmyślnie buszujemy po mediach społecznościowych, kiedy moglibyśmy buszować po lesie; szukamy okazji w internecie,...

Budujemy światy w Minecrafcie, kiedy moglibyśmy budować tratwę; oglądamy najnowszy serial na Netfliksie, kiedy moglibyśmy oglądać gwiazdy; bezmyślnie buszujemy po mediach społecznościowych, kiedy moglibyśmy buszować po lesie; szukamy okazji w internecie, kiedy moglibyśmy szukać złota w strumieniu.

Mamy coraz lepsze smartfony, ale coraz mniej doświadczeń – świat skurczył się do rozmiaru ekranu przed oczami.

Księga dzikości przypomina nam, ile cudownych przeżyć czeka na nas za progiem. Jest pełna propozycji prostych i przyjemnych zajęć i gier na świeżym powietrzu. Dowiesz się z niej na przykład, jak zrobić tarniówkę, wspiąć się na drzewo, rozpalić ognisko, rozpoznać chmury po kształcie i zbudować szałas.

Ta książka pomoże ci odkryć w sobie dziecko.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/ksiega-dzikosci/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/ksiega-dzikosci/

magia_stron | 2018-06-02

Ta przepięknie wydana książka jest wprost stworzona dla mnie! Mieszkam na wsi, całe życie w tym wczesne dzieciństwo spędziłam hasając po lasach, łąkach i pagórkach. Właściwie niewiele się zmieniło wraz z wiekiem, z tym, że.. teraz na spotkanie z przyrodą chodzę sama, żeby zresetować umysł a nie żeby np. potaplać się w kałużach, czy spróbować nie złamać nóg wspinając się na drzewa ( z charakteru byłam chłopczurzycą i urwisem. ) Teraz próbuję się nie połamać robiąc zdjęcia. Obserwuje gwiazdy, chmury, roślinność. Chodzę do lasu, na łąki, zbieram polne kwiaty czy słucham śpiewu ptaków. Wciąż hasam. Ale.. Jak hasać będąc bardziej uświadomionym, lub jeśli się nie hasa wcale to jak zacząć, żeby się nie połamać lub nie zgubić? Przedstawiam wam tą niesamowitą książkę, z którą na nową odkryjesz chęć przygody a przy okazji dowiesz się sporo ciekawostek.
Jej wydanie robi wrażenie - materiałowa struktura okładki, grafika, ilustracje znajdujące się w środku, cytaty przy każdym rodziale....

Northman | 2018-06-17
Przeczytana: 08 czerwca 2018

Koniec siedzenia w domu!

Po cóż bowiem w nim tkwić, skoro za oknem czeka wielki i dziki świat? :) A dzikość tę znaleźć można nawet na byle spacerze, biwaku, wycieczce... gdziekolwiek, byle było to miejsce pełne świeżego powietrza, zapachu drzew i byle znajdowało się JAK NAJDALEJ od naszych czterech domowych ścian! (rzecz jasna smartfony, komputery i wszelka elektronika też w tych czterech ścianach zostają).

Z książki dowiemy się wszystkiego co konieczne, by przetrwać w głuszy i spędzić w niej fajnie czas. Od zbudowania szałasu, rozpalenia ogniska, sposobów zabezpieczenia biwaku przed zwierzętami, przez naukę konstruowania łuku, polowania na ryby dzidą, naukę wiązania węzłów, aż do rzeczy przyjemnych jak budowa huśtawki na drzewie, czy rzeczy zaspokajających nasze duchowe wnętrze, jak nauka malowania pejzarzy akwarelą. Wszystko po to, by WYJŚC WRESZCIE Z DOMU :) I to na dobre ;)

Wiele jest prawdy w idei tej książki, którą jest fakt, że każdemu z nas niezbędna do życia jest...

