Indonezja. Ludożercy wczoraj i dziś

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

Niebywała opowieść o wizycie w najbardziej dzikich i oddalonych od cywilizacji zakątkach Indonezji. Czy wśród rdzennych ludów Indonezji do dziś istnieje ludożerstwo? Niebywała opowieść o wizycie w najbardziej dzikich i oddalonych od cywilizacji zakątkach państwa południowo-wschodniej Azji. Autorzy wraz z przewodnikiem odwiedzają m.in. plemię, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu sądziło, że...

Czy wśród rdzennych ludów Indonezji do dziś istnieje ludożerstwo? Niebywała opowieść o wizycie w najbardziej dzikich i oddalonych od cywilizacji zakątkach państwa południowo-wschodniej Azji. Autorzy wraz z przewodnikiem odwiedzają m.in. plemię, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu sądziło, że cały świat stanowi ich okolica i poza nimi nie istnieją żadni inni ludzie. W niedostępnych odmętach dwoje Polaków wchodzi do domów na drzewach umiejscowionych nawet na wysokości kilkudziesięciu metrów, ogląda baby grave, czyli groby małych dzieci wykonane w drzewach, uczestniczy w wyścigach byków, od których publiczność nie jest w żaden sposób odgrodzona. To tylko kilka przygód, jakie nasi bohaterowie Alicja i Jan przeżywają w tym niezwykłym kraju. Jak sami twierdzą, każda wyspa Indonezji pod względem kulturowym jest całkowicie inna.

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

Vemp | 2018-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2018

Nie czytałam wcześniej podróżniczych książek, poza "Szeptami kamieni", ale jeżeli są one chociaż w połowie tak pasjonujące jak "Indonezja. Ludożercy wczoraj i dziś" to zdecydowanie muszę zacząć. Jestem zachwycona tą książką. Przeżywałam podróż autorów prawie tak jakbym sama była obok nich.

Biorąc tą książkę do ręki powiedziałam do męża "Przeczytam i jedziemy do Indonezji!" i już po kilku pierwszych rozdziałach stwierdziłam "wiesz co... może jednak nie..." ;-) Tym bardziej cieszę się, że miałam okazję dowiedzieć się czegoś o tym państwie, zobaczyć przepiękne zdjęcia (których było mi mało), bo wiem, że nigdy tam nie polecę. Za wysoki poziom na moje małe umiejętności. Dlatego też podziwiam Panią Alicję Kubiak i Pana Jana Kurzela, ponieważ wziąć udział w takiej wyprawie i stawić czoła takim przygodom to nie lada wyzwanie.

Świetnie napisana, przedstawiająca niebezpieczne piękno dżungli, zwierzęta, kulturę "dzikich" ludzi, mieszkających z dala od cywilizacji, która już powoli...

MoznaPrzeczytac | 2018-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2018

Z całą pewnością każdy czytelnik literatury podróżniczej podczas lektury danej książki zwraca większą uwagę na różne aspekty. Jednych ciekawi bardziej egzotyczna fauna i flora, inni skupiają się na kulturze tubylców, jeszcze innych urzekają niezwykłe krajobrazy. Wszystko to jest obecne w książce „Indonezja. Ludożercy wczoraj i dziś”. Niezwykłe relacje autorów uzupełniają zdjęcia, które pozwalają czytelnikowi chociaż trochę wyobrazić sobie to, o czym czyta.

Pełna recenzja książki wraz ze zdjęciami:

Jastrzębski | 2018-09-10
Na półkach: Przeczytane, Podróżnicze