Aniaczyanka | 2018-05-14
Przeczytana: 14 maja 2018

Ta książka to skarbnica wiedzy, na temat poznawania świata. Ja miałam to szczęście, że wychowałam się na wsi i znam większość z opisywanych przygód/pomysłów. Z przyjemnością przypomniałam sobie o tym, jak się robi łuk, wianek, buduje szałas, gwiżdże na trawie, obserwuje gwiazdy i chmury, puszcza kaczki na wodzie, bawi w podchody, w zbijaka i wiele, wiele innych. "Księga dzikości" to pięknie wydany poradnik o tym, jak wykorzystać czas na zewnątrz. Myślę, że spodoba się i dzieciom i dorosłym. Będę do niej wracać

Tytuł:"Księga dzikości"
Autor: David Scarfe
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Insignis

Wyjdź z domu i odkryj w sobie dziecko... Czy w dzisiejszych czasach, gdy trwa szalona gonitwa za karierą i pieniędzmi, jesteśmy jeszcze w stanie przeżywać przygody, na wzór Indiana Jones'a? Albo chociaż na podobieństwo harcerskich biwaków, czy spontanicznych wypraw pod namiot?

Młodsze pokolenie jest zafascynowane Youtube'm, Instagramem, dronami, ewentualnie nową grą na Xbox'a czy Play Station. Autor książki mądrze zauważył, że staliśmy się "wygodniccy" oraz bardzo...nieporadni życiowo, pomimo iż możemy otaczać się tysiącem nowoczesnych urządzeń i aplikacji. Dawniej, nawet na biwakach, kempingach, czy obozach - dzieci oraz dorośli, zmuszeni byli radzić sobie bez automatycznie rozkładanych namiotów, specyfików przeciwko komarom, czy bez nawigacji...

"Księga dzikości" to wspaniale wydany poradnik, który zawiera w sobie multum rad, które są przystępnie opisane i ukazane na rysunkach. To z tej...

Bibliofilem_być | 2018-05-02
Na półkach: 2018, Przeczytane

bibliofilembyc.pl

Kiedy ostatni raz weszliście na drzewo, puściliście latawiec, obserwowaliście chmury rozłożeni na kocu w parku lub na własnym podwórku (szczęściarze!)? Podejrzewam, że nie będzie sobie tego w stanie przypomnieć, a w najlepszym razie odpowiedź będzie brzmiała: "jako dziecko".

Coraz więcej ludzi ucieka z spokojnych miejsc do gwarnych, dużych miast. Pracujemy w bezlitosnych korporacjach, nie mając czasu nie tylko na zwolnienie, ale i na beztroskę. Coraz więcej jednak się mówi o slow life oraz o powrocie na łono natury. O tym między innymi jest książka Davida Scarfa.

Czy dorośli też się mogą bawić?
Kiedyś, podczas jednej z wycieczek szkolnych, kupiłam sobie w księgarni książkę z serii gry i zabawy. Były tam różne przykłady, dużo gier karcianych, ale również pomysły na zabawy na powietrzu. Wszystkie oczywiście skierowane do dzieci. W zeszłym roku zaś w moje ręce wpadła «Leśna szkoła dla każdego», w której autorzy proponują mnóstwo sposobów na ciekawe spędzenia...

Elwira | 2018-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Książka została nie tylko cudownie i poręcznie wydana, co sprawia, że zawsze praktycznie można mieć ją przy sobie. Ona także podsuwa wiele pomysłów i gotowych rozwiązań.
Sama byłam zachwycona wieloma "pomysłami na dzikość" niemalże od razu odmłodniałam o... nie ważne ile lat, ale sporo :-)
Warto sięgnąć po nią szczególnie teraz latem, gdy jest tyle możliwości na dzikość... w polu, ogrodzie, na działce.

Oderwijmy się od naszych sprzętów, wyjdźmy z pośród czterech ścian. Popuszczajmy kaczki na wodzie, pobawmy się w chowanego, wybudujmy szałas w lesie, splećmy wieniec z traw, czy przytulmy się do najbliższego drzewa.

Zabawa gwarantowana, mówię wam, przekonajcie się sami. Książka inspiruje też do szukania własnych ścieżek "dzikości".

Herbatkow87a | 2018-05-15

Wyobraź sobie, że znalazłeś się na jakimś odludziu. Czy umiał byś rozniecić ogień, znaleźć wodę nadającą się do picia lub zbudować schronienie? Jeżeli nie to ta książka jest dla Ciebie. Skarbnica wiedzy dla każego kto lubi biwakowanie lub dopiero zamierza polubić. Z tą książką także na nowo nawiążesz więź z przyrodą. Na nowo odkryjesz dzikość jaką w dzieciństwie miałeś w sobie. "Wpuść do swojego życia trochę dzikości. Nie pożałujesz." David Scarfe.

kogellmogell | 2018-05-07
Przeczytana: 06 maja 2018

"Nie przestajemy się bawić, bo się starzejemy. Starzejemy się, bo przestajemy się bawić."

Przyznajcie sami, kiedy ostatnio zrezygnowaliście ze spędzenia swojego wolnego czasu przed komputerem, telewizorem, konsolą, czy tabletem? Kiedy daliście sobie spokój z bezmyślnym przeglądaniem mediów społecznościowych, odłożyliście telefon na półkę i wyszliście bez niego z domu? Jeśli nie potraficie odpowiedzieć na te pytania to witajcie w klubie. Ja sama mam ogromny problem z tym, aby wyjść gdzieś na dłużej bez telefonu w ręce, bądź kieszeni 😢
David Scarfe w "Księdze dzikości" postanowił uświadomić mi i Wam wszystkim, ile swojego wolnego czasu marnujemy siedząc w domu i przypomina o tym, że tuż za progiem czeka na nas niezliczona ilość przygód!

Pamiętacie jeszcze beztroskie lata dzieciństwa kiedy to każdą wolną chwilę spędzało się na podwórku? Kiedy największą możliwą frajdą było chodzenie po drzewach, zabawa w podchody, obserwowanie chmur, taplanie się w błocie, puszczanie latawców,...

Iliana | 2018-05-21
Przeczytana: 21 maja 2018

„Kiedy słuchamy muzyki natury, odkrywamy, że wszystko na Ziemi ma wkład w jej harmonię”
Hazrat Inayat Khan

Obserwując coraz modniejsze survivalowe spędzanie wolnego czasu na łonie dzikiej natury zastanawiam się, na ile współczesny człowiek przywiązuje uwagę do otoczenia będąc na zwykłym, codziennym spacerze? Czy spoglądając na chmury zastanawiamy się, jak powstają i jakie są ich rodzaje? Czy wpatrując się w gwiazdy jesteśmy świadomi, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu? To niby błahe i pozornie nieistotne. W rzeczywistości, od momentu pojawienia się naszego gatunku na ziemi jesteśmy wspólnym elementem koegzystencji. Survivalowe kursy nigdy nie oddadzą tego, co natura w rzeczywistości jest w stanie nam ofiarować. A przecież z jej dobrodziejstw korzystamy od samego początku. Natura bowiem jest elementarną, nadrzędną wartością, która w kryzysowych momentach pozwoliła człowiekowi przeżyć.

Ta książka jest znakomitą inspiracją dla tych, którzy uwielbiają przygody, którzy każdą...

Czytaczyk | 2018-05-09
Przeczytana: 09 maja 2018

Pamiętacie czasy, gdy byliście mali? Gdy pierwszy telefon dostawało się dopiero pod koniec podstawówki ( i to jeszcze taki bez aparatu, a co tu dopiero marzyć o dostępie do Internetu) albo w gimnazjum? Bo ja pamiętam.

Pamiętam, gdy miałam kilka lat i całe dnie spędzałam na dworze. Mieszkałam na wsi i zawsze było co robić. Nieustannie miałam poobdzierane nogi czy łokcie, rozczochrane włosy i pobrudzone ubranie. Babcia zawsze marudziła, że nie jestem jak inne dziewczynki. Że zamiast chodzić w ładnych sukieneczkach i bawić się lalkami, to ja wspinałam po drzewach i bawię się w błocie. I gdzie tu sukienka, jak nogi w strupach! Później, gdy już ta dziewczęcość trochę się we mnie przebudziła, to ogromną frajdę sprawiały wianki czy bukiety z polnych kwiatów. Dnie spędzało się na dziewczęcych ploteczkach, chichotach i pleceniu wianeczków. Nieraz wspominałam te czasy i pragnęłam wrócić do tych chwil beztroski. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek mi się nudziło, choć nie oglądałam bajek, ani...